مهرورزي و برادري، صيانت از حقوق و اموال عمومي، عدالت، اجراي طرح هدفمند کردن يارانه ها و دفاع از حقوق شهروندي را از جمله محورهاي اساسي کار دولت آينده برشمرد.

محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور كشورمان در گفت‌وگوي زنده با مردم كه از شبكه اول سيما پخش شد، با تبريك اعياد ماه رجب گفت: وفات حضرت زينب كبري را به همه مردم شريف ايران تسليت مي‌گویم و اين شب‌ها جمع زيادي از جوانان و مردم عزيز ما در حال اعتكاف هستند و به اين عزيزان نيز به خاطر توفيق اعتكاف تبريك مي‌گويم و مطمئن هستم كه اگر امكانات به اندازه كافي فراهم بود بخش بيشتري از مردم ما به اين مراسم ارزشمند مي‌پيوستند.

وي به انتخابات 22 خرداد اشاره كرد و اظهار داشت: من بار ديگر پيروزي ملت ايران در انتخابات 22 خرداد را تبريك عرض مي‌كنم و از حضرت ولي‌عصر به خاطر لطف و عنايات مستمر ايشان به ملت ايران صميمانه تشكر مي‌كنم.

رئيس جمهور ادامه داد: قرار است در دور دوم به صورت مستمر و دوره‌اي به ملت ايران كارها و فعاليت‌هاي مختلف را گزارش بدهم.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه از جمله محورهاي صحبت امشب در خصوص انتخابات و جهت‌گيري‌هاي كلي در عرصه داخلي و عرصه خارجي است. اظهار داشت: امروز بر همه روشن شده است كه انتخابات ايران حادثه‌اي بسيار عظيم و مهم بود كه همه مسائل داخل و خارج ايران را به طور گسترده تحت تأثير خود قرار داد و ويژگي‌هاي بسيار ارزشمندي در اين انتخابات خود را در معرض ديد ملت‌هاي دنيا قرار داد و بالاترين نصاب دموكراسي در اين انتخابات رقم خورد و حدود 85 درصد واجدين شرايط در انتخابات شركت كردند و من مطمئن هستم اگر امكانات فراهم بود بخش بيشتري از مردم در انتخابات شركت مي‌كردند چرا كه همه ملت ايران به سرنوشت خود و كشورشان و آرمان‌هاي خود علاقمند، حساس و پايبند هستند.

وي در ادامه اظهار داشت: اين انتخابات آزادترين انتخابات در نوع خود بود و در هيچ جاي دنيا اجازه نمي‌دهند كه مباني استقرار يك حاكميت در انتخابات به چالش كشيده شود اما در اين انتخابات براي هيچ‌كس هيچ محدوديتي در اظهارنظر، انتقاد و بيان سخنان وجود نداشت و هيچ حدومرزي نبود و آزادترين انتخابات در جهان برگزار شد و هم براي كانديداها و هوادارنشان و هم براي ملت عزيز ايران اين ويژگي‌ها وجود داشت.

رئيس جمهور به ديگر ويژگي‌هاي انتخابات رياست دهم اشاره كرد و گفت: يكي ديگر از ويژگي‌هاي اين انتخابات سالم برگزار شدن آن بود و دنيا مانند ملت ايران بداند كه اجراي انتخابات در ايران يك ساختار بسيار مستحكم و منظم دارد و در انتخابات ايران مجري، هئيت‌هاي اجرايي، معتمدين خود مردم هستند و بيشتر آنها معتمدين محلات و فرهنگيان بودند و چه كساني امين‌تر از فرهنگيان و معتمدين مردم در شهر و روستا هستند و حتي ناظر انتخابات نيز خود مردم هستند و انتخاب‌كننده نيز خود مردم بودند و قريب به 40 ميليون نفر از صبح زود تا پايان زمان رأي‌گيري حاضر شدند و حوزه‌ها مملو از حضور مردم بود.

