هاشمی رفسنجانی: زندگی متوسطی دارم/ضدانقلاب و حسودان شایعه درست می کنند!!/کد تقلب هاشمی: آراء مردم باید منعکس کننده خواست آنان باشد/  انتقاد حامیان قالیباف به ردصلاحیت معین/برخی اعضای شورای نگهبان افراطی هستند!/چرا احمدی نژاد تایید صلاحیت شده است؟/حجاریان:بازهم می گویم که اصلاحات مرد/اصلاحات به خون نیاز دارد!/محتشمی پور: نتیجه دولت سازندگی ۶۰ میلیارد دلار استقراض خارجی بود/کروبی:گر از اطرافیانم فسادی ببینید و نگویید،از شما به خدا شکایت می کنم!/شک کردن در انتخابات نتیحه خوبی ندارد!

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ مروری بر دیدگاه های نامزدهای رقیب با گفتمان عدالت و پیشرفت که در روزهای اوج غربت گفتمان امام و انقلاب از سوی دکتر محمود احمدی نژاد مطرح می شد، بیانگر ابعاد پنهان شخصیت سیاسی احزاب و افراد مست شده از به هم ریختگی بنیان های انقلابی در 16 سال دولت های کارگزاران و اصلاحات می باشد

 ۲ خرداد ۸۴:

 کروبی: همچنان سرنوشت حرکت آزادیخواهانه کنونی ایران نیازمند پشتوانه عمومی ملت است تا بار دیگر به دور باطل آزادیخواهی – اقتدار گرایی دچار نگردد.

 مهدی کروبی با صدور بیانیه ای تاکید کرد: “همچنان سرنوشت حرکت آزادیخواهانه کنونی ایران نیازمند پشتوانه عمومی ملت است تا بار دیگر به دور باطل آزادیخواهی – اقتدار گرایی دچار نگردد.”

 هاشمی: آراء مردم باید منعکس کننده خواست آنان باشد

 رییس جمهور اسبق در دیدار جمعی از علما و شخصیت‌های علمی و فرهنگی اهل سنت کشور، انتخابات را بحثی ملی عنوان کرد و گفت: “طرفدار رای فرمایشی در هیچ سطحی نیستم و معتقدم آرای مردم باید منعکس کننده خواست آنان باشد.”

 انتقاد حامیان قالیباف به رد صلاحیت معین/ برخی اعضای شورای نگهبان افراطی هستند!/ چرا احمدی نژاد تایید صلاحیت شده است؟

 دفتر اطلاع‌رسانی حامیان قالیباف در بیانیه ای اعلام کرد: “ما معتقدیم هر دو بخش تندرو حاکم بر جبهه مشارکت ایران اسلامی و برخی از اعضای محترم شورای نگهبان متاسفانه با دیدگاه‌های افراطی خویش مصالح و منافع ملی کشور را نادیده گرفته و به همین دلیل نیز سعی می‌کنند با مجادله‌های سیاسی هزینه‌های حاصل از این رد صلاحیت را برعهده طرف مقابل گذراند.”

 در پایان این بیانیه آمده است: “بد نیست این جا برای روشن شدن افکار عمومی این سوال را مطرح کنیم که شورای محترم نگهبان براساس کدام تحلیل و تشخیص دکتر مصطفی معین را فاقد صلاحیت جهت حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده است و در همین راستا این شورای محترم براساس کدام دیدگاه و بینش دکتر محمود احمدی‌نژاد را قابل صلاحیت جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری دانسته است.

 ۳ خرداد ۸۴:

 کروبی: بسیاری از بحران‌ها ناشی از عملکرد هاشمی بوده است

 کروبی در جمع اعضای ستاد خود گفت: “با توجه به اینکه آقای هاشمی در بیانیه حضور خود، عملکرد هشت ساله دولت اصلاحات را زیر سوال برده از طرد نیروها ابراز نگرانی کرده و خود را تنها منجی کشور از بحران‌ها معرفی کرده بود، لازم دیدم به ایشان یادآوری کنم که بسیاری از این بحران‌ها ناشی از عملکرد ایشان بوده است.”

 روایت باهنر از اجماع شورای هماهنگی نیروهای انقلاب بر لاریجانی

 محمد رضا باهنر که در نشست مطبوعاتی با رسانه‌های استان قم در ستاد انتخاباتی علی لاریجانی سخن می‌گفت، با بیان اینکه جامعه ایران نیازمند هوای تازه است، رویکرد مردم ایران را به فضاهای گذشته نامناسب خواند.

 ۴ خرداد ۸۴:

 اعلام حمایت احمدی توکلی از قالیباف

 احمد توکلی در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی دلایل خود را در خصوص حمایت از نامزدی قالیباف اعلام کرد. توکلی نوشت: “از ابتدای کار انتخابات خواهان پیروزی اصولگرایان بوده‌ام تا دولتی با رای مردم صبور و نجیب بر سر کار آید که هماهنگ با مجلس، بخواهد و بتواند روند نامطلوب سال‌های اخیر را متحول سازد. رمز این پیروزی نیز وحدت اصولگرایان بوده است. شاید برخی از شما از تلاش‌های اینجانب برای وحدت، پیش و پس از انصرافم آگاه باشید. متاسفانه وقتی نتیجه‌ای حاصل نشد و فرصت را نیز به سرعت در حال تباه شدن دیدم، حمایت خویش را از جناب آقای دکتر قالیباف اعلام کردم.”

 رضایی: انتظارات در دولت خاتمی پاسخ داده نشد

 محسن رضایی دیگر کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با نیویورک تایمز گفت: “انتظاراتی که به وجود آمد در دولت آقای خاتمی پاسخ داده نشد و این همان چیزی است که من تعبیر به بحران مدیریت و اقتصاد می‌کنم. برنامه‌ای که ما داریم این است که اگر دولت را به دست گرفتیم،‌به طور گسترده از جوانان استفاده خواهیم کرد.”

 هاشمی: مهم ترین مسئله کشور، برگزاری انتخابات سالم است

 موضوع تقلب در انتخابات، برگزاری انتخابات سالم و … تنها مربوط به فتنه ۸۸ نبود، کما اینکه هاشمی رفسنجانی از سال ۸۴ که دولت خاتمی مسئول برگزاری انتخابات بود از ضرورت انتخابات سالم سخن می گفت! هاشمی رفسنجانی در دیدار با مسئولان ستادهای انتخاباتی خود گفت: “مهمترین مسئله برای کشور برگزاری انتخابات سالم … با حضور نیرومند و وسیع مردم در انتخابات است و ستادها باید بیش از هر چیز به این نکته توجه داشته باشند.”

