راه خدا، راه رسیدن به قله ها، راه عدالت، راه توحید و راه ولایت راهی است که باید تا آخرش رفت. فحش، توهین، تهمت، افترا و... داخلش هست و خیلی چیز های دیگر در راه است. اما به شما بگویم به لطف خدا ما از نقطه عطف گذشته ایم و به سمت پیروزی در حرکتیم.

دکتر محمود احمدی نژاد پس از بازگشت از سفر مصر، با آمدن در میان جمع پرشور جوانان استقبال کننده دقایقی برای آنان سخنرانی کرد. متن کامل این سخنان به شرح زیر است:

تشکر می کنم از همه شما برادران و خواهران مومن، انقلابی، ولایی، پای کار، آرمانی، عاشق ارزش های الهی، بزرگواری کردید، تشریف آوردید. هم ما و هم خودتان را محکمتر کردید.
(احمدی نژاد با نشان دادن علامت پیروزی گفت) ما در مصر همین علامت پیروزی را نشان دادیم. خبرنگاری در مصاحبه تلوزیونی که چند شبکه با هم پخش می کردند پرسید چرا این علامت را نشان دادید؟ چون فکر میکرد ما به خاطر ملاقات از الازهر این را نشان داده ایم، که به او گفتم مسئله این نیست، بلکه از این خیلی مهمتر است. ما این علامت را به همه ملت ها در مقابل همه مستکبرین نشان می دهیم. انشاءالله راه انقلاب ما، آرمان ما، توحید،عدالت، پاکی و محبت پیروز است (تکبیر حضار).
این وعده خداست که ما پیروزیم. مستکبرین در بن بست هستند، جنجال و سر و صدا می کنند، چاله درست می کنند و یک وقت ممکن است چرخ ماشین ما را هم پنچر کنند. اما غلطی نمی توانند بکنند.
در آنجا رسانه های غربی و رسانه های بی خبر یا وابسته، تبلیغات دائم علیه ملت ایران، علیه انقلاب و علیه جمهوری اسلامی می کنند. به نظرم در این سفر توطئه آنها تقریبا خنثی شد. از این طرف هم یک موج مثبتی درست شد و در جواب یک خبرنگار که پرسید: به نظرتان صهیونیست ها چه می شوند؟ گفتم: آنها دو دسته اند، آنهایی که آواره اند و آورده اندشان آنجا به امید نان، آب و شغل، این ها را ملت فلسطین باید در موردشان تصمیم بگیرند چه کار کنند. اما به آن صهیونیست ها باید بگوییم فی امان الله.
در آنجا فضا را به شدت منفی کرده بودند. زمانی که دو سال قبل مقام معظم رهبری در نماز جمعه راجع به مصر به عربی صحبت کردند - که صحبت های خوب و راهگشایی هم بود - این ها آمده بودند جو سازی کردند که این دخالت در امور مصر است. ولی زمانی که من تشریح کردم، که این دوستی، صمیمیت، عشق و برادری است خود آن مجری تلویزیون به وجد آمد و حرف من رو تایید کرد و حرف های دیگر را چرندیات خواند.
عزیزان من، راه خدا، راه رسیدن به قله ها، راه عدالت، راه توحید و راه ولایت راهی است که باید تا آخرش رفت. اگر این بود که انسان راحت زندگی کند، سخنی بگوید، اطلاعیه ای بدهد و در تظاهرات شرکت کند، که همه چیز درست شود، دیگر 1400 سال طول نمی کشید. یازده امام ما و حضرت زهرا(س) شهید نمی شدند، این همه بزرگان، مجاهدان و فداکاری ها نمی شد. فقط در همین انقلاب عزیز ما 200 هزار نفر از بهترین های ملت ایران شهید شدند.

این راهی است که باید برویم، فحش، توهین، تهمت، افترا و... داخلش هست و خیلی چیز های دیگر در راه است. اما به شما بگویم به لطف خدا ما از نقطه عطف گذشته ایم و به سمت پیروزی در حرکتیم. دشمنان از همه رقم در سراشیبی سقوط هستند. حرفی برای گفتن ندارند جز کارشکنی و مسئله سازی و آمریکا هم همین طور است. یک اتفاق عظیم در حال رخ دادن است. با یک سنگ و شن ریزه نمی توانند این قطار با عظمت را متوقف کنند. اوضاع عالی است. اوضاع در مصر عالی است.