وي افزود: وزارت كشور نقش پشتيباني‌كننده دارد و اينها قانون انتخابات كشور ما است و هيئت‌هاي اجرايي، اعضاي صندوق، ناظرين همه از معتمدين مردم هستند و انتخابات متعلق به مردم است و به همين دليل است كه در طول 30 سال با برگزاري 30 انتخابات كه نتايج گوناگوني داشته است و بسياري از اوقات دور از انتظار تحليل‌گران سياسي بوده است در ايران برگزار شد.

رئيس‌ جمهور ادامه داد: در اين انتخابات بيشترين فرصت و امكانات در اختيار رقباي رئيس جمهور منتخب بود و در اين انتخابات مردم با دعا با نذر و نياز و با ياد خدا و دلهاي پاك حاضر شدند و يك حماسه ماندگار از ملت ايران در تاريخ ثبت شد و اين يك آغاز جديد براي ايران و جهان است.

احمدي‌نژاد با اشاره به پيام تبريك رؤساي جمهوري كشورهاي مختلف به وي گفت: بسياري از رؤساي جمهور در تماس‌هاي تلفني كه با من داشتند به 2 نكته اشاره مي‌كردند، نكته اول اين بود كه ترازي از دموكراسي كه ملت ايران به نمايش گذاشت بسيار بي‌نظير بود و اين امر يك الگو و نمونه براي همه دنيا است و نكته دومي كه آنها مي‌گفتند اين بود كه انتخابات ملت ايران منشأ تحولات بزرگي در منطقه و جهان خواهد شد و در اين انتخابات 40 ميليون نفر به طور مستقيم و به نمايندگي از 70 ميليون نفر پيروز صحنه بودند و به لطف خدا هستند.

وي با اشاره به دخالت بيگانگان و دشمنان در امور ايران گفت: دخالت‌هاي بيگانگان را بايد در 2 علت جستجو كرد و كه علت اول شكوه، عظمت و تأثيرگذاري اين انتخابات است كه بسيار بي‌نظير و الگويي براي جامعه جهاني است و علت دوم اين است كه ملت ايران در اين انتخابات راه 30 ساله و 4 ساله را مورد تأييد مجدد خود قرار داد و اين راه راهي بود كه ملت ايران آن را طي كرده و قله‌ها را يكي پس از ديگري فتح كرده بود و دشمنان با اين راه مخالف بودند اما اين راه بار ديگر در حضور 40 ميليوني مردم مورد تأييد قرار گرفت و دشمنان از اين نظر بسيار ناراحت هستند و علت حساسيت‌ها و دخالت‌ها را بايد در اين امر جستجو كرد.

رئيس جمهور ادامه داد: اين انتخابات زيباترين و سالم‌ترين انتخابات بود و همه ملت ايران اين امر را دريافتند و با دل پاك خود احساس كردند كه اين انتخابات حادثه‌اي بزرگ و حماسه‌اي عظم و بسيار پاك و سالم بود چرا كه خود آنها اين انتخابات را برگزار كردند خودشان شركت كردند و حتي خودشان رأي‌ها را شمارش كردند و حتي در بازشماري‌ها نيز هيچ خدشه‌اي به انتخابات وارد نشد و اصولاً كساني كه مدعي بودند يك سند نيز دال بر مخدوش بودن انتخابات ارائه نكردند و همه ملت ايران اين امر را متوجه شدند كه البته ما از مردم عادي انتظار نداريم اما از مدعيان سياست‌مداري پذيرفته نيست كه اين حماسه را اينگونه زيرسؤال ببرند كه البته نمي‌توانند چنين كاري انجام دهند.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه با اين انتخابات وارد دوره‌ جديدي شده‌ايم گفت: با انتخابات رياست جمهوري دهم هم در عرصه‌هاي داخلي و هم در عرصه‌هاي خارجي وارد دوره جديدي شده‌ايم و در داخل كشور مسير ملت روشنتر از گذشته و با اقتدار بيشتر ادامه پيدا خواهد كرد و عزت و سربلندي، آباداني همه‌جانبه، كرامت مردم، اجراي بدون ملاحظه عدالت، صيانت از حقوق و اموال ملت، تأمين مسكن و شغل مناسب، تأمين امنيت شغلي، اجراي هدفمند كردن يارانه، اجراي طرح‌هاي تحول اقتصادي و قانون اصل 44، توسعه فعاليت‌هاي اجتماعي و دفاع از حقوق شهروندي همه در دستور كار دولت است.

