شهید محمد کچویی

۸ تیر - سالگرد ترور رئیس انقلابی زندان اوین در دهه 60

امروز سالگرد ترور شهید محمد کچویی است؛ رئیس زندان اوین در دهه 60؛ او در توسط سازمان منافقین ترور شد.شهیدی که که علیرغم اینکه منافقین را بدترین دشمن نظام می‌دانست، در دوران ریاستش بر زندان، با بخشندگی و نگاه رأفت اسلامی بسیاری از منافقین تواب را بخشید. یکی از آن منافق ها، کاظم افجه ای بود که توبه کرد و شهید کچویی او را بخشید اما او در محل زندان، کچویی را ترور کرد. به قول روایت امروز محسن کچویی، فرزندش: «کسی که پدر مرا ترور کرد، در خانه ما زندگی کرد. پدرم به او مهربانی ها کرد و در مواقع مختلف دست او را گرفت.

شاخصه های انسانی جامعه اسلامی از نگاه شهید بهشتی

شهید بهشتی: «آقا بالا بروی یا پائین بیاِیی، جامعه‌ای را اصلا بالای سرش قرآن پهن كنید، مادامی كه در آن جامعه در یك سو گرسنه بیچاره از سرما بلرزد وجود دارد و در سوی دیگر متنعمان برخوردار از همه چیز، این جامعه لجن است، تمام چهره‌اش را هم با قرآن بپوشانید،باز لجن است .

نظارت میدانی فرمانده سپاه قدس ایران در صحنه نبرد حلب + ویدیو

جنبش النجباء بدون اشاره به زمان و مکان دقیق این ویدیو، فقط به بازدید سرلشگر قاسم سلیمانی از یگانهای رزمی در جبهه های نبرد در شهر حلب در شمال سوریه اشاره کرد.

امام حسین (علیه‌السلام) و آمادگی حداکثری در هر شرایط

امام خامنه ای(حفظه الله تعالی): در شب عاشورا که امام حسین یک شعرى را با خودشان مى‌خواندند که حکایت از این مى‌کرد که آخر عمرشان هست ... روایت مى‌کند که حضرت داشتند شمشیرشان را آن‌جا تعمیر مى‌کردند؛ آماده سازى! یعنى امام حسین نمى‌گفت که حالا ما که فردا بالأخره یک ساعت زودتر یا یک ساعت دیرتر رفتنى هستیم، حالا این شمشیر یک ذره هم کند بود بود، نخیر در راه خدا شمشیر نیروى رزمنده باید کند نباشد، یعنى توانائیهاى او باید در حد اعلاء و حداکثر باشد. ۱۳۶۴/۰۷/۰۲

فیلم: عرض ارادت رئیس جمهور سابق به امام حسین (ع) و استغاثه به امام عصر (عج)

دکتر احمدی نژاد : گو بیا آرام جان کاری بکن/ سینه پر درد است فریادی بکن!

نقش یهود در واقعه کربلا

در زیارت عاشورا ما حدود 30 سلام و 60 لعن داریم و این یعنی اهمیت دشمن شناسی در برابر دوست شناسی. چرا که اگر دشمن را به دوستان نشناسانیم، اتفاقات صدر اسلام تکرار می شود چه بسا که دوستان تبدیل به دشمن شوند.

پیام عاشورا - قسمت اول از مجموعه کلیپ عبرت های عاشورا

امام خامنه ای- ۱۳۷۱/۰۴/۲۲ :"این پیام عاشورا از درس ها و پیام های دیگر عاشورا برای ما فوری تر است که حسین بن علی آقازاده اول جهان اسلام و پسر خلیفه مسلمین در همان شهری که پدرش بر مسند خلیفه مسلمین می نشسته است سر بریده او گردیده شود و آب از آب تکان نخورد.از همان شهر افرادی بیایند او و اصحابش را به قتل برسانند."

شیطان و عاشورا؛ عاقبت وعده های شیطان

شیطان دشمن قسم خورده و آشکار انسان است. در تاریخ ماجراها و اتفاقات بسیاری رخ داده و بر همگان وعده های پوشالی و دروغین حامیان شیطان مبرم شده است . با این همه عبرت های تاریخ ، آیا باز هم باید به وعده های شیطان امیدوار بود ...

علمای لعنتی - قسمت دوم از مجموعه کلیپ عبرت های عاشورا

  این قسمت از مجموعه کلیپ عبرت های عاشورا به نقش علمای زمان حسین بن علی (ع) در دعوت از آن بزرگوار و همچنین عدم شناخت وظیفه در لحظه ای که باید می پردازد و سکوت ساکتین را مذمت و نکوهش میکند .

اجتهاد و قضاوت شیطانی - قسمت چهارم از مجموعه کلیپ عبرت های عاشورا

گفتار برخی اشخاص آنقدر تعیین کننده است که گاهی میتواند سرنوشت یک ملت را تغییر دهد. قاضی شریح این گونه بود؛ قسمت چهارم از مجموعه کلیپ های "عبرت های عاشورا" به اجتهاد و قضاوت شیطانی شریح قاضی در واقعه کربلا می پردازد.