 ۵ خرداد ۸۴:

 توکلی: قالیباف جوان، مقتدر، باتحربه، داری عملکرد درخشان و ایده های نو است/ ستادهای قالیباف با عنوان اصولگرایان اصلاح طلب فعالیت خواهند کرد

 احمد توکلی در اولین نشست فصلی دبیران استانها و مسؤولین دفتر مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: “دکتر محمد باقر قالیباف فردی جوان، مقتدر، با تجربه، دارای پیشینه عملکرد درخشان و دارای ایده‌های نو و جدید است.” وی اضافه کرد: “دکتر محمدباقر قالیباف علاوه بر بالا بودن در نظرسنجی‌ها، ظرفیت رای سازی بیشتری هم دارد.” وی با اشاره به گردهمایی هفته گذشته ستادهای انتخاباتی‌اش در سراسر کشور گفت: “در گفتگویی که با این ستادها داشتیم، اکثر این ستادها با عنوان اصولگرایان اصلاح طلب به حمایت از کاندیداتوری دکتر محمد باقر قالیباف خواهند پرداخت.”

 ۶ خرداد ۸۴:

زاکانی: قالیباف به عنوان نامزد نهایی جبهه اصولگرایان تحول خواه است

 علیرضا زاکانی در همایش «حرف آخر جبهه اصولگرایان تحول خواه» با شعار انتخاباتی «ایرانی شایسته، شایسته ایرانی» در سالن مجموعه ورزشی حجاب سخن می‌گفت با بیان اینکه از دو ماه گذشته در خصوص معرفی نامزد نهایی جبهه اصولگرایان تحول خواه نظرسنجی‌هایی به عمل آمد، بیان داشت: براساس آخرین نظرسنجی تصمیم بر این شد تا محمدباقر قالیباف به مردم معرفی شود.  رئیس ستاد انتخابات قالیباف افزود: این انتخاب مردم انتخابی شایسته و بایسته و انتخابی است که براساس آن اهداف نظام و انقلاب محقق خواهد شد.

 سعید حجاریان: بازهم می گویم که اصلاحات مرد/ اصلاحات به خون نیاز دارد!

 سعید حجاریان عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت در نشست تبلیغاتی حامیان مصطفی معین در تهران گفت: “اصلاحات مرده است باید اصلاحات دیگری ساخت و این اصلاحات به خون احتیاج دارد.”

 وی در قسمتی از سخنان خود به آن دسته از افرادی که وی را جانباز اصلاحات می نامیدند اشاره کرد و گفت: این واژه جانباز اصلاحات پارادوکسیکال است. اصلاحات مرده است. چه جانبازی؟ باید اصلاحات دیگری ساخت. اصلاحات بعدی بیشتر به خون احتیاج دارد.

 این فعال سیاسی با اشاره به چگونگی تایید صلاحیت معین گفت: “ما باید با واقعیت‌ها زندگی کنیم، نفس وجود شورای نگهبان و استصواب نوعی حکم حکومتی است. به بعضی ها امروز با حکم حکومتی مخالفت می‌کنند می گویم مگر بقیه کارهایمان به جز احکام حکومتی انجام می شود؟”

 سید محمدرضا خاتمی: به رهبری گفتیم بیایید رهبری اصلاحات را برعهده بگیرید، پشت سر شما می ایستیم!

 در ادامه نشست حامیان معین، برادر رییس جمهور با انتقاد از آنهایی که با اقدام رهبری در توصیه به تایید صلاحیت معین اعتراض می‌کنند، گفت: “هر کس در این مملکت جلوی نقض قانون اساسی را بگیرد، ما به او دست مریزاد می گوییم. ما بارها به رهبری پیام دادیم که شما خودتان بیایید و رهبری اصلاحات را بر عهده بگیرید و ما پشت سر شما هستیم.برای ما فرقی ندارد که چه کسی رهبر اصلاحات باشد.”

 قالیباف: حتما رای می‌آورم

 محمد باقر قالیباف در حاشیه همایش انتخاباتی خود در گفتگوی کوتاهی با خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا رای می‌آورید؟ گفت: “بله حتما رای می‌آورم.”

 توکلی: رییس جمهور آینده قالیباف است

 احمد توکلی در همایش حامیان قالیباف در تهران  اعلام کرد: “حرف آخر جبهه اصولگرایان تحول خواه یک چیز بیشتر نیست و آن اینست که رئیس جمهور آینده یک اصولگرا و آن هم دکتر محمد باقر قالیباف است.”

 ۷ خرداد ۸۴:

 محتشمی پور: نتیجه دولت سازندگی ۶۰ میلیارد دلار استقراض خارجی بود

 علی اکبر محتشمی پور رییس ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در جمع مردم رشت گفت: “دولت سازندگی ۶۰ میلیارد دلار استقراض خارجی را به دولت اصلاحات سپرد که همگی آنها پرداخت شده است و صندوق ذخیره ارزی در حال حاضر ۳ میلیارد دلار سرمایه دارد، این در حالی است که کشور به خود کفایی گندم رسیده است.”

 قالیباف: شعار من “زندگی خوب، برازنده ایرانی” است

 باقر قالیباف در گفتگو با روزنامه یومیوری ژاپن در پاسخ به خبرنگار این روزنامه که پرسید شعار انتخاباتی شما چیست؟ گفت: “شعار کلی ما «زندگی خوب برازنده ایرانی» است.” وی در بخش دیگری از این گفتگو گفت: “با توجه به اوضاع و شرایط حاکم و برداشتی که از مجموعه خواست مردم کشورم داشتم، ضرورت حضور در انتخابات را احساس کردم.”

 ستادهای انتخاباتی توکلی برای کمک به قالیباف فعال می‌شوند

 ستاد مرکزی احمد توکلی در نامه‌ای به مسؤولین ستادهای در استانها و شهرستانها از آنها خواست برای فعالیت انتخاباتی برای محمد باقر قالیباف فعال شوند. در این نامه امده است: “برای ایجاد بستر مناسب و پیروزی اصولگرایان آقای احمد توکلی حمایت خود را از قالیباف اعلام نموده که از مسئولین ستادهای استانها و شهرستانها درخواست می‌شود برای ایجاد و فضای مشارکت و جلب آرا مردم به نفع قالیباف ستادها را فعال نمایند. “

 هاشمی: تورم زندگی مردم را سخت کرده، اشتغال دغدغه جوانان و خانواده هاست

 هاشمی رفسنجانی در دیدار تشکلهای سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: “تورم زندگی مردم را سخت کرده است. اشتغال به عنوان یک دغدغه ذهن جوانان و خانواده‌های آنان را مشغول کرده است. در سیاست خارجی هجمه شدیدی توسط قدرتهای بزرگ علیه ایران صورت می‌گیرد.” رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: “حل همه این مسایل و مشکلات در گرو ایجاد دولتی قوی و کارآمد با حمایت و پشتوانه مردمی و همدلی و اتحاد گروه‌های سیاسی و افکار موجود در جامعه است.”