 

* تغييرات در دولت قابل توجه است

 

وي افزود: توسعه همبستگي ملي‌، مهرورزي و برادري از جمله ديگر برنامه‌هاي دولت است كه خواست همه ملت ايران است و آيا كسي با برقراري چنين برنامه‌هايي مخالف است؟ و آيا كسي هست كه با عزت، عدالت، پيشرفت، آباداني و اجراي طرح تحول اقتصادي مخالف باشد؟ لذا دولت در خدمت همه مردم است و وظيفه دولت خدمتگزاري به همه ملت ايران و پيگيري تحقق خواسته‌هاي مردم است و همه اين حرفها يعني اينكه بايد كارهاي بالاتر و والاتري انجام شود و براي تحقق اين اهداف و انجام كارهاي بالاتر ما بايد اسم اين دوره را دوره همدلي و همراهي قرار دهيم لذا من از همه براي همدلي، همكاري و همراهي دعوت مي‌كنم.

رئيس جمهور در ادامه اظهار داشت: بايد همه دست به دست هم بدهيم تا اهداف بلند ملت ايران را محقق كنيم البته ساختار دولت بايد متناسب با نياز امروز تغيير كند و من عملكردها و شرايط را بررسي كرده‌ام و برنامه‌ها و نيازها را نيز مشاهده و بررسي كردم؛ لذا دولت بايد تغييراتي ايجاد كند و تغييرات در دولت قابل توجه خواهد بود.

احمدي‌نژاد با اشاره به تجديد آرايش دولت گفت: بايد آرايش دولت را تكميل بكنيم و ظرفيت‌هاي جديدي را ايجاد كنيم و خودمان را براي دوره جديد كه سرشار از كار و نشاط بالاتري است آماده كنيم.

وي افزود: برخي از همكاران من بسيار خوب كار كردند و توانايي و آمادگي ادامه كار و فعاليت خود را در دوره جديد دارند و برخي نيز هستند كه خوب كار كرده‌اند كه البته من از هر دو و همه افرادي كه در خدمت دولت و مردم بوده‌اند تشكر مي‌كنم اما براي دوره جديد كه كار و تلاش عمق بالاتري پيدا مي‌كند توانايي ندارند و برخي نيز در حد انتظار مردم كار نكردند و طبيعي است كه ما بايد آرايش جديدي را ايجاد كنيم و تغييراتي را در دولت اعمال كنيم.

رئيس جمهور در ادامه اظهار داشت: بسيار روشن است كه توليد، مسكن و اشتغال ما بايد به سرعت سازمان پيدا كند و طرح تحول اقتصادي نيز بايد به سرعت اجرا شود و در حوزه فرهنگ نيز كارهاي زيادي انجام شد كه البته من از همه تشكر مي‌كنم اما اين كارها در حد انتظارات من نبود.

رئيس‌جمهور منتخب كشورمان در ادامه گفتگوي زنده تلويزيوني خود با مردم اظهار داشت: كارهايي در حوزه فرهنگ انجام شده است كه مورد تأييد من نبوده و قبلاً به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و وزارت كشور و نيروي انتظامي در اين زمينه تذكر دادم.

 

* مخالف برخورد پليسي با مردم هستم

 

احمدي‌نژاد با بيان اينكه با برخورد پليسي با مردم مخالف هستيم، گفت: بنده خصوصاً با پليسي كردن حوزه فرهنگ و فضاي فرهنگي و اجتماعي بسيار مخالف هستم و حل مسائل فرهنگي و اجتماعي را تنها از طريق مسير فرهنگي ميسر مي‌دانم و البته بنده اجازه ادامه چنين برخوردهايي را نخواهم داد و اگر مشكلي پيش آمد با مردم در اين خصوص صحبت خواهم كرد.

