مستند گیلن‌باره - بررسی تبعات اقتصادی فتنه 88

مستند گیلن‌باره - بررسی تبعات اقتصادی فتنه 88

 مستند «گیلن باره» مستندی ۶۰ دقیقه‌ای است که طی آن به تبعات اقتصادی فتنه ۸۸ اشاره شده است؛ ماجرایی که باعث شد اجماع جهانی برای اعمال تحریم‌های همه جانبه علیه ایران ایجاد شود و تحریم‌ها از کاغذپاره به موضوعی نفس‌گیر در اقتصاد کشور تبدیل شد.

مستند فروشنده ۲ - بازخوانی میوه های برجام هسته ای و پشت صحنه پیگیری برجام های بعدی در دولت روحانی

مستند فروشنده ۲ - بازخوانی میوه های برجام هسته ای و پشت صحنه پیگیری برجام های بعدی در دولت روحانی

شرط و امضای کری، قول اوباما، توافق برنامه جامع اقدام مشترک و... هیچ‌کدام به اندازه خود «تاریخ» نمی‌تواند چک دنیای سیاست را نقد کند. هیچ چیزی به اندازه تاریخ تکرار شدنی نیست و هیچ اشتباهی در تاریخ به اندازه عبرت نگرفتن از تاریخ شایسته مذمت نیست. «فروشنده2»، از ما می‌خواهد فروشنده یک را ببینیم؛ یعنی از تاریخ عبرت بگیریم، سپس ما را به دنیای آینده‌ای می‌کشاند که تاریخ بارها مصیبت تکرارش را به ملت‌های گوناگون نشان داده است. میوه‌های برجام هسته‌ای که اکنون ترامپ در دستان خود به بازی گرفته، می‌روند که بذر برجام 2 باشند و این مستند راهی است که حجت تاریخ را برای عبرت گرفتن بر ما تمام کند.

مستند فروشنده 1/  پشت پرده مناظرات انتخاباتی ۹۲ و تحولات چهارساله پس از آن

مستند فروشنده 1 - پشت پرده مناظرات انتخاباتی ۹۲ و تحولات چهارساله پس از آن

مستند جنجالی فروشنده به بررسی مذاکره با ۵+۱ و برجام و دستاوردهای آن می پردازد. این مستند روایتی جدید و ناگفته از پشت صحنه آخرین تحولات سیاسی و اقتصادی در آستانه دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ارائه می کند. ماجرایی ناگفته از پشت پرده مناظرات انتخاباتی ۹۲ و تحولات چهارساله پس از آن، اسناد جدید از شکل گیری برجام و نقش افراد و اشخاصی که تا به حال اسمی از آنها برده نشده در به ثمر رسیدن این توافق، پشت پرده ای از سایه شوم جنگ و… از جمله موضوعات پرداخته شده در این مستند است، همچنین آخرین آرایش انتخاباتی دولت در آستانه مناظره‌های ۹۶ نیز از دیگر بخش های این مستند می باشد.

خیال خام - بررسی مراحل سقوط قذافی و تطبیق آن با شرایط کنونی ایران اسلامی

خیال خام - بررسی مراحل سقوط قذافی و تطبیق آن با شرایط کنونی ایران اسلامی

مرور تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که نظام سلطه برای سیطره مجدد بر ایران از هر ترفندی استفاده کرده است از تحریم اقتصادی و تحمیل جنگ هشت ساله گرفته تا سنگ اندازی در مسیر توسعه و پیشرفت اقتصادی و حالا ایران در آستانه دهه پنجم انقلاب با اتکای به توان داخلی و جوانانش به قدرتی فرامنطقه‌ای تبدیل شده است که نظام سلطه تاب تحمل آنرا ندارد و تلاش می‌کند تا با شبیه سازی سناریو‌های موفق براندازی دستگاه‌های اطلاعاتی و جاسوسی خویش در دیگر کشور‌ها ایران را مهار کند. از سناریو انقلاب‌های رنگی در بلوک شرق تا شبیه سازی طرح براندازی نظام لیبی. در این گزارش نگاهی تطبیقی به طرح مقابله با توان هسته‌ای و موشکی لیبی شده است طرحی که آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند مو به مو آنرا برای ایران اجرایی کنند غافل از اینکه نظام ایران تفاوت‌های ساختاری و ایدئولوژیکی عمیقی با نظام فاسد قذافی دارد.

مستند پرزيدنت؛ آکتور سينما - روایتی از تکرار یک پروژه براندازی نرم در جمهوری اسلامی ایران

مستند پرزيدنت آکتور سينما - روایتی از تکرار یک پروژه براندازی نرم در جمهوری اسلامی ایران

 مستند "پرزيدنت آکتور سينما" ("داستان يک پيروزي بدون جنگ") روايتگر تلاش‌هاي ميخائيل گورباچف، آخرين رهبر اتحاد جماهير شوروي، جهت تنش زدايي و برقراري رابطه و مذاکره با آمريکايي‌ها به منظور نیل به اقتصاد موفق است! تشابه زياد شخصيت ها و اتفاقات جامعه شوروي در آن دوران با شخصيت ها و اتفاقات حال حاضر جامعه ايران، اين مستند را از يک مستند تاريخي صرف متمايز کرده‌است. این مستند به کارگرداني محمدرضا بوروني توسط سفيرفيلم و به تهيه‌کنندگي سازمان هنري رسانه‌اي اوج تولید شده است.