معین: معاونت حقوق بشر در ریاست جمهوری به راه می اندازم/ هویت سیاسی من پیشبرد دموکراسی است

 مصطفی معین با صدور بیانیه ای ضمن اعلام حضور قطعی در انتخابات, تاکید کرد: “هویت اعتقادی، سیاسی و انتخاباتی خود را با منافع ملی و پیشبرد دموکراسی تعریف کرده‌ام و به ملت وعده داده‌ام که معاونت ویژه‌ای در ریاست جمهوری به امر مهم حقوق بشر اختصاص دهم”

کولایی: معین از نیروهای ملی مذهبی در کابینه خود استفاده خواهد کرد

الهه کولایی سخنگوی ستاد انتخاباتی مصطفی معین در جمع خبرنگاران در خصوص استفاده معین از نیروهای ملی مذهبی و اعضا نهضت آزادی در کابینه احتمالی معین پس از پیروزی در انتخابات گفت: “ما برای استفاده از نیروهای ملی مذهبی و اعضای نهضت آزادی مذاکراتی را آغاز کرده و ادامه می‌دهیم، طبعا آقای معین از همه این افراد در مدیریت کلان کشور متناسب با توانمندیها و کارآمدی‌های آنها استفاده خواهد کرد.”

 ۸ خرداد ۸۴:

 محتشمی پور: نتیجه رئیس جمهور شدن هاشمی رشد حرکات طالبانی است/ هزینه های ستاد انتخاباتی کروبی مردمی است

 رئیس ستاد انتخابات مهدی کروبی گفت: “اگر آرای خاموش اصلاح طلبان در انتخابت ریاست جمهوری احیا نشود یا هاشمی رئیس جمهور می‌شود و یا یکی از اصولگرایان که در اصل قضیه تاثیر ندارد، چون حرکات حذفی و طالبانی رشد خواهد کرد که دیگر هیچ عرصه‌ای برای بروز حرکات اصلاحی فراهم نخواهد شد.” وی با بیان اینکه ۳میلیارد دلار ذخیره ارزی برخی را به وجد آورده است در انتخابات شرکت کند، افزود: “آنها می‌خواهند امیرکبیری خود را تمام کنند.”

 محتشمی پور در مورد منابع مالی تامین هزینه های انتخاباتی کروبی گفت: کروبی نه رانت کیش دارد، نه قشم، نه چابهار، نه پیمان‌کاران و نه رانت فروش تراکم. هزینه‌های او کاملاً شخصی است و بیشتر بر کمکهای مردمی تکیه دارد.

 لاریجانی: در دولت مدرن قطعا گردش نخبگان محقق خواهد شد

 علی لاریجانی در جمع مردم سیستان و بلوچستان گفت: “دولت آینده نمی‌تواند دولتی عقب افتاده باشد و سنت‌های گذشته و کهنه را دنبال کند.” وی در پایان تاکید کرد: “در دولت مدرن قطعا گردش نخبگان محقق خواهد شد.”

 مهر علیزاده: به دور از عوام‌فریبی قلب‌ها را تسخیر خواهم کرد

 محسن مهرعلیزاده، در دیدار جمعی از مسوولان و فعالان اقتصادی استان سمنان گفت: “بهترین نوع مدیریت، مدیریت بر قلب‌هاست و به خاطر اینکه نمی‌توانم هزینه‌های گزافی برای تبلیغات بپردازم مجبورم بیشتر در بین مردم ظاهر شوم و قلب‌های آنها را تسخیر کنم، مردم نیز با بررسی سوابق من متوجه خواهند شد که به دور از جناح‌بازی‌های سیاسی به فکر آنان خواهم بود.”

 جمعیت ایثارگران حمایت خود از قالیباف را اعلام کرد

 جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای رسمی حمایت خود از کاندیداتوری محمد باقر قالیباف را اعلام کرد. در این بیانیه آمده است: “دکتر قالیباف را که برخوردار از سوابق و خدمات درخشان انقلابی و متصف به صفاتی چون هوش سرشار، نشاط و شادابی، کارآمد و با لیاقت، مؤمن و وفادار به آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری، معتقد و ملتزم به مؤلفه‌های اصولگرایی، تحول خواه، اصلاح‌طلب، شجاع، قاطع، مصمم به مبارزه قاطع با فقر، فساد و تبعیض، تأمین زندگی شرافتمندانه برای ملت ایران و توانا برای اداره امور کشور و هدایت سیاست خارجی کشور می‌باشد و مهمتر آنکه برابر نظرسنجی‌ها بالاترین مقبولیت و کمترین مخالفت را دارد و از زمینه جلب آرای فراوانی نیز برخوردار است را به عنوان نامزد نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به محضر ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی برای رأی اعتماد معرفی می‌کنیم.”

 قالیباف: براساس عقلانیت مردم در رقابت با هاشمی پیروز می شوم/ در پرونده هسته ای باید اعتمادسازی کنیم

 قالیباف در دانشگاه تربیت مدرس حاضر شد و در جمع دانشجویان در پاسخ به این سوال که اگر هاشمی رفسنجانی در انتخابات آتی رای نیاورد آن را به عنوان مرگ سیاسی او ارزیابی می‌کنند گفت: “وقتی وارد عرصه سیاست شدم احساس کردم بد اخلاقی‌ها زیاد است و خود را ملزم کردم در هیچ شرایطی در این عرصه به این صورت عمل نکنیم و بر اخلاق و معنویت تکیه کنیم بنابراین بخش آخر سؤال شما را نوعی بداخلاقی می‌دانم.” در پاسخ به این سؤال که براساس چه معیاری فکر می‌کنید در رقابت با هاشمی پیروز می‌شوید گفت: “عقلانیت مردم.”

قالیباف در پاسخ به سؤالی در مورد انرژی هسته‌ای نیز گفت: “باید در سطح بین‌المللی نیز اعتمادسازی کنیم و اطمینان دهیم که به دنبال پیگیری مسائل نظامی در این حوزه نیستیم.”