وي افزود: بايد به اين نكته تأكيد كنم كه انتخابات تمام شده و بحث‌هاي من بحث‌هاي انتخاباتي و تبليغاتي نيست و بنده اعتقادات و باورهاي خود را با مردم در ميان مي‌گذارم.

رئيس جمهور با اشاره به آزادي‌هاي اجتماعي و با بيان اينكه آزادي‌هاي اجتماعي يك اصل است، گفت: البته در كشور ما آزادي وجود دارد و ما بايد در چارچوب قانون در همه بخش‌ها آزادي را توسعه بدهيم و جامعه بدون آزادي مرده است و كمال فردي و اجتماعي بدون آزادي غيرممكن است.

 

* هم با تحجر و هم با لاابالي‌گري مخالفم

 

احمدي‌نژاد با تأكيد بر اينكه بنده با تحجر مخالف هستم و البته با دنياطلبي و لاابالي‌گري افراطي و نيز با سياسي‌كاري مخالف هستم و اين موارد را مخالف تحقق آرمان‌ها و كمال ملت ايران مي‌دانم، خاطرنشان كرد: اين موارد تضاد بسياري با آرمان‌هاي نظام و انقلاب اسلامي ايران دارد و راه ما صراط مستقيم است و راهي است كه افراط و تفريط جايي ندارد و همه مردم در برابر قانون برابر و مساوي هستند و فرد فرد ما حقوق و تكاليفي داريم و هم بايد از حقمان استفاده كنيم و هم بايد تكاليف‌مان را انجام دهيم و رئيس جمهور نيز يك نفر مانند مردم است و مشاهده كرديد كه مقام معظم رهبري نيز تصريح كردند كه ايشان نيز مانند مردم عادي يك رأي دارند بنابراين همه بدون استثنا ملتزم به قانون باشيم.

 

 

* جوانان امروز از جوانان دوره‌هاي قبل آگاه‌تر و متدين‌تر هستند

 

احمدي‌نژاد با بيان اينكه همه بدون استثنا بايد ملتزم به قانون باشند و هيچ‌كس حق ندارد سليقه خود را به مردم تحميل كند و بايستي به سلايق همگان و بخصوص سلايق جوانان احترام بگذاريم، تأكيد كرد: جوانان امروز ما از جوانان دوره‌هاي قبل هم آگاهتر و هم متدين‌تر هستند و آنهايي كه خلاف اين فكر مي‌كنند به مسائل به صورت عميق نگاه نمي‌كنند بنابراين بايد ذهنيت خود را اصلاح كنند.

 

* خط مقدم انتقاد هستم

 

وي با اشاره به اينكه بعضي‌ها مي‌گويند 13 - 14 ميليون نفر از مردم ايران منتقد هستند، تأكيد كرد: اما مگر آن 24 - 25 ميليون نفر منتقد نيستند؟ 40 ميليون مردم ايران منتقد هستند و اصلاً خود بنده خط مقدم انتقاد هستم و موضع‌ام، موضعي انتقادي است.

رئيس جمهور خاطرنشان كرد: طي 4 سال گذشته بيشترين فشارهايي كه به بنده وارد شد به خاطر انتقادهايي بود كه از برخي رفتارها، نابساماني‌ها و ساختارهاي غلط مطرح مي‌كردم.

احمدي‌نژاد با تأكيد براينكه روحيه انتقاد، رمز پيشرفت يك ملت است، گفت: مگر مي‌شود يك ملت به وضع موجود راضي بوده و خواهان پيشرفت و كمال هم باشد؟ بنابراين بايد از وضع موجود ناراضي باشيم تا بتوانيم به قله‌هاي بالاتر دست پيدا كنيم.

وي تأكيد كرد: مي‌گويند 13 ميليون نفر از مردم ايران تغيير مي‌خواهند اما من مي‌گويم 40 ميليون نفر از مردم ايران تغيير مي‌خواهند و بنده خودم نماد تغيير اساسي در ساختارها و رفتارها هستم.

