کتاب منشور نظریه دولت اسلامی در آبان ١٣٨٤ توسط ستادفرهنگی‌فجرانقلاب‌اسلامی و در قالب 38 صفحه به مباحث مربوط به پیشینه نظریه دولت اسلامی، دولت اسلامي و ويژگي هاي آن، منشور نظريه دولت اسلامي از دیدگاه مقام معظم رهبری و دکتر احمدی نژاد، وظايف دولت اسلامي، دولت اسلامي و موانع پيش رو و تطبیق مختصات دولت نهم با دولت اسلامی با استفاده از مستندات می پردازد.

منتشرشده در کتاب و بولتن

نبرد کلمبیا از مناظری مخالف و با وجوهی متعدد قابل وارسی و تبیین است؛ چه جامعیت و تمامیت این نبرد در دو سوی جبهه کلمبیا آنرا واجد چنین وصف و ظرفیتی ساخته است. صرفنظر از آثار سیاسی و بین المللی، رویارویی ایران و آمریکا در حادثه دانشگاه کلمبیا ، بازاندیشی این واقعه از حیث زبان شناختی از ضرورت های مقطع کنونی است.از این رو پرسش اصلی پیش گفتار کتاب ، این است که فهم زبان شناسانه نبرد متافیزیکی کلمبیا بر کدامین مؤلفه های زبانی ابتناء یافته و چه آثاری را بر هویت اسلامی-ایرانی مترتب کرده است.

منتشرشده در کتاب و بولتن

سید محمود نبویان: "من از آقای جهانگیری سوال دارم که چه تعداد از وزرای دولت یازدهم بالای هزار میلیارد تومان سرمایه دارند؟ آیا در تمام دولتهای بعد از انقلاب چنین موردی را داشتیم؟ هزار میلیارد تومانی که یک وزیر بدست آورده یا ارث پدری اش بوده و یا چون زرنگ بوده اند این اموال را بدست آورده اند. آیا فقط این افراد در کشور زرنگ هستند؟ این چه رانتی است که آقای روحانی و دیگر افراد از آن می توانند استفاده کنند ولی دیگران نمی توانند؟ آیا این موارد فساد اقتصادی نیست؟ / علم ما در این دولت در حال قربانی شدن است؛ بخش هوا فضا در این دولت در کجا قرار دارد؟ /این دولت در اقتصاد کشور را به لبه پرتگاه رسانده است و به لحاظ علمی هم کشور در حال سقوط است"

منتشرشده در اقتصادی

دن يرگين، مدير بخش پژوهش هاي انرژي دانشگاه كمبريج: « ايراني ها در دوران احمدی نژاد با اتخاذ مواضعي درباره برنامه هسته ای خود يا سياست هاي منطقه اي شان عليه اسرائیل، موجب رشد قیمت نفت براي خودشان و بقيه كشورها مي شدند. گاه يك سخنراني احمدی نژاد، نفت را تا ٥ دلار در هر بشكه بالا ميبرد و به اين ترتيب ظرف يك هفته ٨٥ ميليون دلار اضافي عايد ايران ميشد.»

منتشرشده در سیاسی

نقد دوران گذشته از سوی دولت یازدهم و حامیانش،  منحصر به عملکردها نیست، بلکه چند ویژگی دیگر نیز باید به آن افزود؛ یکی از موارد پررنگ آن این است که نقدها همراه با کینه و توهین است. بیشترین کاریکاتور ها و طنز در مورد یک مسئول در تاریخ جمهوری اسلامی، به محمود احمدی نژاد اختصاص یافته است. در مورد دیگر، مسئولان کنونی عادت کرده اند تا نقایص موجود را به پای عملکرد 8 ساله احمدی نژاد بنویسند. آلودگی هوا، کاهش قیمت نفت، تحریم های جدید، بی اعتبار شدن هر روزه پاسپورت، سقوط شاخص بورس، رکود اقتصادی عمیق و حتی افزایش سن ازدواج، معضلاتی است که مردم با آن دست به گریبانند و راهکار دولت، گله و شکایت از عملکرد دولت سابق است. 

منتشرشده در یادداشت و مقاله

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ ماجرای پیشنهاد گزینه های مختلف از سوی دکتر احمدی نژاد به مجلس شورای اسلامی برای تصدی وزارت نفت و بازی های سیاسی مجلس در اداره مافیای حاکم بر آن وزارتخانه و تحت فشار قرار دادن دولت در معرفی گزینه مورد رضایت مافیای قدرت و ثروت را در این صوت می شنوید.

منتشرشده در صوت و فیلم

اعضای تیم اقتصادی دولت دهم با ارسال یک نامه مشترک خطاب به دادستان کل کشور ، خواستار اطلاع رسانی شفاف دستگاه قضایی در باره مناسبات مالی شرکت امیرمنصور آریا و آقای بابک زنجانی یا هرگروه دیگری از این قبیل با اعضای دولتهای مختلف شدند.

منتشرشده در سیاسی

در واقع آنچه امروز دولت آمریکا با شیادی به عنوان امتیاز به دولت آقای روحانی می‌فروشد، تعهدی بود که از سر نیاز در سال 1391 مطرح کرده و پادشاه عمان را واسطه قرار داده بود. جالب اینکه دکتر صالحی در مصاحبه با ویژه‌نامه روزنامه ایران (13 مرداد 94) پس از بیان روند نامه اوباما و اعلام بی‌اعتمادی رهبر معظم انقلاب و سپس تأکید معظم‌له مبنی بر اتمام حجت که منجر به 2 دورمذاکره در سال 90 و اسفند 91 در عمان می‌شود، می‌گوید: ‌«]پس از انتخابات خرداد [92 آقای روحانی وقتی در جریان جزئیات این مذاکرات قرار گرفتند، ابتدا خیلی با تعجب برخورد کردند و برایشان باور پذیر نبود...» 

منتشرشده در یادداشت و مقاله
اولین بار در سال ۸۰ بود که مالیات برمجموع درآمد و ثروت از قانون خارج شد. با روی کار آمدن دولت نهم، مالیات بر اراضی بایر و مالیات بر واحدهای مسکونی تحت عنوان لایحه دیگری بار دیگر به مجلس رفت تبدیل به قانون شد. حضور جمشید پژویان در میان مشاوران اقتصادی دولت قبل باعث شد که بحث مالیات بر مجموع درآمد و مالیات بر ثروت دو مرتبه در اصلاحیه سال ۹۱ به قانون اضافه شود، اما به نظر می رسد دولتمردان یازدهم و برخی مجلسی ها در تلاش تغییرات بنیادینی در این قانون هستند.
منتشرشده در اقتصادی

حسینی با اشاره به سخن رئیس‌جمهور روحانی که گفته بود خزانه خالی است ادامه داد: کسانی که ادعای خالی بودن خزانه را می‌کنند چگونه بر اساس اظهارات رسمی سخنگوی دولت افزایش پرداختی 42 درصدی را در سال 92 نسبت به سال 91 داشته‌اند؟ مگر می‌شود با خزانه خالی چنین پرداختی داشت؟

منتشرشده در اقتصادی
صفحه1 از17

  • دیدگاه‌های امام خمینی
  • آخرین دیدگاه‌های امام خامنه ای
  • آخرین دیدگاه‌های دکتر روحانی
  • آخرین دیدگاه‌اهای دکتر احمدی نژاد