 حمایت یکصدو پنجاه نفر از نمایندگان مجلس هفتم از هاشمی

دفتر هاشمی رفسنجانی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای دومین مرتبه پس از اعلام حضور هاشمی در انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری، با وی دیدار کردند. در این دیدار یکصد و پنجاه نماینده مجلس شورای اسلامی حمایت خود را از کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام داشتند.

 ۹ خرداد ۸۴:

 محتشمی پور: هاشمی همواره با بکارگیری الفاظ ناشایست موجب احساس ناامنی برای مردم شد

 محتشمی پور رییس ستاد انتخاباتی کروبی در نشست خبری خود گفت: “بیشترین آمار فرار مغزها متعلق به دوره ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی است و ایشان همواره با استفاده از الفاظ ناشایست، به گونه‌ای موضع‌گیری می‌کرد که احساس ناامنی در بین مردم، اندیشمندان و خواص جامعه فراگیر شد.” وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: “اولین دستاورد حضور هاشمی نقب زدن به گذشته است، چون او مجبور است در مقابل انتقادها یا موضع انفعالی بگیرد و یا درصدد توجیه برآید و این امر در قدرت انتخاباتی مردم تأثیر به سزایی دارد.”

کروبی: اگر از اطرافیانم فسادی ببینید و نگویید، از شما به خدا شکایت می کنم/ شک کردن در انتخابات نتیحه خوبی ندارد

 مهدی کروبی در جمع مردم همدان گفت: “اگر من رئیس‌جمهور شوم، شما را موظف می‌دانم که اگر از فرزندان من و یا دوستان و نزدیکانم فسادی و یا تقلبی ملاحظه کردید، به من اطلاع دهید و اگر نگویید نزد خداوند از شما شکایت خواهم کرد.” وی افزود: “من و شما بخواهیم یا نخواهیم در نهایت رئیس‌جمهور انتخاب می‌شود، هیچ وقت شک کردن و شرکت نکردن در انتخابات نتیجه خوبی در پایان نداشته است، چه من و شما بخواهیم یا نخواهیم در نهایت باید رئیس‌جمهوری انتخاب شود که کارش را انجام دهد، کسانی که در انتخابات شرکت نکنند، در نهایت ضرر متوجه خودشان می‌شود.”

قالیباف: من شجاعت هدفمند کردن یارانه‌ها را در کشور دارم/ تعدیل اقتصادی در زمان هاشمی بسیار بد بود و قابل دفاع نیست

 قالیباف، وی در گفتگو با جمعی از کارشناسان و صاحب‌نظران اقتصادی، گفت: “به نظر من با ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد و با استفاده از سیاست‌های جبرانی و نظام حمایتی در یک مدت کوتاه دو ساله می‌توان کار را شروع کرد و هزینه این کار از محل هدفمند کردن یارانه ها تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: “هدفمند کردن یارانه ها در کشورنیازمند شهامت است و من شهامت این کار را دارم.” وی با اشاره به موضوع تعدیل اقتصادی در دولت هاشمی عنوان کرد: “موضوع تعدیل اقتصادی، موضوعی است که اصلا قابل دفاع نیست و بسیار بد عمل شد.”

 وی افزود: “تعدیل اقتصادی می‌توانست سهم ما را در اقتصاد جهانی برقرار نماید و ما را به سمت اقتصاد رقابتی و مزیت نسبی ببرد اما در دولت سازندگی در این موضوع خوب عمل نکرد و مجبور به عقب گرد شد و نظام اقتصادی در یک حالت کما رها کرد.”

لاریجانی: در دولت مدرن، معیشت مردم بهتر خواهد شد/ مردم در سفره های خود تغییر را احساس خواهند کرد

 علی لاریجانی در ایرانشهر گفت: “در برنامه‌ای که برای دولت مدرن در نظر گرفته‌ایم معیشت مردم و قدرت خرید آنان دو برابر خواهد شد و با یک رقمی شدن تورم وضعیت اقشار مختلف متحول می‌شود.” وی در پایان ابراز امیدواری کرد در سایه روی کارآمدن دولت امید و رسیدن هوای تازه، مردم در سفره‌های خود تغییر حس کنند.

 ۱۰ خرداد ۸۴:

 قالیباف: اگر رییس جمهور شوم هر ماه بطور مستقیم با مردم صحبت می کنم

 باقر قالیباف با حضور در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: “قانون اساسی تکلیف ما را در برابر ملت و خدا روشن کرده است و انصاف نیست که وقتمان را صرف مسائل نظری و مباحث بی حاصل کنیم. ” وی گفت: “مردم از تبعیض، انحصار و رانت‌خواری رنج می‌برند چرا که دولت به جای تولید ثروت به توزیع ثروت، آن هم به صورت ناعادلانه دست زده است. قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: “‌اگر رئیس جمهور شوم هر ماه یکبار به طور مستقیم و رو در رو با مردم سخن می‌گویم.”

 کروبی: برای همه یک رقیب جدی هستم

 مهدی کروبی در مصاحبه با روزنامه نیپون کیزایی گفت: “برای اولین بار بعد از انقلاب رقابت در این انتخابات بسیار نزدیک و جدی است و من خود را رقیب جدی برای همه کاندیداهای دیگر می‌دانم.”

وی با بیان اینکه این انتخابات سه قطبی خواهد بود، خاطرنشان کرد: “به نظر من در کمپ محافظه‌کاران آقای لاریجانی و آقای قالیباف خواهند ماند، ولی در کمپ اصلاح‌طلبان احتمال تغییرات کم است.”

 لاریجانی: بومی نشدن فناوری هسته ای، خیانت بزرگ به نسل آینده است

 علی لاریحانی در جمع مردم یزد گفت: “امروز اگر کسانی دنبال مبارزه جدی با آمریکا هستند باید برای ارتقای سطح فناوری و اقتصاد کشور قدمهای مثبتی بردارند.” وی در بخش دیگری از اظهاراتش تاکید کرد: “اگر مسئولان نتوانند فناوری هسته‌ای را در داخل بومی کنند، خیانت بزرگی به نسل آینده کشورمان می‌کنند.”

