نشریات زنجیره‌ای با اغراق درباره سفر رئیس‌جمهور به نیویورک و اهمیت مصافحه تصادفی(!) وی با اوباما، در حال تکمیل پازل‌های طراحی شده از سوی طرف آمریکایی هستند.

به گزارش کیهان، روز گذشته و در ادامه فضاسازی روزنامه‌های زنجیره‌ای، روزنامه‌های شرق، اعتماد، بهار و برخی نشریات همسو به تکرار سناریوی رسانه‌های آمریکایی در زمینه ملاقات دکتر روحانی با اوباما پرداختند و ضمن تیترهای اغراق‌آمیز کوشیدند شرکت رئیس‌جمهور در نشست سالانه سازمان ملل را به مذاکره با آمریکا فرو بکاهند و همزمان کاهش قیمت دلار را نیز به این مسئله مرتبط کنند.
این رسانه‌ها- به انضمام بسیاری از رسانه‌ها و نشریات و شبکه‌های زنجیره‌ای- همان رسانه‌هایی هستند که طی یکی دو سال گذشته نقش وسیعی در فضاسازی مسموم رسانه‌ای و ایجاد التهاب کاذب در بازار دلار و ارز ایفا کردند و با دامن زدن به شایعات و ایجاد التهاب در به هم ریختن ثبات اقتصادی ایفای نقش کردند و در واقع پارسنگ کفه تحریم‌های آمریکا و غرب شدند.
روز گذشته در حالی که روزنامه اعتماد تیتر غلط‌انداز زده بود «جهان در انتظار اتفاق نیویورک» و ذیل آن سقوط قیمت دلار را تیتر کرده بود، روزنامه شرق در اقدامی مشابه سفر نیویورک را به کاهش قیمت دلار پیوند داد و روزنامه بهار نیز در تیتر اول مشابهی بازار و بورس را به مذاکرات نیویورک سنجاق کرد.
معنای این اقدام نشریات زنجیره‌ای که به وضوح از یک کانون واحد تغذیه و هماهنگ می‌شوند این است که دولت جدید- فارغ از سفر نیویورک- در مذاکرات هسته‌ای قادر به مانور نباشد و با دست بسته پای میز مذاکره بنشیند. در واقع عملیات روانی و شرطی سازی فضای داخلی به اینکه ثبات اقتصادی در گرو دراز کردن دست به سوی آمریکاست، هدف اصلی رفتار جدید این شبکه رسانه‌ای است که پیش از این یک ‌بار در به هم ریختن بازار و ایجاد التهاب کاذب در آن نشان داده دقیقا در زمین و خدمت به دشمن بازی می‌کند.