گفتمان دولت آقای دکتر احمدی نژاد گفتمان انقلاب امام (ره) و رهبری است، دولت احمدی نژاد هرچه پربارتر شده بیشتر مورد تعرض قرار گرفته است، مقایسه دولت احمدی نژاد با بنی صدر، جفا به نظام الهی است و قابل تحمل نیست . این مطالب بخشی از نقطه نظرات اسماعیل نجار ،‌ استاندار کرمان در خصوص عملکرد دولت دهم است.

رهبر معظم انقلاب در‌خصوص دولت احمدی‌نژاد تعبیر زنده‌کننده شعارها و آرمان‌های حضرت امام و بازگرداننده قطار انقلاب به ریل اصلی را مطرح فرمودند. این بیانات نشان می‌دهد حرکت و خدمت دولت، در عرصه گفتمان رقم خورده است، شاخصه ‌های این گفتمان و میزان موفقیت دولت احمدی نژاد در عملیاتی و پیاده کردن آن را گفت وگو با اسماعیل نجار، ‌استاندار کرمان به مورد بررسی قرار داده ایم:
1- بسیاری معتقدند احمدی نژاد در سال 84 و 88 به خوبی توانست گفتمان انقلاب را نمایندگی کرده و رأی اکثریت را جذب کند،‌ نظر شما در خصوص گفتمان مطرح شده از سوی احمدی نژاد چیست؟
گفتمان دولت آقای دکتر احمدی نژاد گفتمان انقلاب امام (ره) و رهبری که متکی بر احساسات پاک و پرشور ملت عاشق انقلاب و همیشه در صحنه است این گفتمان براساس عدالت محوری و مهرورزی که همواره خواهان پیشرفت و تعالی کشور بوده و دولت آن را شجاعانه مطرح نموده و باعث شد جایگاه و عظمت ملت بزرگ ایران در دنیا افزایش یابد.
2- احمدی نژاد تا چه اندازه در تحقق شعارها و گفتمان مطرح شده،‌ موفق عمل کرده است؟
همواره جهت گیری دولت و سیاستهای دولت برهمین اساس بوده و به اعتقاد من توانسته است بخش عظیمی از این گفتمان را محقق سازد.
3- عده ای مایل نیستند احمدی نژاد دوره خود را به پایان ببرد و می خواهند دروان احمدی نژاد را تجربه شکست خورده نشان دهند، ‌به همین دلیل با اغراض سیاسی – انتخاباتی انحراف دولت دهم را از برنامه ها و مسیر خدمت رسانی دولت نهم مطرح می کنند،‌ تا چه اندازه این مسئله صحت دارد؟

به اعتقاد من چنین مساله ای صحت ندارد و همواره دولت در مسیر خدمت حرکت کرده و در تمام سیاستهای رئیس محترم جمهور همواره برکار و خدمت بی منت تاکید داشته و در سایه عنایت حضرت ولی عصر(عج) اخلاص در عمل را داشته و دارد .
4- فشارها و هجمه‌های ایجاد شده در برابر دولت دهم و برچسب‌هایی که زده می‌شود را در چه راستایی ارزیابی می‌کنید؟

درخت هرچه پربارتر شود بیشتر مورد تعرض قرار می گیرد با توجه به تلاشهای وسیع صورت گرفته در جای جای کشور پهناور ایران اسلامی مشهود و انکار ناپذیر است طبیعی است افراد و جریانهایی که نمی توانند این کار و تلاش و همت را ببینند مغرضانه و ناآگاهانه این فشارهارا وارد می کنند و بخش عظیمی از این فشارهای وارده بر دولت به لحاظ اجرای گفتمان امام (ره )، از جانب بیگانگان صورت گرفته است.
5- آیا بین دولت‌های نهم و دهم از لحاظ گفتمانی تفاوتی به وجود آمده است که طی چند سال اخیر شاهد افزایش فشارها و ایجاد چالش در برابر دولت هستیم؟

کارنامه درخشان ایشان در دو دولت همواره مورد بی مهری عده ای بوده است لذا در اواخر دولت که بعضی ها برای وارد شدن به صحنه انتخابات طبیعی است که این فشارها را بیشتر می کند تا بتوانند نگاه سیاسی خودشان را و اهداف و اغراض خودشان را به نوعی برجامعه تحمیل کنند.
6-اوج عملیات تخریبی علیه دولت احمدی‌نژاد را می توان در یک سال اخیر جست‌و‌جو کرد که عموماً‌ نیز مربوط به حوزه اقتصادی است،‌با توجه به حجم سنگینی فشارها و تحریم های بین المللی،عملکرد اقتصادی دولت را چگونه ارزیابی می کنید؟ و آیا قبول دارید که در داخل عده ای در مسیر فعالیت های دولت چالش ایجاد کردند؟
شجاعت دولت آقای احمدی نژاد در ورود به مباحث اقتصادی ستودنی است. بارزترین آنها ورود به مبحث اقتصادی یعنی هدفمندکردن یارانه هاست علیرغم اینکه همه دولتها دنبال این بودند که این قضیه را سامان دهند ولی ورود خودرا به این بحث چالش برانگیز می دیدند و از این کار صرف نظر کردند ولی دولت آقای احمدی نژاد با تدبیر و درایت و همراه کردن آحاد جامعه وتلاشهای بسیار زیاد و طولانی و نشستهای مختلف با صاحب نظران و مسئولین نظام و جلب نظر مجلس محترم در سایه حمایتها و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب این کار بزرگ را به سامان رسانید و اگر چه سنگ اندازی های فراوانی در مسیر صورت گرفت و اگر همین مسئله اقتصادی اجرایی و عملیاتی نمی شد با این تحریم ها و فشارهای سنگین اقتصادی با مشکلات بسیار و سخت تر و سنگین تری روبرو می شدیم.
امروزه به حمدالله دولت و ملت بزرگ ایران سرافراز تحریم ها را دورزده و روز به روز جایگاه واقعی خودش را ارتقا می دهد که همراهی و تحمل مردم قابل تحسین و تقدیر و جای شکر به درگاه الهی دارد.
متاسفانه عده ای هم در این روند مشکلاتی را هم ایجاد می کنند و آب به آسیاب دشمن می ریزند.

