طب سنتی، آن بخشی از تجربه دوران ها و تاریخ بشریت است که در حوادث و بیماری های معمول و غیرمعمول به کمک انسان ها آمده و سهم زیادی از درمان بشر را به دوش کشیده است؛ موضوعی که با تلاش دولت های نهم و دهم به اوج جایگاه حاکمیتی خود در ایران رسید و با روی کار آمدن دولت یازدهم و تاکنون به مظلومانه ترین وضعیت خویش در طی سالهای پس از انقلاب رسید. از جمله اتفاقات خوبی که در کنار حادثه تلخ کرونا به وقوع پیوست، استمداد شجاعانه وزیر بهداشت از علمای طب سنتی برای کمک به درمان و ریشه کنی ویروس منحوس کرونا بود که با استقبال ایشان مواجه شد. مطلب ذیل به توصیه ای از استاد روازاده (از حکمای بزرگ طب سنتی ایران) به درمان عفونت های ریوی و از جمله کرونا با استفاده از جوش شیرین می پردازد.

به گزارش پایگاه تحلیلی تبیینی رئیس جمهور ما، شاید شما هم به این فکر افتاده باشید که در این روزهای شیوع ویروس کرونا از جوش شیرین برای ضدعفونی کردن دست ها، وسایل و سطوح و همچنین از ترکیب اون با نمک و سرکه انگور برای شستن میوه ها و سبزیجات استفاده کنید.
اما جالب است بدانید علاوه بر این، جوش شیرین یک ضد ویروس و باکتری خوب و مطمئن برای درمان چرک گلو هم هست.
به شکلی که می شود با روِش درستِ بخور جوش شیرین، تا حد زیادی ریه ها رو از خطرات جدی عفونت های حاد دور کرد.
توصیه می شود در این روش به هیچ عنوان برای بخور جوش شیرین از دستگاه بخور استفاده نکنید.
بهتر است برای بخور از کتری برقی یا دو عدد کتری معمولی استفاده شود و در صورت استفاده از کتری معمولی از یک فرد دیگر برای تعویض کتری کمک بگیرید.

روش انجام بخور جوش شیرین - طبق توصیه حکیم دکتر روازاده

برای انجام بخور جوش شیرین، یک سومِ ظرف آب بریزید و بجوشانید. بسیار باید مراقب بود که ظرف بخور، پر از آب نباشد تا با ریختن جوش شرین، باعث پاشیده شدن آب داغ به دست و صورت شما‌ شود.

در زمان بخور بهتر است از یک ملحفه، چادر یا چادر شب استفاده شود و آن را روی سر قرار دهید تا بخارهای ایجاد شده از زیر پارچه خارج نشود.

به محض به جوش آمدن آب داخل کتری، آن را از حرارت جدا کنید و در حالی که در زیر چادر هستید، یه قاشق مربا خوری و یا نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین داخل ظرف برزید و به مدت دو دقیقه بخاری که تولید می شود را عمیقاَ از بینی تنفس کنید و از دهان بیرون بدهید.

این عمل را 5 مرتبه پی در پی، در یک نوبت تکرار کنید. (یعنی آب را به جوش آورده، جوش شیرین را اضافه نموده، بخور را به مدت 2 دقیقه انجام، محلول را تخلیه و مجدداً این سیر را تا 5 نوبت و مجموعاً 10 دقیقه تکرار نمایید)

تعداد دفعات انجام بخور جوش شیرین - طبق توصیه حکیم دکتر روازاده

افراد سالم جهت پیشگری، باید 7 روز پی در پی ، روزی یک مرتبه و بعد از آن هفته ای یکبار تا زمانی که اپیدمی کرونا هست بخور را ادامه دهند و افراد بیمار هم برای رفع خشکی سینه باید همانند افراد سالم بخور بدهند اما روزهای اول و دوم حتما در دو نوبت صبح و شب این کار را تکرار کنند.

درصورتی که حتی یکی از چند علامت بیماری کرونا را داشتید خود را بیمار تلقی کنید و دستور بخور جوش شیرین را برای خود اجرا کنید تا جای نگرانی باقی نماند. مطمئن باشید با استفاده از معجزه بخور جوش شیرین، مراجعات به بیمارستان ها کم خواهد شد.

توصیه استاد روازاده برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا

توصیه می شود کسانی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند علاوه بر دستورات فوق برای تسریع در بهبودی یک قاشق چای خوری جوش شیرین خوراکی را در یک استکان یا لیوان آب حل کرده و هر 6 ساعت میل نمایند.
سعی کنید تو این روزا بیشتر مراقب خودتون و اطرافیانتون باشید.(لینک منبع)

فیلم بهبود یافته های ویروس کرونا با استفاده از بخور جوش شیرین

کلیپ1: بیمار کرونایی که توسط حکیم روازاده درمان شد، گزارش شماره1
کلیپ2: بیمار کرونایی که توسط حکیم روازاده درمان شد، گزارش شماره3
کلیپ3: بیمار کرونایی که توسط حکیم روازاده درمان شد، گزارش شماره3
کلیپ4: بیمار کرونایی که توسط حکیم روازاده درمان شد، گزارش شماره4
کلیپ5: بیمار کرونایی که توسط حکیم روازاده درمان شد، گزارش شماره5