رئيس جمهور با بيان اينكه 40 ميليون نفر رأي‌دهندگان كشور و نظام و انقلاب را از آن خود مي‌دانند و همين مردم هستند كه نظام را برپا كرده و از آن دفاع مي‌كنند، تصريح كرد: حضور پرشكوه 40 ميليون نفري نماد اين استدلال و انديشه است.

احمدي‌نژاد افزود: همه مردم كشور انقلاب و كشور و نظام را دوست دارند اما مي‌خواهند اصلاح كرده، پيشرفت كنند و به كمال برسند و همه اين 40 ميليون نفر عزيز بوده و بدنبال آباداني، تعالي، برادري و ارتقاي جايگاه ايران در سطح جهان هستند، البته هركسي از نگاه، سليقه و ذهنيت خود اما همگي يك خانواده‌ايم و دست به دست هم بايد ايران را بسازيم.

وي با بيان اينكه به عنوان يك اصل مهم بايستي توجه كنيم كه احترام، كرامت آحاد مردم، دوستي، فداكاري و عدالت تنظيم‌كننده روابط بين مردم است و نه چيزي ديگر افزود: خواسته‌ها و سلايق شخصي و گروهي و افراط و تفريط‌ها در روابط بين مردم و دولت جايگاهي نخواهد داشت.

رئيس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اينكه در آينده نزديك درباره مسائل مختلف و بخصوص مسائل داخلي با مردم عزيز به طور مفصل‌تري صحبت‌ خواهم كرد افزود: از همه مردم براي كار و اصلاح دعوت مي‌كنم.

 

* توصيه‌ها و سفارش‌ها در انتخاب همكارانم تأثيري نخواهد داشت/ معرفي محلي براي ثبت‌نام جهت مشاركت در مديريت ارشد كشور

 

احمدي‌نژاد همچنين خاطرنشان كرد: در آينده‌اي نزديك محلي اعلام خواهد شد تا كساني كه در خود توانايي و ظرفيت حضور در مديريت‌هاي ارشد كشور را مي‌بينند، خود را معرفي كنند و متعاقب آن گروههايي را تعيين كرده‌ام كه بررسي كرده و گزارش‌ها را به من خواهند داد و خود من نيز بررسي مي‌كنم و بعد از اينكه اعلام آمادگي‌ها و نظرات را ديدم و مشورت‌ها را انجام دادم حتماً همكاران را بصورت مستقل انتخاب خواهم كرد و توصيه‌ها و سفارش‌ها در انتخابات همكاران تأثيري نخواهد داشت.

 

* انتخابات 22 خرداد اقتدار ايران در مناسبات جهاني را چند برابر كرد

 

رئيس جمهور كشورمان در بخش ديگري از سخنان خود كه به بررسي شرايط خارجي اختصاص داشت، خاطرنشان كرد: امروز در دنيا همه متوجه شده‌اند كه انتخابات 22 خرداد اقتدار ملت ايران را براي حضور و اثرگذاري در مناسبات جهاني چند برابر كرد، يعني ظرفيتي ايجاد كرد كه ملت ايران بتواند با اقتدار بيشتر و با دست بالاتر در مديريت و مناسبات جهاني شركت كند.

 

* ساختن ايران و حضور مؤثر در عرصه‌هاي جهاني لازم و ملزوم يكديگرند

 

احمدي‌نژاد با اشاره به اينكه بعضي‌ها ممكن است فكر كنند ما نبايد به مسائل جهاني كاري داشته باشيم بلكه بايد اول ايران را بسازيم و سپس وارد مسائل جهاني شويم، تأكيد كرد: اما ساختن ايران و حضور در عرصه‌هاي جهاني لازم و ملزوم يكديگر و تفكيك‌ ناپذيرند.

