مهندس چمران:جهش علمی امروز ما 18 برابر بیش از حد متوسط پیشرفت علم در دنیا است

چمران با اشاره به ادعاهای بشردوستانه آمریکا، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها یک روز دم از حقوق بشر می زنند و روز دیگر تاسیسات هسته ای ما را نشانه می روند اما ما به خوبی می دانیم که این ها بهانه ای بیش نیست، چرا که حتی اگر تاسیسات هسته ای خود را تعطیل هم بکنیم باز هم دستاویز دیگری پیدا می کنند.
به گزارش سرویس سیاسی «پایگاه خبری تحلیلی رئیس جمهور ما»، مهدی چمران عضو شورای اسلامی شهر تهران در دومین شب مراسم جشن بزرگ دهه انقلاب در مسجد اهل بیت (ع) درباره نقش دفاع مقدس در استقرار انقلاب اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: خدا در فرازی از آیات قرآن کریم خطاب به پیامبر اسلام می فرماید و این کتابی است که بر تو فرستادیم برای اینکه مردم از ظلمات و تاریکی به سوی نور هدایت کنی.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه توحید، نبوت و وحدت از مصادیق نور است، افزود: همین قرآن انسان ها را به سمت نور، وحدت و خداپرستی که منشا همه خوبی هاست هدایت می کند البته همه این هدایت ها همه به اذن الله است و الهام گرفتن از این آیات می توانیم پی به عمق این پیام امام ببریم که انقلاب ما انفجار نور بود.

وی به خاطراتی از شهید چمران اشاره کرد و گفت: شهید چمران همانطور که در عرصه علم، سیاست، نظامی و جنگ های چریکی و زهد و عبادت توانمند و شاخص بود در هنر هم دستی داشت، ایشان تابلویی با عنوان انفجار نور کشیده که در آن جریان ورود رسول گرامی اسلام (ص) در هنگام فتح مکه به تصویر در آورده است که نور زیبایی از آن منتشر شده و پائین آن نوشته اند انفجار نور و سقوط بت ها همزمان است.

چمران با تاکید براینکه با پیروزی انقلاب نباید بت های ظلم فرصت رشد پیدا کنند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با این انفجار نور تمام این بت ها سقوط کنند و به زباله دان تاریخ سپرده شوند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه دفاع مقدس و جانفشانی شهدا مهمترین عامل سقوط صدام شد، عنوان کرد: صدام یکی از بت های زمانه بود، صدام بتی بود که در طول 8 سال جنگ تحمیلی با حمایت های همه جانبه قدرت های استکباری کمر همت برای نابودی انقلاب اسلامی بسته بود.

وی با قلدرخواندن آمریکا تصریح کرد: برخی زبان نفهمان که مغز کوچکشان توانایی کنترل بدن قلدر آن ها را ندارد تمام حرف و کلامش جنگ و خونریزی و کشتار است بعد هم دم از حقوق بشر می زند.

چمران با اشاره به ادعاهای بشردوستانه آمریکا، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها یک روز دم از حقوق بشر می زنند و روز دیگر تاسیسات هسته ای ما را نشانه می روند اما ما به خوبی می دانیم که این ها بهانه ای بیش نیست، چرا که حتی اگر تاسیسات هسته ای خود را تعطیل هم بکنیم باز هم دستاویز دیگری پیدا می کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به قدرت تبلیغاتی غرب در دنیا اظهار کرد: با وجود گستردگی فعالیت های غرب برای تسخیر دنیا اما آنچه بر همگان روشن است این موضوع است که ایدئولوژی فلسفه انقلاب اسلامی تفکری است که دنیا را با قدرت تسخیر می کند.

 

وی به تاثیرات تبلیغات غرب و جهان استکبار در سبک زندگی اسلامی ایرانی، اشاره کرد و افزود: آن ها برای رسیدن به اهداف باطل خود با تمام توان هجمه وارد می کند تا ما در مقابل مکتب و فرهنگمان کوتاه بیاییم از این رو با تبلیغات توانسته اند بر جوانان ما تاثیرگذار باشند و این تاثیرگذاری را با نگاه به سبک زندگی ها می توان تصدیق کرد.

