به گزارش قلم پرس به نقل از مهر به استان آذربایجان شرقی، دکتر محمود احمدی نژاد که در جمع مردم شهرستان تبریز در استادیوم ورزشی جهان پهلوان تختی سخن می‌گفت، با بیان این مطلب اظهار داشت: اینکه کسی اموال بیت المال را ببرد و با پررویی در برابر چشم ملت آن را حق و میراث خود بداند ،  مورد پذیرش ملت ایران نخواهند بود.

وی ادامه داد: بعد از انجام آن مناظره ها برخی ها پیغام دادند که مراقب خودت باش حال در اینجا و در جمع شما مردم غیور آذری زبان می خواهم عهدم را با شما یک بار دیگر در میان بگذارم. خداوند شاهد است که من گلو و سینه خود را برای تیغ ها و نیزه های تهمت های شما آماده کرده ام اما بدانید این خادم ملت به هیچ وجه یک سند و حتی یک ریال علیه منافع ملت امضا نخواهد کرد.

 

احمدی نژاد با بیان اینکه کشور را باید بر پایه عدالت حرکت دهیم، گفت: وقتی بنده در تلویزیون اسم افرادی را بردم بعضی ها به من اعتراض کردند که چرا اسم برده ای ، در حالی مشکلات از آنجایی آغاز شد که عده ای خاص به جای اینکه خودشان را فدای انقلاب کنند، انقلاب و ملت را فدای خود کرده اند.

 

رئیس جمهور ادامه داد: این افراد می خواهند ثروت ملت در اختیار عده ای قلیل باشد تا آنها جیب هایشان را پر کنند و اکثریت ملت را در محرومیت نگه دارند، در حالی که فرهنگ امام و انقلاب و رهبری عزیز این است که همه باید پاسدار انقلاب باشیم و مسئولان خود را قربانی انقلاب و ملت کنند.

 

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به زبان آذری اشاره کرد و گفت : امروز یکی از افتخارات بنده این است که به راحتی می توانم با برادران و خواهران آذری زبان خود با زبان ترکی صحبت کنم .

 

رئیس جمهور با اشاره به جلسه شورای انقلاب فرهنگی گفت: در این جلسه بنده از همکارانم خواهش کردم تا اجازه دهند برای صیانت و ترویج و توسعه این زبان کرسی های زبان آذری در دانشگاه ها برپا شود.

 

احمدی نژاد با بیان اینکه امروز یک روز تاریخی برای مردم آذربایجان، تبریز و حتی ملت ایران است گفت: بعضی ها مدت ها بود که  در خصوص زبان آذری با بنده بحث می کردند که من به آنان اعلام کردم که این زبان سرمایه ماست و باید حفظ شود ولی این افراد به ما می گفتند که ما از این امر نگرانیم که بنده در جواب آنان دوباره اعلام کردم که شما نگران چه چیزی هستید چرا که مردم آذربایجان حافظ ایران و سر ایران هستند. بنده گفتم شما چرا در برابر این زبان  که ظرفیت مرثیه و ادب و فرهنگ ماست ایستادگی می کنید اما در برابر زبان های دیگر خارجی که در کشوردر حال ترویج است از خود حساسیت نشان نمی دهید.

 

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهور در ادامه گفت: فرهنگ مردم آذربایجان و ادبیات این  دیار سرمایه ارزشمند و بی بدیل برای ملت ایران و برای انقلاب اسالامی است، چرا که آذربایجان دیار تمدن و فرهنگ و از ویژگی‌های آذربایجانی‌ها می توان به ایمان، سلحشوری، مردانگی، عشق، محبت و نام برد.

 

احمدی نژاد ادامه داد: موضوع اصلی این است که شما با این زبان آشنا نیستید اگر یک ماه محرم مهمان آذری ها باشید و وقتی مداح و مرثیه سرا با زبان آذری اولین کلمه را بیان کرد چطور می شود که تمام وجود شما با این زبان زیر و رو می شود.

 

احمدی نژاد تاکید کرد: زبان آذری زبان عشق، اهل بیت، اسلام ناب و ایران عزیز و سرافراز است.

 

کاندیدای دهمین دوره ریاست جمهوری در ادامه به سفرهای قبلی هیئت دولت اشاره کرد و گفت: در سفرهای قبل بنده گفتم و با شما نیز صحبت کردم امروز ماموریت ما ساختن ایران اسلامی است همه جای ایران باید به طور یکسان ساخته شود. باید دست به دست هم دهیم و ایران را بسازیم آن هم بر اساس عدالت، ثروت ملت، امکانات ملت باید عادلانه بین همه ملت توزیع شود. وقتی قرار است عدالت برپا شود عده ای زیاده خواه و مستکبر به ملت توهین می کنند وقتی بناست ثروت ملت بین ملت توزیع شود به ملت توهین می کنند. آنها می خواهند ثروت ملت تنها در اختیار آنها باشد.

 

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود به فرهنگ و تمدن مردم آذربایجان اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی از 400 سال پیش دارای تمدن و فرهنگ است به طوری که در همین شهرستان تبریز ما مردمان مومن، غیور و مجاهدانی را می توانیم پیدا کنیم.

 

وی  تصریح کرد: امروز نام ملت ایران و حاکمیت ملی ایران مدیون هوشمندی و مجاهدت های مردانی فهیم و انقلابی از خطه آذربایجان است.

 

وی خاطرنشان کرد: بعد از قرن ها نابسامانی در سرزمین ایران مردانی از آذربایجان تصمیم گرفتند که به خدا توکل کنند و با توکل به ائمه اطهار (ع) حرکت کنند که این امر باعث شد اولین حکومت مقتدر و متمرکز به نام ایران برپا شود.

 

کاندیدای دهمین دوره ریاست جمهوری افزود : آذربایجان همواره مردان و زنان مجاهد فقیه، عارف و سیاست مداری را تربیت کرده که به دنبال عزت، استقلال و عظمت ایران اسلامی هستند و برای تمدن و فرهنگ ایران اسلامی فداکاری کردند. آذربایجان به خصوص مردم قهرمان تبریز در همه عرصه های حساس پیشتاز و پیش قراول ملت ایران بوده اند.

 

احمدی نژاد جنبش مشروطه، نهضت تنباکو، ملی شدن نفت و انقلاب عظیم اسلامی را از جمله بزرگترین و عظیم ترین کارهایی خواند که ملت ایران آنها را آفریدند.

 

وی  با بیان اینکه مردم آذربایجان خط شکن و پرچمدار ملت ایران برای پیروزی بزر گ بودند گفت: ملت ایران از قوم و زبان مدیون مردم آذربایجان است و به وجود این مردم به خصوص مردم تبریز افتخار می کند.

 

رئیس جمهور با اشاره به قیام 29بهمن 1356 گفت: اگر قیام این مردم نبود امروز معلوم نبود که ملت ایران در کجای تاریخ قرار دارد.در حقیقت این خاک کمر طاغوت را شکست و پیروزی انقلاب را تضمین کرد.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر، دکتر محمود احمدی نژاد قرار است تا ساعاتی دیگر تبریز را به مقصد ارومیه ترک کند.