وي تصريح كرد: بدون حضور مؤثر در مناسبات و مديريت جهاني نمي‌توانيم ايران را بسازيم چرا كه اجازه اين كار را نمي‌دهند، چه آنكه وقتي عده‌ قليلي خودشان قانون مي‌نويسند، خودشان معيار تعريف مي‌كنند، خودشان ناظر و خودشان قاضي هستند براي ملت‌هايي مثل ملت ايران جايي براي پيشرفت نيست و هميشه بازنده‌ايم و بايد دسته دوم باقي بمانيم.

رئيس جمهور منتخب كشورمان ادامه داد: آنها قانون دمكراسي را خودشان نوشتند، معيار را هم خودشان تعيين مي‌كنند و خودشان ناظرند و خود قاضي و به همين دليل هرجا را بخواهند مي‌گويند در آنجا دموكراسي است و هرجا را بخواهند مي‌گويند دموكراسي نيست، چه آنكه ديكتاتورترين‌ حكومت‌هايي را كه با آنها تعامل دارند را دموكرات مي‌نماند و آزادترين حكومت‌هايي كه مخالف آنان هستند را به عدم وجود دموكراسي متهم مي‌كنند.

احمدي‌نژاد افزود: در اقتصاد نيز ديديم كه همه چيز در دست خودشان بود، بدين شكل كه ساختار و قوانين را به گونه‌اي نوشته بودند كه منافع اقتصاد جهاني در جيب آنها باشد و تورم و كسري‌ها و مشكلات آنها در سراسر جهان توزيع شود و يا اگر دولت و ملتي با سياست‌هاي آنها مخالفت كند بلافاصله ريسك و بيمه را بالا برده و مناسبات جهاني اقتصاد را عليه‌اش بكار مي‌گيرند.

رئيس جمهور با بيان اينكه اگر در اصلاح مناسبات جهاني وارد نشويم اجازه نمي‌دهند كه ايران را بسازيم، خاطرنشان كرد: ديديم كه در مسئله هسته‌اي مي‌خواستند تا عمق ملت ما نفوذ كرده و همه اختيارات ملت ما را سلب كنند بنابراين بايد در مديريت جهاني حضوري فعال داشته باشيم چرا كه اين حضور فعال فضاي پيشرفت مناسبي را در اختيار ما قرار مي‌دهد، چه آنكه وقتي در اين 4 سال با سياست خارجي فعال در عرصه جهاني وارد شديم سازندگي و پيشرفت‌هاي علمي و صنعتي و آباداني كشور چند برابر شد.

احمدي‌نژاد تأكيد كرد: هرچه بيشتر در جهان فضا ايجاد كنيم فرصت ساختن كشور بيشتر و مزاحمت‌ها كمتر خواهد شد و هرچه داخل را بسازيم مي‌توانيم با قدرتي بيشتر در عرصه‌هاي جهاني وارد شويم.

 

* دشمنان ايران دستشان را پيش ملت ما باز كردند

 

وي با تأكيد مجدد بر چند برابر شدن اقتدار ملت ايران در انتخابات 22 خرداد و بالا رفتن دست ملت در مناسبات جهاني، افزود: البته دشمنان مستكبر ما تلاش كردند با دخالت در امور داخلي كشورمان و مشوه جلوه دادن انتخابات عظيم و پاك و افتخارآميز، اين اقتدار را تعضيف و توانمندي ما را براي حضور در عرصه‌هاي جهاني و تأثيرگذاري در مناسبات به نفع ملت‌ها و عدالت به ملت ايران كاهش دهند و در اين راستا كارهاي بسيار بدي نيز انجام داده‌اند و متأسفانه برخي مردم كشورمان در اين قضايا آسيب ديدند.

رئيس جمهور منتخب كشورمان با اشاره به اينكه برخي از داخل نيز متأسفانه با دشمنان مستكبر همكاري كردند، ادامه داد:‌ امروز دشمنان ما از يك طرف به كمك ملت ايران ابراز نياز كرده و درخواست گفت‌وگو مي‌كنند و از طرف ديگر در امور داخلي ما دخالت مي‌كنند كه اين يك تناقض آشكار است.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه 40 ميليون اراده پاك و آرماني كه به دنبال عزت و آباداني و استقلال كشور هستند، يك اقتدار بي‌نظير و عزت كم‌نظير را خلق كردند، ادامه داد: البته ما قبلا نيز از موضع عزت و حكمت با مسائل جهاني برخورد كرديم اما آنها مي‌خواستند اين اقتدار را تضعيف كنند.

