بعد از حضور سران حزب مشاركت در دادگاه چهارم متهمان كودتاي مخملي، افراطيون اين حزب در آستانه انحلال در آخرين اقدام خود حتي ميرحسين موسوي را هم دور زدند.

خبرنامه دانشجويان ايران نوشت؛ هفتم شهريور ماه يكي از اعضاي حزب مشاركت سالن اجتماعات يكي از مساجد معروف تهران را براي روز هشتم شهريور رزرو مي‌كند و از حضور خاتمي، كروبي و ميرحسين موسوي در اين برنامه خبر مي‌دهد.

 

در اين ميان سايت‌هاي خبري اصلاح‌طلبان و حاميان ميرحسين موسوي و از آن سو سايت‌هاي خبري مخالفان نظام در خارج از كشور به صورت گسترده به تبليغ برگزاري اين مراسم پرداخته واز حاميان خود مي‌خواهند تا در اين مراسم و به خصوص در مقابل مسجد تجمع كنند.

 

با اعلام نظر منفي هيئت امناي مسجد، حزب مشاركت خبر لغو اين مراسم را منتشر نمي‌كند و در مقابل اصرار نيروهاي متعادل هم پافشاري مي‌كنند تا هواداران ميرحسين بدون اطلاع از لغو مراسم روبروي مسجد تجمع كنند.

 

اما اين پايان ماجرا نبود چراكه با پيگيري‌هاي صورت گرفته مشخص مي‌شود اساساً ميرحسين موسوي از اين برنامه بي‌اطلاع بوده و در واقع افراطيون مشاركت مي‌خواستند وي را دور بزنند و با استفاده از نام وي جمعي را روبروي مسجد جمع كنند.

 

افراطيون مشاركت ضمن اينكه از اطلاع‌رساني درباره عدم برگزاري اين مراسم اجتناب مي‌كنند در عوض سعي مي‌كنند با تبليغات گسترده در هنگام نماز مغرب و عشاء و موقع افطار حامين خود را به مقابل مسجد بكشند.

 

در نهايت آنها با تلاشي كه مي‌كنند عده معدودي از افراطيون و حاميان اغتشاش‌طلبي را به آنجا كشيده و طبق روال فقط زورشان به دو سطل زباله شهرداري مي‌رسد و به آتش مي‌كشند كه با حضور نيروهاي انتظامي از محل متفرق مي‌شوند.