سخنرانی دکتر حسن عباسی با موضوع مهندسی سیاسی انقلاب اسلامی در خرداد 1384

دکتر حسن عباسی در طی سال های 1383 و 1384 طی سخنرانی هایی به افشای لایه پنهان مافیای ثروت و قدرت در دورن جمهوری اسلامی ایران پرداخت که با توجه به نوگرایی، افشاگری، و استدلالی بودن مباحث مطروحه از سوی وی به فاصله اندکی پس از آن از سوی مدافعین قبلی اش، متهم به بی سوادی، مدرک دکترای جعلی، عدم وجود مرکز دکترینال سپاه، پاسدار اخراجی، داشتن درجه گروهبانی و ... نهایتاً شکایات متعدد علیه وی، انحلال مرکز دکترینال امنیت بدون مرز، ممنوعالتصویری و ممنوع السخنرانی شدن وی تا سال ها گردید؛ فیلم حاضر مربوط به یکی از سخنرانی های  جنجالی آن دوران دکتر حسن عباسی در دانشگاه تهران در 3 خرداد 84 با موضوع «مهندسی سیاسی انقلاب اسلامی» به مدت 1 ساعت و 39 دقیقه می باشد.

سخنرانی دکتر حسن عباسی با موضوع «منافقین قدیم ، منافقین جدید» در مرداد 1383

دکتر حسن عباسی در طی سال های 1383 و 1384 طی سخنرانی هایی به افشای لایه پنهان مافیای ثروت و قدرت در دورن جمهوری اسلامی ایران پرداخت که با توجه به نوگرایی، افشاگری، و استدلالی بودن مباحث مطروحه از سوی وی به فاصله اندکی پس از آن از سوی مدافعین قبلی اش، متهم به بی سوادی، مدرک دکترای جعلی، عدم وجود مرکز دکترینال سپاه، پاسدار اخراجی، داشتن درجه گروهبانی و ... نهایتاً شکایات متعدد علیه وی، انحلال مرکز دکترینال امنیت بدون مرز، ممنوعالتصویری و ممنوع السخنرانی شدن وی تا سال ها گردید؛ فیلم حاضر مربوط به یکی از سخنرانی های  جنجالی آن دوران دکتر حسن عباسی در محل دانشگاه اصفهان در 3 خرداد 84 با موضوع «منافقین قدیم ، منافقین جدید» و به مدت 46 دقیقه می باشد. 

سخنرانی جنجالی دکتر حسن عباسی با موضوع قاچاق دختران ایرانی به امارات در خرداد 1383

دکتر حسن عباسی در طی سال های 1383 و 1384 طی سخنرانی هایی به افشای لایه پنهان مافیای ثروت و قدرت در دورن جمهوری اسلامی ایران پرداخت که با توجه به نوگرایی، افشاگری، و استدلالی بودن مباحث مطروحه از سوی وی به فاصله اندکی پس از آن از سوی مدافعین قبلی اش، متهم به بی سوادی، مدرک دکترای جعلی، عدم وجود مرکز دکترینال سپاه، پاسدار اخراجی، داشتن درجه گروهبانی و ... نهایتاً شکایات متعدد علیه وی، انحلال مرکز دکترینال امنیت بدون مرز، ممنوع التصویری و ممنوع السخنرانی شدن وی تا سال ها گردید؛ فیلم حاضر مربوط به یکی از سخنرانی های  جنجالی آن دوران دکتر حسن عباسی در محل تالار سینای مشهد در 4 تیر 83 با موضوع قاچاق دختران ایرانی به امارات و به مدت یک ساعت و 10 دقیقه می باشد.

بازخوانی خاطراتی تلخ از روزهای پذیرش قطعنامه 598

بازخوانی خاطراتی تلخ از روزهای پذیرش قطعنامه 598

به گزارش پايگاه تحليلي تبييني رئيس جمهور ما، سردار سعید قاسمی از فرماندهان اطلاعات سپاه دوران دفاع مقدس، در کلیپ اول به تشریح اشتیاق دشمنان برای پایان دادن به جنگ تحمیلی و آغاز جنگ نرم از همان لحظات اولیه پذیرش  قطعنامه و در کلیپ دوم به آفات تحمیلگری خواص بی خواص و عواقب و عبرت های قطعنامه 598 می پردازد.

بازخوانی ابعاد فراموش شده پیام بنیانگذار جمهوری اسلامی در پذیرش قطعنامه 598

امام خمینی(رحمت الله علیه) در پیامی که به پذیرش قطعنامه 598 مشهور شد، از یک سو به نکات تأمل برانگیز و ابعاد پنهانی از ماجرای پایان 8 سال جنگ تحمیلی و از سوی دیگر برنامه پیش رو و تکلیف نسل های آینده را در راه حصول اهداف انقلاب اسلامی تصویر می نمایند که استاد حسن رحیم پور ازغدی طی کلیپ حاضر به بررسی برخی از این نکات پرداخته است.