عضو سازمان منحله مجاهدین انقلاب می‌گوید نامزدی هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات سال ۸۴ خطای استراتژیک و از سر اعتماد به نفس فاقد مبنا بود.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از کیهان، عبداله ناصری در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت: در سال ۸۴ یکی از خطاهای استراتژیک تنوع نامزد بود، ولی از آن مهم‌تر حضور آقای هاشمی را خطای بزرگ‌تر و استراتژیک‌تر می‌دانم. آقای هاشمی با توجه به اعتماد به نفس بالایی که داشت، معتقد بود که اگر ایشان بیایند به محض اینکه اعلام نامزدی کنند، سوت پایان انتخابات حتی زده می‌شود. بعضی از دوستان و بعضی جریان‌های سیاسی هم تحلیل‌شان این بود که ما هم مثل اصولگرایان حتما باید به فردی غیرروحانی یعنی کلاهی فکر کنیم.

یادآور می‌شود نامزد سازمان در آن سال (معین) سرنوشت به مراتب بدتری پیدا کرد و اصلا به دور دوم راه نیافت.

وی در عین حال با نفی ویژگی‌های شخصی حسن روحانی در انتخابات سال جاری گفت: در انتخابات امسال اگر آقای هاشمی و خاتمی نمی‌آمدند، حتما خروجی انتخابات آقای روحانی نبود.

ناصری در ادامه درباره سرنوشت جبهه مشارکت و شکست آن گفت: کار جبهه‌ای قائم می‌شود به یک فرد و یک کاریزما و خروجی آنچنانی هم ندارد. مثل همین جبهه مشارکت در سال ۷۷ تحت تاثیر فضای انتخابات ۷۶ تاسیس شد. به قول سعید حجاریان بین‌العباسین شد. از عباس عبدی تا عباس دوزدوزانی. این شد ولی عملا چی؟ نه عبدی ماند در جبهه مشارکت نه دوزدوزانی. حزب باید عضوگیری‌های واقعی داشته باشد از درون بدنه جامعه؛ افرادی که مرامنامه را قبول داشته باشند و پای حزب بایستند. حزب نباید سفارشی شکل بگیرد بلکه باید خودجوش باشد. افرادی باید بنشینند و به ضرورتی پی ببرند.