وي با تأكيد براينكه دشمنان مستكبرمان بار ديگر اشتباه كردند و نشان دادند ملت بزرگ ايران را نمي‌شناسند تصريح كرد: آنها فريب شيطان را خورده و دستشان را پيش ملت ما باز كردند.

 

* مداخله‌هاي اخير دشمنان، ذهنيت اسقاط دولت ملي در كودتاي 28 مرداد توسط مستكبرين را در ذهن مردم ايران زنده كرد

 

رئيس جمهور خاطرنشان كرد: ملت ما اهل منطق است و اهل گفت‌وگو و خواهان صلح و عدالتيم ولي در مناسبات جهاني جايگاه و حق شايسته خود را مطالبه كرده و از آن كوتاه نمي‌آييم و دشمنان مستكبر بدانند كه يك خاطره و چهره زشت ديگري از خود در ذهن تاريخي ملت ما نسبت به آنها شكل گرفت و اضافه شد چرا كه ملت ايران هنوز خاطره تلخ اسقاط دولت ملي در 28 مرداد 32 توسط همين مستكبران را از ياد نبرده و اين دخالت‌هاي اخير آنها آن ذهنيت را در بين ملت ايران هم زنده و هم تقويت كرد.

احمدي‌نژاد گفت:‌ البته اميدواريم دشمنان، متوجه و بيدار شده و اصلاح و جبران كنند.

 

* دولت برآمده از اراده ملت با اقتداري چند برابر در عرصه‌هاي جهاني وارد خواهد شد

 

رئيس جمهور با تأكيد براينكه دشمنان بدانند اين حركات بچه‌گانه و دخالت در امور ايران تنها تأثيرش اين است كه دولت برآمده از اراده ملت به فضل الهي با اقتدار چند برابر در عرصه جهاني وارد خواهد شد، افزود: نظام‌هاي جهاني بايستي به نفع ملت ما و براساس عدالت و دوستي به طور اساسي تغيير كند و اين خواست ملت ايران و ملت‌هاي آزاده جهان است.

احمدي‌نژاد ادامه داد: دوره امپراتوري‌ها و تعيين تكليف چند دولت براي كل جهان به پايان رسيده و بايد راه را براي مشاركت همگاني باز كنيم چرا كه تنها راه حل چالش‌ها و برقراري امنيت و عدالت و رفاه براي همه و حل مشكلات، مشاركت همگاني در مديريت جهاني است و اين راه كه تنها راه است بايد باز شود.

وي تأكيد كرد: ملت ايران مي‌داند و همه بدانند كه اين دوره جديد پرشورتر و پركارتر و دقيق‌تر و انشاالله همراه با پيروزي‌هاي بزرگ داخلي و خارجي ادامه مي‌يابد و آينده‌ درخشان از آن ملت ايران و ملت‌هاي عدالت‌خواه جهان است و به لطف خداوند و به‌رغم بدخواهان اين آينده درخشان نزديك است و محقق خواهد شد.

رئيس جمهور منتخب كشورمان در بخش پاياني سخنان خود ضمن تبريك پيروزي عظيم ملت، گفت: از خداوند بزرگ به خاطر عناياتش به ملت ايران و جامعه بشري سپاسگزارم و از ولي‌عصر (عج) براي همه هدايت‌ها و لطف ويژه ايشان تشكر مي‌كنم و از خداوند، عزت و سربلندي ملت ايران و پيروزي‌هاي بزرگ براي مردم ايران خواستارم و رفع موانع پيشرفت و تحقق عدالت و همچنين سلامتي و تحقق منويات مولايمان حضرت ولي‌عصر(عج) و پيروزي هرچه سريعتر انقلاب جهاني آن حضرت را مسئلت دارم.