آقای پورنجاتی! شما که طرفدار اصلاحات هستید و بالطبع طرفدار اعتدال، چرا در صفحات فیس بوک علیه گرانی هایی که با شیب ملایم دارد قشر ضعیف را ضعیف تر می کند، مطلبی نمی گذارید؟

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ بعد از اعتراف عیسی سحرخیز مبنی بر فاصله گرفتن اصلاح‌طلبان از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران مبنی بر اینکه «اصلاح‌طلبان از امام خمینی فاصله گرفته اند»، “احمد پورنجاتی” نماینده اصلاح طلب مجلس ششم و عضو جبهه منحله مشارکت در صفحه فیس بوک خود نوشت:
“امروز توی صف نانوایی سنگکی محل، در حال و هوای افزایش سی در صدی قیمت نان:
تقصیر اون لامروت هاییه که زمان شاه، با پول یامفتی نفت، خوشی زد زیر دلشون و از سر شکم سیری، هی رفتن “عرق سگی” خوردند و عربده کشیدند و آروغ زدند و باعث شدند یه عده عصبانی بشند و راه بیفتند توی خیابون ها و شیشه عرق فروشی بشکنند و انقلاب شد دیگه…
این جمله دو سه متری را یک نفس، مرد سیبیلوی میانسالی گفت که توی صف «یکی ها» ایستاده بود!
مرگ بر عرق سگی!”
باید به این عضو حزب مشارکت خاطرنشان کرد که آیا نشر صحبت های “دو سه متری” یک “مرد سبیلوی میانسال” در یک صف چند نفره نانوایی آنقدر مهم است که در صفحه مجازی که هزاران بیننده دارد منتشر می کنید؟ و آیا باید باور کنیم که انتشار آن بی قصد و غرض و نیت است؟ّ
باید گفت آقای پورنجاتی! در خیابان و حتی آن صف نانوایی که شما می روید، مردم حرفای دیگری هم می زنند و حتی برخی به دفاع از انقلاب و نظام سخنانی می گویند، چرا آنها را منتشر نمی کنید؟
آقای پورنجاتی! واکنش شما نسبت به اظهارات “یک نفس” آن “مرد سیبلوی میانسال” علیه انقلاب مردم چه بود؟ شما هم سخنان آن مرد سبیلو را تایید یا به او اعتراض کردید؟
آقای پورنجاتی! که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ از حامیان میرحسین موسوی و جنبش سبز بودید، گویا یادتان رفته که زمانی نماینده مجلس نظام جمهوری اسلامی ایران بودید، نظامی که به واسطه ریخته شدن خون جوانان همین مملکت تشکیل شد و شاید اگر انقلابی و جمهوری اسلامی نبود، معلوم نبود شما رنگ ساختمان مجلس را هم می توانستید ببینید یا خیر.
آقای پورنجاتی شما را به خواندن مطالب زیر دعوت می کنم تا بار دیگر در صف نانوایی جوابی برای مردهای سبیلوی میانسال داشته باشید:

حضرت امام خمینی برخی از عوامل پیروزی انقلاب را چنین ذکر می نمایند:

1-قیام برای خدا

2- وجود مقدس امام زمان( ع)

3- خلوص نيت رهبر و مردم

4- مردمي بودن رهبر انقلاب

5- ستم ستيزي و فسادگريزي

6- اراده و استقامت ملت ايران

7- وحدت كلمه

8- امدادهاي غيبي
رهبر معظم انقلاب اسلامی برخی از عوامل پیروزی انقلاب را چنین می دانند:
۱) مطابقت انقلاب اسلامی با سنت های الهی
۲) ایمان عمیق، آگاهانه و راسخ مردم به اسلام ناب
۳) تکیه بر مفهوم واقعی شعار الله اکبر
۴) تعظیم شعائر الهی و اسلامی به ویژه عزاداری ها در محرم و صفر
۵) روشنگری و فداکاری روحانیت اصیل و متعهد به عنوان جلودار نهضت
۶) در یک کلام می توان رمز پیروزی انقلاب اسلامی را در “ایمان و اعتقاد مردم به اسلام” و نیز “تسلیم در برابر فرمان خدا” و “صبر و فداکاری و استقامت در مسیر انقلاب” جست وجو نمود.

آقای پورنجاتی! شما که طرفدار اصلاحات هستید و بالطبع طرفدار اعتدال، چرا در صفحات فیسبوک علیه گرانی هایی که با شیب ملایم دارد قشر ضعیف را ضعیف تر می کند، مطلبی نمی گذارید؟
آقای پورنجاتی! اگر اظهارات مردم در خیابان برایتان این قدر جذابیت دارد، پس چرا اظهارات مردم در تاریخ ۹ دی ۸۸ را بازنشر نکردید؟ اتفاقا مردم در آن روز حرفای جالبی زدند.
انتشار اخباری به نقل از افراد مجهول الهویت نشان از تغییر مواضع اصلاح‌طلبانی از این دست دارد که به دنبال سنجش افکار عمومی به طور محتاطانه تفکرات و برداشت‌های خود را منتشر می‌کنند.
به نظر می رسد همانطور که عیسی سحرخیز گفته است بعد از انقلاب تعدادی از اصلاح‌طلبان از امام خمینی و انقلاب اسلامی فاصله گرفته اند؛ این فاصله به حدی رسیده است که مفاهیم را وارونه می پندارند و ضد ارزش ها را عامل اصلی انقلاب می دانند.
منبع:دانا

"Our President, analytical news site"