عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی می گوید کمک اقتصادی دولت به مردم باید صورت گیرد و هرچقدر این کمک ها بشود در راستای شعار دولت مبنی بر آوردن پول نفت سر سفره مردم صورت می گیرد.

عزت الله یوسفیان ملا، با بیان این مطلب می گوید: البته پیشنهاداتی در خصوص شیوه پرداخت این کمک به مردم مطرح شد که درنهایت همان پرداخت نقدی تایید شده است.
این نماینده مجلس درباره برخی پیشنهادات مطرح شده می گوید: تحویل کالا به جای پرداخت نقدی یکی از روش ها بود و اثرات مثبتی بر اقتصاد داشت مثلا قیمت اجناس را در بازار پایین می آورد اما یک مشکلی که وجود داشت این بود که تهیه این کالاها به سرعت در این زمان مقدور نبود و از طرف دیگر ممکن هم بود که عده ای سواستفاده کنند و به نفع خود دست به احتکار کالا و یا دستکاری در قیمت ها بزنند.
عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این باره گفت: پیشنهاد دیگر پرداخت اعتباری پول بود، مبنی بر اینکه خانوارها به میزان این پول از دولت طلبکار هستند و می توانند در زمان پرداخت قبض آب و برق و یا شهریه دانشگاه از آن برداشت کنند یا از آن کسر شود چرا که در کشور کمتر خانواده ای یافت می شود که قبض آب و برق و یا دانشجویی در دانشگاه ها نداشته باشد.
یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: این شیوه اثری که در اقتصاد داشت مانع تورم بیشتر می شد و ضمن اینکه مطالبات دستگاه های دولتی دریافت می شد و البته آن هایی که کالا می خواستند با مراجعه به فروشگاه های از پیش تعیین شده می توانستند کالای مورد نیاز خود را تهیه کنند.
وی با انتقاد از برخی تجار و بازاریان که با احتکار و راه های دیگر اختلال در بازار ایجاد می کنند گفت: متاسفانه کیفیت مبارزه با قاچاق کالا و یا فساد در کشور بسیار پایین است.
وی با ذکر مثالی اینگونه ادامه داد: تمام تلاش مبارزه با فساد و قاچاق در کشور به این محدود شده است که فلان کولبر را در مرز که برای امرار معاش خود چند بسته سیگار می خواهد وارد کند و بفروشد را دستگیر کنند در صورتی که عده ای هستند با یک اشاره صدها تن کالای قاچاق وارد کشور می کنند.
وی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با فساد گفت: متاسفانه در چنین شرایطی به فساد آنگونه که در منویات معظم له آمده است، پرداخته نمی شود و همین باعث اخلال در بازار و گران شدن چند برابری کالاها و یا نایاب شدن آن ها شده است.