وزیر سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه فتنه ۸۸ در خارج از مرزهای ایران طراحی شده بود، گفت: بیانیه وزارت‌خارجه آمریکا مزدور بودن موسوی و کروبی برای بیگانگان را به اثبات رساند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، محسن رفیقدوست وزیر سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس در گفت‌وگو با فارس، به ارزیابی حمایت وزارت خارجه آمریکا از سران فتنه پرداخت و گفت: پیش از این بارها نیز گفته‌ایم که اصل فتنه ۸۸ در خارج از مرزهای ایران طراحی شد و هدایت آن را آمریکا و اسرائیل به عهده داشتند.

وی با بیان اینکه مردم در ۹ دی پاسخ روشنی را در این زمینه به سران آمریکایی داده‌اند، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها با دادن این بیانیه به دنبال بدست آوردن آرزوی از دست‌رفته خود هستند در حالی که مردم با حضور گسترده خود در ۹ دی پاسخ محکمی را به سران آمریکایی دادند و خواستار مجازات سران فتنه شدند.

رفیقدوست دلیل حمایت سران آمریکایی از سران فتنه را، شکست آنان در زمینه توافقنامه ژنو دانست و تصریح کرد: سران آمریکایی به دلیل آنکه در توافقنامه ژنو نتوانسته‌اند به اهداف خود برسند اکنون قصد دارند تا از طریق دیگری در مسائل داخلی ایران دخالت کنند اما باید بدانند که ملت ایران اجازه هیچگونه دخالتی را به آنان در امور داخلی نخواهند داد.

این مبارز انقلابی با بیان اینکه بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا در حمایت از سران فتنه، مزدور بودن موسوی و کروبی را برای آمریکا به اثبات رساند، اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی ما باید پاسخ روشنی را به غرب داده و باید به آمریکا گفت که بهتر است همانگونه که بعد از ۵۰ سال به نقش خود در کودتای ۲۸ مرداد علیه ایران اقرار کردید و از بابت آن از مردم عذرخواهی کردید در این زمینه نیز واقع‌بین باشید و از مردم ایران برای دخالت در امور داخلی عذرخواهی کنید.

وی در پایان افزود: این بیانیه پاسخی به افرادی است که در آمریکایی بودن پروژه فتنه ۸۸ شک داشتند و بهتر است کسانی که در فتنه ۸۸ دست داشتند با عذرخواهی از ملت جدایی خود را از آمریکایی‌ها نشان دهند.