لجاجت های علی مطهری ما را به یاد همان لجاجت های موسوی و کروبی می اندازد که 8 ماه کشور را به کام تلخ فتنه کشاند . آن روزها و هم کوچک و بزرگ در تلاش بودند تا سران فتنه را از آنچه توهمش را در سر داشتند آگاه کنند اما نشد ...

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ پس از چهار سال که از فتنه ۸۸ می گذشت بازهم فرصتی فراهم شد تا در هیاهوی تبلیغات انتخاباتی و وعده وعید های نامزدهای ریاست جمهوری ، رفع حصر به عنوان یک مطالبه از سوی عده ای مطرح شود .

حسن روحانی که روی کار آمد فرصتی بود تا اصلاح طلبانی که برای خود در دولت تدبیر و امید سهمی جدی قائل بودند با فشار به رییس جمهور منتخب رفع حصر را به طور جدی مطرح و رسانه ای کنند .

هر چند روحانی توانست در برخورد با موضوع رفع حصر سران فتنه که اتفاقا خود او هم در تبلیغاتش بصورت غیر مستقیم به آن پرداخته بود به نحوی عمل کند که نه سیخ بسوزد و نه کباب اما با توجه به فضایی که در رسانه های کشور فراهم شده بود فرصتی پیش آمد تا حامیان فتنه موضوع رفع حصر سران فتنه را رسانه ای و بصورت جدی پیگیری کنند .

از همان روزهای ابتدایی آغاز به کار دولت روحانی دیگر به راحتی می شد درباره رفع حصر سران فتنه صحبت کرد . موضوعی که قبل از آن به خظ قرمز نظام تبدیل شده بود . خیلی زود حصر به عنوان عملی غیر قانونی مطرح شد ورفع حصر سران فتنه به عنوان مطالبه ای جدی در میان رسانه های زنجیره ای داخلی و خارجی پیگیری شد .

در این راستا تضعیف جایگاه شورای امنیت ملی و تشکیک در جایگاه قانونی آن در دستور کار قرار گرفت که دلیل آن هم مشخص بود . حکم حصر خانگی برای سران فتنه مصوبه ای بود که پس از فتنه ۸۸ از سوی شورای امنیت ملی به تصویب رسید .

حامیان فتنه حالا در جایگاه حقوقدان به محتوای اصول قانون اساسی هم اشکال وارد کردند و عملکرد قوه قضاییه را هم زیر سوال بردند .اما درآخرین گام مسئله امنیت و مصالح ملی ، بهانه رفع حصرسران فتنه شد .

از بین همه کسانی که در این مدت در تلاش برای رسانه ای کردن موضوع حصر سران فتنه بودند نام علی مطهری بیش از دیگران شنیده می شد .


روزنه 156 | دانلود لینک مستقیم فیلم با حجم 23 مگابایت

((این افراد باید به اشتباهات خود اعتراف کرده و از مردم عذرخواهی کنند در بحث قضایا و حوادث پس از انتخابات باید به اشتباهات و اتهامات دو طرف ماجرا مخصوصا موسوی و احمدی‌نژاد رسیدگی شود. البته من تقصیر موسوی را بیش‌تر می‌دانم و معتقدم مردم با این کار آرام خواهند گرفت))

این سخنان علی مطهری در آبان ماه 1388 است و این هم سخنان همان علی مطهری در دی ماه 1393 یعنی همین چند روز پیش که هم باعث بر هم خودن نظم جلسه عمومی مجلس و البته نیمه تمام ماندن نطقش شد و هم خوراکی اساسی برای رسانه های هم سوی داخلی ورسانه های بیگانه .

سخنانی که برای بسیاری از رسانه های اصلاح طلب همسو از او یک قهرمان ساخت .تا اینگونه روزنامه صبح دوشنبه عکس و تیترهای صفحه خود را به او و سخنانش اختصاص دهند .

علی مطهری گویا از اظهار نظرهای خود پس از فتنه ۸۸ به شدت پشیمان است . و گویی در راستای جبران آن برآمده و اصرار دارد برای سران فتنه کاری کند . او در این راه از هیچ اقدامی مضایقه نکرده است . تلاش های معنی دار او آن هم در ماه هایی که به انتخابات دهم مجلس نزدیک می شویم الحق والانصاف سران فتنه و حامیان آن ها را شرمنده کرده است . بسیاری از بزرگان در این مدت مطهری را دعوت به تعقل بیشتری کرده اند ، خیلی هاهم مستقیم و غیر مستقیم از او خواسته اند که حرمت پدر شهیدش را نگه دارد و به او گوش زد کردند که این ها از جنس همان منافقینی هستند که خون شهید مطهری را مباح دانستند . لجاجت های علی مطهری ادامه پیدا کرد . او اصرار دارد که با بی منطقی که به ظاهر موجه هم به نظر می رسد موضوع حصر را غیر قانونی جلوه دهد . به رییس قوه قضاییه قوه قضاییه نامه می نویسد و با زیر سوال بردن قانون اساسی باز هم حصر را خلاف قانون و در تضاد با شئون انقلاب می داند . نامه ای که پاسخ محکم رییس قوه قضاییه را به دنبال دارد :

«ایشان تفاوت حبس و حصر و اعمال مجازات‌ها را نمی‌داند و منطوق اصل یکصد و هفتاد و ششم قانون اساسی در اختیارات شورای عالی امنیت ملی را درک نمی‌کند، یا از آن تغافل می‌نماید و یا آن که تمایل به حمایت بی‌قید و شرط از سران فتنه، ایشان را از توجه به موازین حقوقی باز داشته است؛ زیرا وی با حذف برخی واژه‌های اصل یکصد و هفتاد و ششم، چنین وانمود کرده که شورای عالی امنیت کشور صرفاً وظیفه‌ی «رصد امنیت داخلی و خارجی» را دارد، در حالی که در اصل یکصد و هفتاد و ششم آمده است:‌ «بهره‌گیری از امکانات مادی و معنوی کشور برای مقابله با تهدیدهای داخلی و خارجی» و از صراحت اصل مذکور می‌توان نتیجه گرفت حصر سران فتنه در مقام رفع یکی از تهدیدهای علیه امنیت کشور بوده است. كما اينكه اين گونه تصميم در شوراي عالي امنيت ملي مسبوق به سابقه هم بوده است.»

لجاجت های علی مطهری ما را به یاد همان لجاجت های موسوی و کروبی می اندازد که 8 ماه کشور را به کام تلخ فتنه کشاند . آن روزها و هم کوچک و بزرگ در تلاش بودند تا سران فتنه را از آنچه توهمش را در سر داشتند آگاه کنند اما نشد ...

علی مطهری هم امروز توهم یک منجی دارد تا آنجا که معترضان خود در مجلس را سپاهیان عمر سعد می بیند و بلاتشبیه لابد خود را از شهدای کربلا ...

توهم است که در شرایط سختی که کشور از یک سو با بحران قیمت نفت مواجه است و از طرف دیگر شرایط سخت اقتصادی بر مردم حاکم است و از سوی دیگر بیش از هرچیز وضعیت فرهنگی کشور نیاز به کار جدی نمایندگان مردم دارد ، رفع حصر می شود اولویت مجلسی که قرار است راه گشای مشکلات مردم باشد .

آقای مطهری آرام ، عاقل و باهوش باشید همین!
منبع

"Our President, analytical news site"