چمران با تاکید براینکه با تمام برنامه ریزی های حساب شده غربی ها برای از بین بردن و نابودی انقلاب، اما این انقلاب است که در کشورهای اسلامی و در تمام دنیا راه خود را باز می کند، گفت: همین نفوذ انقلاب اسلامی است که امسال در بسیاری از کشورهای اروپایی عزاداران حسینی مراسم سینه زنی برگزار کردند.

اسلامی عضو شورای شهر تهران، با بیان اینکه تثبیت انقلاب اسلامی از برکات دفاع مقدس بود، خاطرنشان کرد: خیلی ها بعد از پیروزی انقلاب چشم انتظار برافتادن نظام جمهوری اسلامی بودند اما این نظام با اقتدار به راه خود ادامه داده و مسیر خود را در بین بسیاری از کشوهای اسلامی و جهان باز می کند.

وی با اشاره به نگاه بدخواهان و بدبینان به انقلاب اسلامی گفت: با آغاز جنگ تحمیلی به تصور قدرت های استکباری و حامیان ما شکست خورده از پیش تعیین شده بودیم اما معادلات در دفاع مقدس تغییر کرد و جنگی که قرار بود ظرف یک هفته به نتیجه برشد 8 سال به طول انجامید و در نهایت هم این رزمندگان اسلام بودند که پیروز میدان شدند.

چمران خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس پشتوانه ما شهادت و امید و توکلمان به خدا بود و همین قدرت معنویت در شب های عملیات موجب شده بود سیستم های نظامی را مستاصل کنیم، از همین رو زیباترین طراحی های نظامی و جنگی را در آن ایام داشتیم.

این عضو شورای شهر تهران به دستاوردهای جوانان ایرانی در اوج تهدیدها و جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: در همان دوران که همه دنیا از عراق حمایت می کردند جوانان ما در اهواز نخستین زیردریایی را به آب انداختند، اولین موشک در دب حردان توسط شهید چمران آزمایش شد، نخستین خودروی شنی دار و نیمه شنی، موشک زیرآبی و پل چریکی را ساختیم.

رئیس شورای عالی استان‌های کشور افزود: با آزاد سازی خرمشهر بود که همه دشمنان نظام جمهوری اسلامی فهمیدند نمی توانندکاری بکنند، آزادی خرمشهر نشان داد در برابر عراق و قدرت های حامی او توان پیروزی داریم.

وی با تاکید بر تثبیت انقلاب در جنگ تحمیلی 8 ساله عراق علیه ایران، تصریح کرد: خودکفایی نظامی یکی دیگر از برکات دفاع مقدس است، در آن شرایط که هیچ حامی جز سوریه نداشتیم توانستیم یاد بگیریم با تکیه بر نیروی جوان داخلی به علومی دست پیدا کنیم که تا پیش از آن در اختیار غرب بود.

مناظره حسینیان و زیباکلام؛ علم بومی، از توهّم تا واقعیت

حسینیان: رهبری معظم از ابتدا تمدن اسلامی را جزء اهداف حرکت خود اعلام کردند و طرح علوم انسانی اسلامی در راستای رسیدن به این تمدن است و این مسئله قبل از فتنه ۸۸ مطرح بوده/زیباکلام: مسئولین متوجه این شدند که دانشجویان بیشترین مقاومت ها را داشته اند و حرفشان این بود که چرا اکثر افراد پس از ورود به دانشگاه ضد نظام و ضداصولگرایی میشوند. بدین ترتیب مسئله اسلامی کردن علوم دوباره مطرح شد.