 ۱۱ خرداد ۸۴ :

 کروبی: شایعه‌ از پیش تعیین بودن نتیجه‌ انتخابات فریب افکار عمومی است

 مهدی کروبی در مسجد سید شهر اصفهان گفت: ” راهکارهای ارتباط مردم با حاکمیت هر قدر که آسانتر و راحت‌تر باشد، فساد در حاکمیت کمتر خواهد بود و در دولت مقتدر اینجانب این راهکارها به اجرا درمی‌آید تا مردم در هر زمانی که می‌خواهند مشکلات و انتقادات خود را به دولت بگویند.” وی با اشاره به پاره‌ای از سخنان و شایعات مبنی بر اینکه نتیجه‌ی انتخابات از پیش تعیین شده است، گفت: “چنین سخنانی صرفاً برای تخریب و فریب افکار عمومی و کم کردن انگیزه مردم برای شرکت در انتخابات عنوان می‌شود.” کروبی در ادامه به سخن امام(ره) اشاره کرد و گفت: “امام(ره) همواره حق انتخاب را از آن مردم می‌دانست و این تفکری است که مقام معظم رهبری نیز به آن معتقدند.”

 قالیباف: اگر شرایط را تغییر ندهیم ادامه وضع موجود قابل تحمل نیست

 باقر قالیباف در جمع مردم ایلام گفت: ” ما توسعه سیاسی به معنای واقعی را ندیدیم و ظرفیت‌های قانون اساسی در این دوران نیز عینیت پیدا نکرد و در زمان توسعه اقتصادی نیز در عرصه اقتصاد بیکاری و تورم بود و الان هم هست.” وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ” اگر شرایط را تغییر ندهیم ادامه وضع موجود قابل قبول و تحمل نیست.”

 هاشمی رفسنجانی: نتیجه انتخابات را هرچه باشد می‌پذیرم

 هاشمی در دیدار با جمعی از روحانیون اهل سنت سراسر کشور گفت: ” برای انجام وظیفه وارد عرصه انتخابات شدم و نتیجه آن را هر چه باشد، می‌پذیرم.”

 قالیباف: موافق پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی هستم

 باقر قالیباف با حضور در برنامه پرسش و پاسخ تلوزیونی گفت: “من موافق پیوستن به سازمان تجارت جهانی هستم، اما ابتدا باید خصوصی سازی را در کشور گسترش و سامان دهیم و در این مورد هم ابتدا باید مدیریت را خصوصی کرده و کارخانه‌ها و شرکتهای به روز شده و با راندمان بالا را با روش‌های صحیح در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم. “

 هاشمی رفسنجانی: زندگی متوسطی دارم/ ضدانقلاب و حسودان شایعه درست می کنند

 دفتر هاشمی رفسنجانی به نقل از وی اعلام کرد: “شایعات سازماندهی شده است و ضدانقلاب و انسانهای حسود چنین کاری می‌کنند. هر چه بگویم باز هم این شایعات پایان پذیر نیست و بهتری می‌بینیم سکوت کنم.” وی افزود: “اکنون همه خانواده من یک دهم آن چه که در آن زمان پیروزی انقلاب داشتند ندارند. موجودی ما نزد دستگاه قضایی روشن است.”

 دیدار معین با اکبر گنجی

 مصطفی معین به دیدار اکبر گنجی رفت. گنجی در این دیدار به معین گفت: ” حال که آمده‌اید، سخنگوی این بخش از جامعه شوید و بایستید و به دوستانتان هم بگویید که مقاومت کنند و بایستند.” مصطفی معین نیز در این دیدار گفت: “راه درازی تا تحقق دموکراسی در پیش داریم، اما باید استقامت و ایستادگی کرد تا روزی فرا برسد که در ادبیات سیاسی ما واژه زندانی سیاسی وجود نداشته باشد.”

 ۱۲ خرداد ۸۴:

 قالیباف: لباس های من گران قیمت نیست و این حرفها بداخلاقی است/ به شورای نگهبان انتقاد دارم

 باقر قالیباف با حضور در دانشگاه شهید باهنر کرمان در پاسخ به اولین سوال درباره اینکه اگر معیارهای یک رئیس جمهور خوب ساده زیستی است چرا شما اینگونه لباس‌های مدل به مدل می‌پوشید، گفت: “تمیزی،‌ زیبایی و خوب لباس پوشیدن منافاتی با ساده زیستی ندارد و لباس‌های من نیز به هیچ وجه گرانقیمت نیست و این حرف ها بداخلاقی‌های سیاسی خاص ایام انتخابات است.” از وی در مورد ردصلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان سوال شد که گفت: “بنده با هر اقدامی که مانع مشارکت حداکثری شود مخالف هستم و به عملکرد شورای نگهبان هم انتقاد دارم اما این به معنی نفی موجودیت شورای نگهبان و نظارت استصوابی نیست.”

 لاریجانی: به دنبال غنی سازی دموکراسی هستم

 علی لاریجانی در جمع مردم اصفهان گفت: ” من هیچوقت عضو حزبی نبودم ولی بدنبال غنی سازی دموکراسی هستم ومعتقدم که حزب باید قدرت کادر سازی و تربیت مدیران استراتژیک را داشته باشد.” وی در پاسخ به این سؤال که اگر رای آورید به کاخ سعد آباد خواهید رفت تاکید کرد: “خیر، چرا ما باید از نهادهای رژیم گذشته استفاده کنیم و اذهان را نسبت به نظام اسلامی خراب کنیم.”

کروبی: اگر ملت مرا بپذیرد هیچگاه از انتخاب خود پشیمان نخواهد شد

مهدی کروبی در جمع مردم خرم آباد با بیان اینکه برحسب وظیفه و خواست مردم در صحنه انتخابات حضور یافته‌ام، اظهار داشت: “به مردم اطمینان می‌دهم که شرمنده آنها نخواهم شد و چنانچه ملت شجاع، اصیل و بافرهنگ ایران اراده کرد و مرا بپذیرد هیچگاه از انتخاب خود پشیمان نخواهد شد.”

 ۱۳ خرداد ۸۴:

 لاریجانی: باید دیپلماسی مان را مدرن کنیم

 علی لاریجانی در گفتگو با شبکه اول سیما ضمن انتقاد تلویجی از عملکرد دولت خاتمی در پرونده هسته ای ایران گفت: ” ما باید دیپلماسی خود را از سنتی به مدرن تبدیل کنیم. در دیپلماسی مدرن به جای شخص و افراد، اتکا بر سیستم و رویکرد کارشناسی است.”

 ۱۴ خرداد ۸۴:

 محمد رضا خاتمی: در این مملکت دموکراسی از نان شب هم برای مردم واجب‌تر است

 محمدرضا خاتمی برادر رییس جمهور و دبیرکل حزب مشارکت که در حمایت از معین در استان همدان سخن می گفت، اظهار داشت: ” در این انتخابات عده‌ای در تبلیغات خود مجبور شده‌اند از شعارهای اصلاحات کپی برداری کنند.” وی با بیان اینکه در این مملکت دموکراسی و اصلاحات از نان شب هم برای مردم واجب‌تر است، افزود: “تا اطلاع ثانوی و تا حد تحقق جامعه مدنی در کشور، شعار اصلی اصلاحات دموکراسی خواهد بود.”

