شاکری با بیان این مطلب که هاشمی‌رفسنجانی در رأس متهمانی هست که بنای تقلب در انتخابات 88 با پشتوانه وی رقم خورد‌، گفت: انتخاب احمدی نژاد انتخابی درست، ارزشی و قانونی بود و همه‌ی مردم ویژگی های آرمانی حضرت امام را در او دیدند‌، لذا جایی برای اظهار نظر هاشمی وجود ندارد.

عضو جمعیت ایثارگران با بیان این مطلب که هاشمی رفسنجانی درخطای تاریخی به سر می‌برد، ‌بیان کرد: هاشمی‌رفسنجانی در رأس متهمانی هست که بنای تقلب در انتخابات 88 با پشتوانه ایشان رقم خورد‌، لذا صلاحیت وی برای داوری در مسایل سیاسی منتفی است.
وی با بیان این مطلب که هاشمی هرگز فتنه 88 را نفی و محکوم نکرد، گفت: هاشمی حتی در خطبه نماز جمعه خود به جای تقبیح اردوکشی های خیابانی، با حرف های خود به فتنه و آشوب دامن زد.

گفتنی است هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از نمایندگان ادوار مجلس مدعی شده بود خام شدگان، رویِ پذیرش اشتباه را ندارند.

وی ادامه داد: بهتر است هاشمی به جای اینگونه اظهار نظرات بار دیگر به داوری مردم در مورد خود در همایش 9 دی دقت بیشتری کند.
شاکری به هاشمی پیشنهاد داد از صدا و سیما بخواهد حماسه 9 دی را بدون سانسور برای وی پخش کند.
وی در ادامه گفت و گوی خود با شبکه ایران تصریح کرد: انتخاب احمدی نژاد انتخابی درست ، ارزشی و قانونی بود و همه‌ی مردم ویژگی های آرمانی حضرت امام را در احمدی نژاد دیدند.
این فعال سیاسی با اشاره به فرمایشات رهبری در مورد هاشمی مبنی بر اینکه عدالت اجتماعی در دوران سازندگی چه جایگاهی داشته است، اشاره و خاطر نشان کرد: از جمله ویژگی های هاشمی رفسنجانی این است که همواره خود را در عرصه سیاست گزینه مطرح باقی بگذارد و به همین دلیل هرگز گزینه ورود هاشمی به هیچ انتخاباتی منتفی نیست.
وی با بیان این مطلب که هاشمی هیچ کدام از گزینه های دوم خرداد را بهتر از خود نمی داند، افزود: در عین حال هیچ کدام از دوم خردادی ها هم او را قبول ندارند و هاشمی را تنها ابزاری برای عبور از مشکلات می دانند.
شاکری با اشاره به اینکه هاشمی هیچ وقت از خطاها و اشتباهات گذشته خود درس عبرت نمی گیرد، بیان کرد: هاشمی با تکرار اشتباهات خود، ‌قصد دارد آن خطاها را در افکار عمومی مثبت جلوه دهد.
وی تصریح کرد: دیگر جایی برای اظهار نظر هاشمی وجود ندارد.