نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه در زمان شاه تصمیم می‌گرفتند که چه افرادی به ایران سفر کنند و یا سفر نکنند، تصریح کرد: هفته گذشته در مجلس شایعه شد که سفارت آمریکا در نیویورک مطلع شده که گروهی قرار است از یکی از کشورهای مخالف آمریکا به ایران سفر کند و دعوت از طرف سپاه صورت گرفته است.

نامه‌ای به سپاه نوشتند و از این نهاد خواستند که مسافرت این افراد را به تعویق بیندازند. اما سپاه به حرف‌شان اعتنایی نکرد و فرمان آنها را زیر پا گذاشت و از آنان دعوت کرد. این چه برخوردی است که انجام می‌دهند؟ مگر ما در دوران شاه هستیم که بگویند این افراد بیایند و یا نیایند.

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس و رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی که امشب به مناسبت یوم‌الله دهه فجر در حوزه علمیه امام مهدی(عج) سخن می‌گفت، با اشاره به سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ما انقلاب کردیم و این انقلاب به پیش می‌رود و انشاءالله پرچم انقلاب در کاخ سفید هم به اهتزاز درمی‌آید.

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه آمریکا حقارت ما را می‌خواهد، اظهار داشت: دنیا به ایران نگاه می‌کند و می‌بیند که ملت ایران با دست خالی توانسته‌ پوزه آمریکا را به زمین بمالند.

حسینیان در ادامه تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند که مردم مذاکرات را پیگیری کنند، انگار از ما ناامید شده‌اند البته ما با مذاکره مخالف نیستم و می‌گوییم به مردم دروغ نگویید، به آنها بگویید که مشکلات زیاد است و باید مدتی کوتاه بیاییم و نرمش قهرمانانه نشان دهیم.

وی با بیان اینکه انتقاد می‌کنیم، منتقدین را به بیسوادی یا کم‌سوادی متهم می‌کنند، تاکید کرد: بنده به عنوان یک طلبه آماده هستم که با آقای روحانی درباره فرآیند غنی‌سازی و استفاده از رآکتورها بحث علمی کنم، چندان هم بی‌سواد نیستم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بی‌سوادان از جایی آب نمی‌خورند، افزود: ما دلمان نمی‌آید که روحانی شکست بخورد، نگرانیم که یک روحانی زیر برگه استعماری را امضا کند و نگرانیم که فردا ما را در ردیف قاجار بنویسند لذا معتقدیم سازشکاران قهرمان نخواهند شد.

حسینیان اضافه کرد: غنی‌سازی ما را با 8 شرط به رسمیت شناخته‌اند و به آنها گفته‌ایم این کاری را که شما قبول کرده‌اید، باعث می‌شود که ما خودمان اقداماتمان را تعطیل کنیم. ما می‌گوییم به مردم راست بگویید، بگویید کمرها را محکم ببنیدید و بر روی اقتصاد داخلی تکیه کنید.

وی با اشاره به اینکه قرار است آنها پول‌هایی را به ایران برگردانند، خاطر نشان کرد: البته تاکنون اجازه برداشت داده نشده است، کشوری که سالی 56 میلیارد درآمد غیرنفتی دارد، 4 میلیارد و 500 میلیون دلار برای آن چیزی نمی‌شود، دیدیم چگونه وندی‌شرمن ملت ایران را تحقیر کرد.

حسینیان با بیان اینکه ما همواره شعار مرگ بر منافق را سر می‌دادیم، خاطرنشان کرد: الان معلوم نیست که منافقین کجا زندگی می‌کنند، بدانید نصرت الهی با شما خواهد بود و خداوند ما و انقلاب را یاری می‌کند.

این نماینده مجلس در ادامه به تعدادی از سوالات نمازگزاران مسجد و حوزه علمیه امام مهدی(عج) پاسخ داد.

حسینیان در پاسخ به این سوال که سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آمریکا را از درون متلاشی می‌کنیم، چگونه ارزیابی می‌کنید، افزود: طاغوت در مقابل خدا ایستادگی می‌کند اما خداوند آنها را ذلیل خواهد کرد و انشاءالله ما سرنگونی آمریکا را خواهیم دید.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود نمایندگانی همچون شما برخی از وزرای مسئله‌دار از مجلس رای اعتماد گرفتند و چرا شخص شما همچون دوره اصلاحات واکنش نشان نمی‌دهید و در برخی از موارد سکوت می‌کنید؟ گفت: بپذیرید که بنده پیر شدم. البته دولت گفته بود که در دوره 100 روزه تحول اقتصادی را ایجاد می‌کند ضمن اینکه مقام معظم رهبری چند روز پیش فرمودند که دولت به تازگی سر کار آمده و باید به او فرصت داد، همچنین رهبری منتقدین را هم به رسمیت شناختند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: بنده در مجلس صحبت‌هایی را پیرامون بحث هسته‌ای کردم اما تلویزیون فقط یک جمله آن را پخش کرد و روزنامه‌ها هم صحبت‌های هسته‌ای من را منعکس نکردند.