 ۱۵ خرداد ۸۴:

 قالیباف: به هیچ چیز جز پیروزی در انتخابات فکر نمی‌کنم

 قالیباف در مرکز فرهنگی و تبلیغات اسلامی حسینیه قهرودیها در تهران در پاسخ به این سوال در صورت پیروزی هاشمی رفسنجانی در کابینه‌اش حضور خواهی داشت و یا از هاشمی رفسنجانی در کابینه خود استفاده می‌کنید، گفت: “به هیچ چیز جز پیروزی در انتخابات فکر نمی‌کنم و این بستر امروز در جامعه فراهم است.”

 هاشمی: آقای خاتمی تقریباً در مسیر سیاست‌های دوره مسئولیت من پیشرفت کردند

 هاشمی رفسنجانی در گفت و گو با مجله آمریکایی تایم  گفت: “آقای خاتمی تقریباً در مسیر سیاست‌های دوره مسئولیت من پیشرفت کردند. البته با اقتضائات زمان هم همراه بود. شاید اگر من هم می‌خواستم ادامه دهم، به همین جاها می‌رسیدم.” وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ” من طرفدار دموکراسی هستم. ولی فکر می‌کنم این مسیر را باید آرام آرام طی کرد.”

 کروبی: اینکه چه کسی پیروز انتخابات باشد قابل پیش‌بینی نیست/ از حقوق فلسطینی ها دفاع کرده و اسراییل ار غاصب می دانیم

 مهدی کروبی در گفتگو با شبکه‌ تلویزیونی LBC لبنان گفت: ” احساس می‌کنم در شرایط فعلی انتخابات با وجود تعدد چهره‌ها موجب مشارکت بیشتر مردم و حضور آنها مثبت ارزیابی شود اما اینکه چه کسی پیروز این رقابت باشد برای نتیجه‌گیری زود است و قابل پیش‌بینی نیست.” وی در پاسخ به وسالی پیرامون حقوق فلسطینی ها نیز تاکید کرد: ” ما همواره از حقوق مردم فلسطین دفاع می‌کنیم … اسرائیل را غاصب سرزمین‌های اسلامی می‌دانیم، و با آن ارتباط برقرار نمی‌کنیم؛ به هیچ‌وجه.”

 ۱۶ خرداد ۸۴:

 لاریجانی: دولت آینده باید دولت مدرن باشد

 علی لاریجانی در جمع مردم دامغان گفت: ” ما در دنیای مدرن زندگی می‌کنیم اما لوازم دنیای مدرن را نپذیرفته‌ایم.”وی گفت: “من عرض می‌کنم «دولت آینده» باید «دولت مدرن» باشد.”

 قالیباف: مشکلات امروز کشور ناشی از ضعف مدیریت‌های گذشته است

 باقر قالیباف در جمع مردم یاسوج دلفریبی قدرت و ثروت طی سالهای اخیر را عامل محرومیت و ناکارآمدی خواند و گفت: “مشکلات امروز ناشی از ضعف مدیریت‌های گذشته است و نباید این وضع استمرار یابد.” وی تاکید کرد: “قول می‌دهم که تا چهار سال آینده بگونه‌ای عمل کنم که مردم در پایان چهار سال ببینند که وضع زندگیشان متحول شده است.”

 لاریجانی: پخش اعترافات برخی ها در تلوزیون، امنیت ملی را استوار کرد

 علی لاریجانی در جمع مردم شاهرود گفت: “زمانی که دادگاه برخی از این افراد از تلویزیون پخش می شد، برخی به من خرده می‌گرفتند که تو نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی هستی چرا توجه نمی کنی، این مصلحت امنیت ملی کشور نیست آبروی نظام دارد می رود، من به آنها گفتم چون نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی هستم، مطمئنا پخش این چیزها امنیت ملی کشور را استوارتر خواهد کرد.”

 ۱۷ خرداد ۸۴:

 میرحسین موسوی، معاون اول کروبی

 اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی کروبی در کنفرانس خبری که در محل ستاد مرکزی انتخاباتی کروبی برگزار شد تصریح کرد: “آقای میرحسین موسوی از ابتدا به‌عنوان گزینه نخست معاون اولی دولت جناب آقای کروبی مطرح بوده است”

 هاشمی: با فرو ریختن دیوار سانسور باید توانایی پاسخگویی به همه سلائق را داشته باشیم

 هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از سردبیران نشریات استانهای سراسر کشور با تاکید بر این که دیوار سانسور فرو ریخته و دیگر نمی‌توان از نشر اطلاعات جلوگیری کرد، افزود: “باید در عصر انفجار اطلاعات پاسخگوی همه نیازها و سلیقه‌های موجود در جامعه را داشته باشیم.” وی تصریح کرد: “ما باید آزادی بیان را در زمانی که همه چیز باید شفاف به مردم گفته شود مورد احترام قرار دهیم و در چارچوب قانون رفتار کنیم.”

 امکان هیچگونه تقلبی در انتخابات وجود ندارد

 آقاتقی فرماندار تهران اعلام کرد: “امکان هیچگونه تقلبی در رای‌گیری و نتایج انتخابات وجود نخواهد داشت.”

 قالیباف: بعد از انتخابات هزینه‌ تبلیغات و منابع آن را اعلام خواهم کرد

 باقر قالیباف در جمع مردم اصفهان گفت: “از همین حالا اعلام می‌کنم بعد از انتخابات هزینه‌ تبلیغات و منابع آن را اعلام خواهم کرد و اگر پیروز شدم لیست اموال خود را انتشار خواهم داد.”

 ۱۸ خرداد ۸۴:

 هاشمی: رفتنم به شهرستان‌ها ممکن نیست چون نمی توانم هزینه محافظانم را تامین کنم

 هاشمی رفسنجانی در ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با ستاد نوجوانان و جوانان سیاوش (ستاد رای اولی‌ها) با بیان اینکه رفتن من به شهرستان‌ها با ‌توجه به موقعیت من ممکن نیست، گفت: “چرا که اولاً هزینه و امکانات زیادی برای حفاظت من لازم است که بنده نه می‌توانم و نه باید که این هزینه‌ها را صرف کنم و اگر از امکانات دولتی استفاده کنم هم درست نیست.” وی تاکید کرد: “از سوی دیگر اگر من بخواهم به شهرستان‌ها بروم باید کارهای مجمع را تعطیل کنم که این شدنی نیست و در حال حاضر هم برنامه‌هایی که اینجا داریم سعی می‌کنم صرفاً انتخاباتی نباشد، تا استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغ نباشد و اگر انشاءالله انتخاب شدم جبران می‌کنم و به همه شهرها برای رسیدگی به مشکلات مردم می‌روم.”