مهم : بررسی نسبت اعتدال با اصولگرایی و اصلاح طلبی

نشست "نسبت اعتدال با اصولگرایی و اصلاح‌طلبی" با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین بهمن شریف زاده به نمایندگی از گفتمان توحید و عدالت، دکتر داریوش قنبری و دکتر اکبر اعلمی به نمایندگی از گفتمان اصلاح طلبی و حجت‌الاسلام والمسلمین عباس نبوی به نمایندگی از گفتمان اصول گرایی در تاریخ ششم آبانماه امسال در دانشگاه شیراز برگزار شد . دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ابتدای نشست اظهار داشت: به نظر ما اعتدال یک روش است که باید در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

زندان رجایی‌شهر،‌از واقعیت تا ادعا+تصاویر

برخلاف جوسازی‌های رسانه‌های معاند و مدعی حقوق بشر نسبت به وضعیت زندانیان و محکومان امنیتی، عکس‌های منتشرشده توسط یکی از به‌اصطلاح NGOهای متبوعشان اما حکایت از وضعی دیگر می‌کند.

مناظره داوری و زیباکلام؛آیا هاشمی در پی واتیکانیزاسیون ولایت فقیه است؟

داوری: آقای هاشمی به دنبال «واتیکانیزاسیون ولایت فقیه» است و تضاد گفتمانی آقای هاشمی با آیت الله خامنه ای، تضادی واقعی است/ زیباکلام: نگاه آقای هاشمی به ولایت فقیه ، «پراگماتیستی» است و واتیکانیزاسیون ولایت فقیه را بعد از توسعه سیاسی می خواهد

امام عصر (عج) با یک اقلیت محض قیام می کند؛طوفان در راه است،اینطور نمی ماند

حزب اللهی های دو آتشه ای مثل حجربن عدی داغ می کردند که آقا چرا کوتاه آمدی؟ آقا می فرمود من برای خودتان کوتاه آمدم. یک فورجه ای می خواهیم برای بازسازی آن روز موعود که آن روز موعود عاشورا بود.

علم تا عمل، مطالبه مقام معظم رهبری و رسانه‌های سیاست زده

یکی از جاهایی که این روز‌ها و پس از بیانات مقام معظم رهبری درباره ضرورت نگاه به درون باید بسیار مورد توجه رسانه‌ها، به خصوص آن‌ها که ادعای وطن پرستی و ولایتمداریشان گوش فلک را کر کرده قرار می‌گرفت همین نمایشگاه تواندمندیهای صنعتی نخبگان جوان کشور بود.

خزانه ای پر از فریاد "مرگ بر آمریکا" توشه راه دیپلمات های ایرانی

امروز در سراسر ایران اسلامی حماسه‌ای دیگر از حضور بصیرت‌مدار ملت در دفاع از آرمان‌های بلند امام خمینی(ره) رقم خورد و مستکبران دانستند که این ملت اهل سازش و تسامح نبوده و تا آخرین لحظه حسینی‌وار در برابر شیطان بزرگ خواهد ایستاد. حاضرین در این مراسم نماد سانتریفیوژهای ایرانی را در دست دارند و بر حقوق مسلم هسته‌ای کشورمان تأکید می‌کنند.

اگر به مسائل خانواده نپردازیم باید منتظر فروپاشی نظام خانواده در قم و تهران باشیم

دکتر رحیم پورازغدی گفت: در دورانی به مردم گفته شد که همه بچه‌دار شوید، در دوره‌ای شروع کردیم به استدلال و حدیث که اسلام اجازه نمی‌دهد و اسلام طرفدار تحدید نسل است، دوباره یک مرتبه گفتند که جمعیت دارد پیر می‌شود و مدرسه‌ها همه باید بشود خانه سالمندان، فرمان اسلام هم برگشت.

استاد میرباقری: با ادبیات دیپلماسی غربی راه به جایی نمی بریم

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در خصوص نحوه مبارزه دیپلماتیک با غرب تصریح کرد: باید در مواجهه با غربی‌ها دانش چگونگی مبارزه کردن را بدانیم؛ امام راحل هرگز موافق این نبود که انگشت اتهام از روی آمریکا برداشته شود و به همین دلیل محور مبارزه را بر مبنای مبارزه با استکبار جهانی قرار داده بود. رویکرد نرمش قهرمانانه نباید به شکلی باشد که دشمن بتواند در روابط دیپلماتیک با نرمش ما ضعف‌های خود را بپوشاند.