حسینیان تاکید کرد: دولت در اینکه مسائل را به گردن دیگران بیندازد، مهارت دارد. با این حال اگر صحبتی داشته باشم، یک عده می‌گویند که این افراد می‌خواهند دولت شکست بخورد.

وی درباره اینکه چرا مقام معظم رهبری در دولت قبل سیاست نرمش قهرمانانه را اعلام نکرده بودند، تاکید کرد: رهبری موضع پدرانه دارند و جایگاه ایشان با جایگاه من و شما متفاوت است. بنده جناحی هستم از این رو می‌توانم از رئیس جمهور انتقاد کنم.

این نماینده مجلس همچنین به قواعد بازی دموکراسی اشاره کرد و افزود: درست است که روحانی با رای 7 دهم درصدی پیروز انتخابات شده است اما بازی دموکراسی همین است و باید به رای مردم احترام گذاشت.

حسینیان یادآور شد: در زمان تعلیق غنی‌سازی در دوره اصلاحات هم رهبری چیزی نگفتند اما وقتی وقتش رسید، انتقاد کردند و از دولت وقت خواستند در مقابل غنی‌سازی موضع‌گیری کند.

وی، رهبر معظم انقلاب را فردی هوشمند دانست و افزود: ما باید به درایت مقام معظم رهبری اطمینان داشته باشیم. در این مدت کسی در مجلس جرات انتقاد کردن نداشت اما با صحبت‌های اخیر ایشان این بار از روی دوش ما برداشته شد.

حسینیان در پاسخ به این سوال که آیا زمان محاکمه سران فتنه فرا نرسیده است؟ گفت: نرسیده و نه می‌رسد، مصلحت این است که به همین شکل برخورد شود.

وی در ادامه در خصوص موضع‌گیری ایران در قبال سوریه گفت: این سوال مطرح می‌شود که چرا باید از سوریه دفاع کنیم؟ اگر دفاع ایران نبود فاتحه حکومت سوریه دو سال پیش فرا می‌رسید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سوریه از دو جهت برای ما مهم است، به شیعه‌بودن مردم سوریه اشاره کرد و افزود: سلفی‌ها که دشمنان آنها هستند، کاملا با نام شیعه مخالفند و آنان را قبول ندارند.

وی خاطرنشان کرد: 80 هزار جنگجوی "کله‌پوک" به خود بمب می‌بندند تا به بهشت بروند با این حال در روزهایی که سوریه در حال سقوط بود، علوی‌های سوریه آموزش دیدند و در حال حاضر هم کار در اختیار ارتش این کشور است.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که در حال حاضر سوریه قدرت گرفته است، گفت: دولت سوریه سقوط کردنی نیست و علویون در سوریه به پیروزی رسیده‌اند.

حسینیان درباره اینکه آیا مواضع وزیر امور خارجه را قبول دارید؟ اظهار داشت: دلمان می‌خواهد وزیر را استیضاح کنیم، اما باید مصالحی را نیز در نظر بگیریم که با این حال سوال می‌کنیم و حرف‌هایمان را خواهیم زد.

وی در ادامه به انتقاد از نحوه توزیع سبد کالا پرداخت و با بیان اینکه دولت در توزیع سبد کالا آبروی مردم را بُُرد، اظهار داشت: این سبد به آن کسی که باید می‌رسید، نرسید و حتی اکثریت نمایندگان مجلس شامل دریافت این سبد شدند ولی برخی از کارمندان مجلس که نیازمند این سبد بودند، از دریافت آن محروم شدند؛ این چه عدالتی است؟

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی اضافه کرد: به نظر من می‌شد توزیع سبد کالا را به بسیج داد تا آنها محترمانه این سبد را بین مردم توزیع کنند و یا اینکه از همان ابتدا به کمیته امداد می‌دادند تا آنها این سبد را در اختیار محرومین و مستضعفین قرار می‌دادند.

حسینیان خاطرنشان کرد: ما وزیری را به کمیسیون دعوت کردیم، حرف‌های زیادی زدیم اما او در جلسه کمیسیون چرت می‌زد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در زمان شاه تصمیم می‌گرفتند که چه افرادی به ایران سفر کنند و یا سفر نکنند، تصریح کرد: هفته گذشته در مجلس شایعه شد که سفارت آمریکا در نیویورک مطلع شده که گروهی قرار است از یکی از کشورهای مخالف آمریکا به ایران سفر کند و دعوت از طرف سپاه صورت گرفته است. نامه‌ای به سپاه نوشتند و از این نهاد خواستند که مسافرت این افراد را به تعویق بیندازند. اما سپاه به حرف‌شان اعتنایی نکرد و فرمان آنها را زیر پا گذاشت و از آنان دعوت کرد. این چه برخوردی است که انجام می‌دهند؟ مگر ما در دوران شاه هستیم که بگویند این افراد بیایند و یا نیایند.