7- به اذعان بسیاری از تحلیل گران و فعالان سیاسی و اقتصادی طرح مهر ماندگار منجر به شتاب بخشی و تسریع در روند اجرا برای بهره برداری به موقع از پروژه های عمرانی شده است،‌ نظر شما در این خصوص چیست؟

انصافا در دولت نهم و دهم که حقیر در استانهای کردستان و کرمان بوده ام و اطلاعات زیادی از کار توسعه در کشور دارم باید گفت کشور به یک کارگاه بزرگی تبدیل شده هر جا که قدم می گذاریم کار عمرانی ایجاد و امکانات برای آسایش و آرامش مردم در حال انجام است بحث مسکن مهر ، بازسازی و نوسازی خانه های روستایی ، ایجاد بزرگراهها ، آسفالت راههای روستایی ، ایجاد فضاهای بهداشتی درمانی بیمارستانها و توسعه حمل و نقل و بنادر ، راه آهن و ظرفیتهای زیادی که در این زمینه ایجاد شده است همه و همه مشهود و قابل انکار نیست آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است
من چند مثال را مطرح می کنم در بدو دولت نهم در استان کرمان 315 کیلومتر بزرگراه داشتیم امروز از مرز 1200 کیلومتر گذشته و تا پایان دولت 1500 کیلومتر می رسد. زیرساختهای ایجاد شده در بخثهای اقتصادی زیر ساختهای ایجاد شده در بخثهای اقتصادی ایجاد پالایشگاه و کارهای اساسی دیگر درخور استان کرمان هم اکنون 30000 میلیارد تومان سرمایه گذاری از بخشهای مختلف در دست اقدام است و نیز 10 میلیون تن فولاد برنامه ریزی شده دولت در رساندن انرژی به اقصی نقاط کشور کارهای بسیار اساسی انجام داده است طرحهای مهر ماندگار درراستای سیاستهای دولت است تا طرحهاو برنامه هایی که شروع کرده به پایان برسد در استان کرمان هم 46 طرح ماندگار برنامه ریزی شده که بر اساس برنامه زمان بندی پیش می رود امیدواریم به پایان برسد این طرحها و کارهای بسیار بزرگ که مخالفان دولت برآن اذعان دارند .
8- مهمترین شاخصه دولت نهم و دهم چیست؟
دولت احمدی نژاد ظرفیتها و استعدادهای کشور را بخوبی شناخته و تمام همت و تلاش ایشان براین بوده است که از این ظرفیتها بتواند استفاده کند و زمینه بروز و ظهور استعدادها، خلاقیتها فراهم شود رسیدن به جایگاه علمی بدست آوردن دانش صلح آمیز انرژی هسته ای، سلولهای بنیادی و داروهای جدید همه اینها ظرفیتهایی هستند که دولت به خوبی شناخت و با گسترش خدمت در اقصی نقاط کشورو سفرهای استانی به صورت تحسین برانگیزی برای رسیدن به اهداف تلاش کرد.
9 –در راستای حل و فصل مشکلات مربوط به استان تا چه اندازه همکاری و تعامل بین مسئولان استان با نمایندگان وجود دارد؟

خوشبختانه نمایندگان استان از دانش و بینش بالایی برخوردارند وهمواره در جهت آرمانهای بلند انقلاب و تعالی و پیشرفت کشور کمک و همراه دولت بودند اگرچه براساس قانون ، نمایندگان محترم می توانند وظایف نظارتی خودشان را اعمال کنند و بارها و بارها رئیس جمهور هم عنوان کردند که حق نمایندگان است زمینه تعامل خوبی بین دولت و مجلس فراهم شود این تعامل به معنی دخالت در اجرا و قانون گذاری نیست و همه اینها برای رسیدن به اهدافی است که نظام آنرا تدوین نموده است .
10- یکی از مقاطع حساس کشور طی 34 سال گذشته درگیری بین بنی صدر با خط امام بود که منجر به حذف بنی صدر از صحنه سیاسی شد. امروز عده ای در صدد ند رئیس جمهور را به بنی صدر، تشنیه کنند، نظر شما در این باره چیست؟
تنها پاسخ من این است که این ارزیابی و مقایسه جفا به نظام الهی است و قابل تحمل نیست .
11-از نگاه استاندار ، آیا میزان فعالیت های صورت گرفته در استان رضایت بخش است؟
ارزیابی مثبتی از فعالیتهای استان دارم علی رغم تنگناهای مالی سال 91 با تدبیر دولت ومسئولین دستگاهها اجرایی تعامل خوب پیمانکاران تا جایی که امکان داشته کارها را پیش بردیم بسیاری از پروژه ها براساس برنامه زمانبندی به اتمام رسیده و افتتاح شده اند و دو نوبت سفر رئیس محترم جمهور و یک سفر معاون اول رئیس جمهور و افتتاح پروژه های بسیار بزرگی که قطعا در این مجال نمی گنجد .