 حمایت حزب توده از معین

حزب توده در بیانیه‌ای حمایت خود را از مواضع مصطفی معین کاندیدای حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

 قالیباف: ورزش پس از دین مهمترین پدیده اجتماعی است

 محمدباقر قالیباف در مراسمی با حضور ورزشکاران در مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی بیان داشت: ” ورزش پس از دین مهمترین پدیده اجتماعی است که غفلت از آن خسارات جبران‌ناپذیری را به همراه دارد.”

 ۱۹ خرداد ۸۴:

 توکلی: انشاءالله قالیباف مثل رجایی عمل می‌کند/ عملگرایانه عمل کرده و به قالیباف رای دهیم

 احمد توکلی که برای محمد باقر قالیباف تبلیغ می‌کند در ادامه سفرهای تبلیغاتی خود در جمع مردم سبزوار شهید رجایی را یک الگو برای مسئولان دانست و گفت: “انشاءالله محمد باقر قالیباف همچون شهید رجایی عمل می‌کند.” وی افزود: “اگر خواهان تحول اصولگرایانه در جامعه هستید از شما می‌خواهم که به محمد باقر قالیباف رای دهید چرا که ایشان در نظرسنجی ها از سه نامزد اصولگرای دیگر جلوتر است و عملگرایانه باید به کسی رای بدهیم که احتمال پیروزیش از دیگران بیشتر است. “

 لاریجانی: دولت‌های قبلی زحمت کشیدند اما ملت نمی‌خواهند به گذشته بازگردد

 لاریجانی در جمع مردم خوزستان با تقدیر از تلاشهای دولتهای میرحسین موسوی، هاشمی رفسنجانی و خاتمی اظهار داشت: “باید از زحمات گذشتگان به نیکی یاد کرد، اما ملت ایران به دنبال یک جهش هستند و نمی‌خواهند به گذشته بازگردند.”

 هاشمی: فکر نمی‌کنم رای نیاورم

 اکبر هاشمی رفسنجانی در پایان نشست خود با جوانان که در جمع خبرنگاران حضور یافته بود در پاسخ به این سوال خبرگزاری فارس که شما پیش از این، دلیل کاندیداتوری خود را نگرانی از رای پایین دیگر نامزدهای حاضر در صحنه انتخابات عنوان کرده بودید اما اکنون نظرسنجی ها نشان می دهد انتخابات به دور دوم کشیده می شود. آیا این برای نظام مشکل ساز خواهد شد؟ گفت: “من فکر نمی کنم که رای نیاورم و احتمال آن را هم نمی دهم، البته احتمال دارد انتخابات به دور دوم کشیده شود ولی همین مساله هم بعید است.”

 ۲۰ خرداد ۸۴:

 حامیان اصلاح طلب قالیباف: رای به قالیباف مخالفت با خاتمی نیست/ قالیباف چپ و راست را به خود جذب کرده است

 حامیان اصلاح طلب قالیباف در بیانیه‌ای اعلام کردند: “در شرایطی که اکثریت صاحبنظران سیاسی انتخابات این دوره را تقابل شدید بین جریانهای سیاسی موجود در کشور قلمداد می نمودند و انتظار بر این بود که جریانهای چب و راست در مقابل هم به رقابت انتخاباتی بپردازند حضور آقای دکتر قالیباف در صحنه سیاسی و انتخابات، بسیاری از معاملات سیاسی موجود و مورد انتظار را بر هم زد و ایشان به سرعت حامیان زیادی از نیروهای چپ و راست و مستقل را به خود جذب نمود.” در ادامه این بیانیه آمده است: ” ما معتقدیم رای به قالیباف مخالفت با خاتمی نیست، بلکه تلاش در جهت تحقق عملی تر خواسته های ایشان است. رای به قالیباف از بین رفتن سیاسی به دست آمده در دوران خاتمی نیست بلکه تلاش در جهت حفظ و ارتقاء این فضا است، رای به قالیباف رای تحول و عملگرایی و توانمند سازی مدیریت کشور است. رای به قالیباف، رای به وفاداری و امانت داری و قانون گرایی است.” در پایان این بیانیه آمده: ” ما اعلام می‌داریم در رفتار و اهداف سیاسی خود از سال ۷۶ تا به حال به هیچ وجه تغییر جهت نداده‌ایم و امروز همان هدفی را دنبال می‌کنیم که در سال ۷۶ به دنبال آن بوده‌ایم و معتقدیم دلت خاتمی با تمامی مشکلات سر راه خود توانست به قسمتهای عمده ای از مطالبات مردم جامعه عمل بپوشاند و اثرات خود را به صورت زیربنایی در جامعه گذاشت و در واقع فنداسیون جامعه مدنی را پی ریزی کرد و امروز نوبت ساختن بنای جامعه مدنی است و این محقق نمی شود مگر مدیریت پروژه به دست افراد توانمند و عملگرا بسپاریم “

 ۲۱ خرداد ۸۴:

 لاریجانی: دولت امید، اصلاحات عمل گرایانه را در تمامی عرصه‌ها دنبال می‌کند!

 علی لاریجانی در جمع مردم همدان گفت: “دولت امید، اصلاحات عمل گرایانه را در تمامی عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دنبال می‌کند و در این راه مبارزه با فساد، تبعیض، فقر، باندبازی و پارتی بازی را در اولویت کاری خود دارم.”

 معین با حضور در تخت جمشید سوگند تفاهم با جهان به جا آورد

 مصطفی معین با حضور در دروازه ملل تخت جمشید سوگند تفاهم با جهان به جا آورد. وی با اشاره به نفوذ ادبیات اصلاح‌طلبان در میان نامزدهای جناح‌های دیگر تاکید کرد: “اگر چه این مسئله یک تکتیک است و ممکن است عمقی نداشته باشد اما همین نشان می‌دهد که شعارهای اصلاح‌طلبان بر ادبیات سیاسی محافظه‌کاران هم تاثیر گذاشته و آنها را دگرگون کرده است.”

