اکنون به وضوح می‌توان نتیجه گرفت که هشدار و تاکید رهبرمعظم انقلاب درباره «حق‌الناس بودن رأی مردم» اگرچه مانند همه هشدارهای حضرت ایشان، دعوت از همگان برای رعایت این حق و این امانت است .ولی قبل از دیگران و مهمتر از همه مخاطبان ویژه نیز دارد .

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ روزنامه کیهان در بخش نکته‌های امروز خود در مطلبی با عنوان "کی بود؟" آورده است:

هاشمی‌رفسنجانی در ابتدای جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این کلام رهبرمعظم انقلاب که «رأی‌مردم حق‌الناس است» سخن حکیمانه ایشان را جمله‌ای تاریخی و برگرفته از اصول مسلم دینی و قرآنی دانسته و گفت «اگر این رهنمود رهبری به طور کامل در مقدمات انتخابات، حین برگزاری و مراحل پس از آن توسط کاندیداها، مجریان و ناظران انتخابات مورد توجه قرار گیرد، هیچ حقی از مردم ضایع نمی‌شود.»

نگاه و برداشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی از سخن حکیمانه رهبرمعظم انقلاب و تأثیر آن در سلامت انتخابات بدون کمترین تردیدی قابل قبول و پذیرفتنی است. اما، جناب ایشان تاکنون در چند نوبت به این کلام راهگشای رهبری اشاره کرده و نقش و تأثیر آن را در انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری آدرس داده‌اند و حال آن‌که:

الف: حضرت آقا نیز مانند امام راحل(ره) همواره بر رأی مردم و ضرورت دینی و اخلاقی حفظ آن تاکید داشته و «میزان» را رأی مردم دانسته‌اند، که به طور طبیعی و منطقی انتخابات ریاست‌جمهوری دهم در سال ۸۸ را نیز دربرگرفته و شامل می‌شود. به بیان دیگر، کسانی که در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، رأی مردم را نادیده گرفته و با ادعای دروغین تقلب دست به آشوب و فتنه زدند، مرتکب خیانت در امانت شده‌اند که این، البته فقط بخشی از خیانت‌ها و جرایم آنان است. رهبرمعظم انقلاب، تقریبا در تمامی بیانات عمومی خویش به ماجرای آن فتنه و خیانت‌ فتنه‌گران اشاره صریح داشته و دارند. از جمله این که «در‌انتخابات (ریاست جمهوری ۸۸) چهل میلیون مردم کشور پای صندوق‌های رأی رفتند. در واقع یک رفراندوم چهل میلیونی به نفع جمهوری اسلامی و به نفع انتخابات انجام گرفت. همین بود که دشمن را عصبانی کرد. خواستند با فتنه، اثر آن را از بین ببرند. اما این را هم نتوانستند انجام بدهند» (۸۹/۷/۲۷ در جمع مردم قم).

ب: در تاریخ سی و چند ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تنها موردی که یک جریان آلوده سیاسی با همکاری و پشتیبانی دشمنان بیرونی در پی نادیده گرفتن رأی مردم بوده و دست به خیانت در حق‌الناس زده است، اصحاب و عوامل فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ بوده‌اند یعنی همان‌ها که نتانیاهو با عنوان «بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران»‌! از آنها یاد کرد و اوباما، حمایت از آنان را یکی از اهداف استراتژیک آمریکا دانست و...

ج: اکنون به وضوح می‌توان نتیجه گرفت که هشدار و تاکید رهبرمعظم انقلاب درباره «حق‌الناس بودن رأی مردم» اگرچه مانند همه هشدارهای حضرت ایشان، دعوت از همگان برای رعایت این حق و این امانت است ولی قبل از دیگران و مهمتر از همه مخاطبان ویژه نیز دارد و باید گفت سابقه حق‌کشی همین مخاطبان ویژه ضرورت تذکر مهم رهبر معظم انقلاب را در پی داشته است. این مخاطبان ویژه کسانی هستند که درکارنامه آنان سابقه خیانت در امانت یاد شده و تلاش برای پایمال کردن رأی مردم که به قول حضرت آقا «حق‌الناس» است، ثبت شده است. از این روی انتظار آن است جناب آقای هاشمی‌رفسنجانی در توصیه هر از چندگاه خود درباره «حق‌الناس دانستن رأی مردم» به نمونه بارز و غیرقابل انکار این حق‌کشی، یعنی خیانت به رأی مردم از سوی اصحاب و عوامل فتنه آمریکایی-اسرائیلی ۸۸ نیز اشاره کرده و آنان را از تکرار آن خیانت بزرگ نهی کنند و البته، کسان دیگری را هم که با اصحاب فتنه همراهی و همخوانی کرده بودند به توبه تشویق فرمایند.