 کروبی: با درآمدهای عمومی دولت طرح پرداخت ۵۰ هزار تومان را عملی می‌کنم

 مهدی کروبی در جمع مردم مرودشت با بیان اینکه بخش اول برنامه‌های دولت من رفع مشکلات اقتصادی قشرهای محروم و مستضعف جامعه و بیکاری جوانان است، افزود: “با درآمدهای عمومی دولت طرح پرداخت ۵۰ هزارتومان را عملی می‌کنم.”

 قالباف مانیفست انتخاباتی خود را خطاب به مردم تحت عنوان «منشور زندگی خوب برازنده ایرانی، اصولگرایی جامع و اصلاح طلبی معقول» منتشر کرد.

 ۲۲ خرداد ۸۴:

 هاشمی: حرکت در مسیر دموکراسی اجتناب‌ ناپذیر است

 هاشمی در دیدار با جمعی از نخبگان در حسنیه جماران گفت: “حرکت در مسیر دموکراسی اجتناب‌ناپذیر است” وی در ادامه با اشاره به این که درآمدهای دولت در سالهای اخیر افزایش چشمگیری یافته است، گفت: “متاسفانه به جای هزینه این افزایش درآمد در بخش زیر ساخت‌ها و بخش عمرانی، شاهد افزایش بی‌رویه هزینه‌های جاری هستیم که عاملی برای افزایش تورم و ناتوانی در رفع مشکل اشتغال می‌شود.”

 ۲۳ خرداد ۸۴:

 لاریجانی: اگر یک یاعلی بگویید، دولت مدرن تحقق تحقق می باید

 علی لاریجانی در جمع مردم آستارا گفت: “در آینده نزدیک خط بطلانی برگذشته خواهید کشید و شما با رای خود می‌توانید دولتی مقتدر و مدرن را سرکار بیاورید.” وی تاکید کرد: “اگر شما یک یا علی بگویید انشاءالله دولت مدرن محقق می‌شود.”

 کروبی: اصلاح‌طلب عملگرا و اصولگرا هستم

 مهدی کروبی در همایش دموکراسی در پارک لاله تهران گفت: “به هرچه که به مردم وعده داده‌ام عمل خواهم کرد چرا که من اصلاح‌طلب عملگرا و اصولگرا هستم.”

 ۲۴ خرداد ۸۴:

 رضایی: رانت خواران را شخصا به مردم معرفی می کنم/ رقیب اصلی هاشمی است و اقبال عمومی روز به روز به من بیشتر می شود

 محسن رضایی در جمع مردم گیلانغرب با اشاره به اینکه رقیب اصلی من هاشمی رفسنجانی است، گفت: “روز به روز اقبال عمومی من در میان اقشار مردم افزوده می‌شود.” وی در پایان افزود: “در دولت من با رانت‌خواری مبارزه جدی و عملی صورت خواهد گرفت و رانت‌خواران را خودم شخصاً به مردم معرفی می‌کنم.”

 لاریجانی: زنان در دولت امید می‌توانند مانند مردان در قوه مجریه حضور داشته باشند

 علی لاریجانی در جمع مردم شرت گفت: “در دولت امید زنان مانند مردان در همه سطوح می‌توانند در قوه اجرائیه حضور داشته باشند.” لاریجانی بیمه خانمهای خانه‌دار و خانمهای سرپرست خانوار را از جمله برنامه‌های خود در خصوص زنان یاد کرد.

 قالیباف: امیدوارم این انتخابات پایانی بر مدیریت ۱۶ سال گذشته باشد

 باقر قالیباف در جمع مردم کرج با تقدیر از تلاش دولت‌های گذشته گفت: “با این وجود همچنان مشکلات زیادی وجود دارد که ناشی از عملکرد پس از دوران دفاع مقدس است و امیدوارم که این انتخابات آغازی پربرکت برای مردم و پایانی بر آنچه که طی ۱۶ سال گذشته بوده باشد.”

 درخواست ستاد لاریجانی از احمدی نژاد: اگر کناره گیری کنید، پیروزی اصولگرایان قطعی است

 آژینی، قائم مقام ستاد انتخاباتی علی لاریجانی در نامه سرگشاده‌ای به محمود احمدی نژاد نوشت: ” این اقدام جنابعالی (انصراف از ادامه انتخابات) نه تنها کمترین خدشه ای به نیت خالصانه و تلاش های مجاهدانه شما درجهت حضور حداکثری و مشارکت بالای مردم وارد نمی نماید بلکه دل های میلیونها مردم مومن و متدین و بزرگان دین و معنویت را با شما همراه خواهد کرد در این صورت شما امروز پیروز واقعی این انتخابات تلقی خواهید شد و فردا نیز در پیشرفت و آبادانی کشور بر محور اصولگرایی بیشترین نقش را به طور طبیعی ایفا خواهید نمود.”

 معین: تنها راه نجات ما دموکراسی است/ من آمده ام تا پیامبرانه زندگی کنیم

 مصطفی معین در جمع هواداران خود در تهران گفت: “تنها راه نجات ایران دموکراسی، دموکراسی و فقط دموکراسی است. من در پی شما آمده ام تا نترسیم و بیاموزیم که پیامبرانه زندگی کنیم.”

 ۲۵ خرداد ۸۴:

 رفسنجانی:با سازندگی دوم، ایران را به آبادانی و پیشرفت می‌رسانم

 هاشمی در دیدار با بخشی از اقشار از جمله اعضا باشگاه هنرمندان و ورزشکاران گفت: “در تمامی بخش‌های کشور برنامه‌هایی دارم تا با اجرای سازندگی دوم ایران را به سوی توسعه و پیشرفت برسانم.” هاشمی رفسنجانی حضور خود در عرصه انتخابات ریاست جمهوری را ادای تکلیف به وظیفه عنوان کرد و افزود:‌” نتیجه انتخابات هر چه باشد به رای و نظر مردم اعتماد و احترام می‌گذارم و خود را برای هرگونه شرایطی مهیا کرده‌ام.”

 قالیباف: راه بسته ۱۶ سال گذشته را برای نخبگان باز خواهم کرد

 باقر قالیباف در جمع مردم استان خراسان رضوی گفت: ” اگر توفیق خدمت یابم متعهد می‌شوم که راه ۱۶ ساله بسته را برای متخصصان و نخبگان باز و فرصت‌ها را در اختیار همه افراد در هر طیف و قشر خاصی قرار دهم تا هر کس بتواند با تولید ثروت در ارتقاء کشور نقش داشته باشد. “

 محسن رضایی از ادامه حضور در رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری کرد

 محسن رضایی در بیانیه ای اعلام کرد: “جهت جلوگیری از تشتت آرا از ادامه حضور در رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری می‌کنم.”

میدان 72