گستاخی نوشتن واژه هایی مانند دیکتاتور، حصر، شیخ اصلاحات(اشاره به یکی از سران فتنه) از برنامه ریزی مدون برای ایجاد آشوب در دانشگاه سمنان حکایت دارد؛ این چندمین باری است که در یک ماه گذشته فعالان همراه با جریان های ضد انقلاب در دانشگاه ها اجازه حضور پیدا کرده و با واکنش انقلابی دانشجویان و مردم اجازه سخنرانی نمیابند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ در آستانه 16 آذر ماه روز دانشجو ، به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه دامغان حجت الاسلام رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی در تالار اندیشه این دانشگاه که با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد گفت : دانشجو آینده ساز کشور است . دانشجو موتور محرک جامعه و از سوی دیگر عقل و اندیشه آزاد جامعه اش است. اگر دانشجو در بند اسارت قرار گیرد و مانند استاد ملاحضات بی جا و یا بی حق داشته باشد و سر در لای کتاب خود بکند ، خود را به علم و دانش منهای آگاهی سیاسی و فرهنگی مشغول بکند ، نه امروز و نه فردا نمی تواند حرکت بیافریند ، فکر تولید کند و اندیشه ساز شود.

مشاور رئیس دولت اصلاحات گفت : دانشجو هم محرک و هم مولد فکر و اندیشه است که لازمه اش شرایط و پیش نیاز هایی است . اولین شرط و پیش نیاز ، وجود فضای باز سیاسی و فرهنگی در دانشگاه و پرهیز از انسداد سیاسی است.
وی ادامه داد : دانشگاهی دانشجویی می سازد که فضای مسدود بر آن حاکم نباشد ،فضای سیاسی برای همه صاحبان فکر و اندیشه گشوده باشد و امام راحل (ره) گفت خدا لعنت کند کسانی را که دانشگاه ها را غیر سیاسی می خواهند.
منتجب نیا گفت : دانشگاه بدون سیاست دانشگاه نیست یا پادگان است و یا قبرستانی متحرک است که حرکت و حیات دانشجویان بستگی به فضای باز سیاسی دارد . در دولت قبل دانشگاه ها را بروی صاحب نظرانی که انتقاد داشتند ، می فهمیدند ، بله قربان گو نبودند و از بدی ، دروغ و فریب کاری متنفر بودند ، مسدود کردند که نتیجه اش شد در سال 1392 که دانشجویان با حضور در انتخابات از میان عامه کاندیداها ، کاندیدای اصلاح طلب را انتخاب کردند و پیروز شدند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد : دانشگاه نیاز به نشاط و شادی دارد مانند اجرای موسیقی ، فیلم و تئاتر و نمی شود همه اش برنامه های حزن آلود برگزار کنیم ، همه اش دعای کمیل و توسل که نمی شود.

در این نشست تعدادی از دانشجویان سئوالات خود را در مورد حصر سران فتنه ، برجام و وضعیت اقتصادی جامعه پرسیدند که حجت الاسلام رسول منتجب نیا در پاسخ به آنها گفت : آقای روحانی نگفتند صد روزه همه مشکلات را حل می کنم , عاقل تر از اینند که این را بگویند . مگر می شود صد روزه این همه مشکلات هشت سال گذشته را حل کرد بلکه گفتند صد روزه گزارش از انجام روند کارها به مردم می دهند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت : برجام یک کار جزئی نیست ، برجام یعنی نجات کشور از یک خطر جدی و قطعی ، برجام یعنی نجات کشور از آتش جنگ وسیع جهانی علیه ایران . اگر برجام به پیروزی نرسیده بود ما الان در وضع دیگری بودیم و به جای مناظره و صحبت با شما ، اسلحه در دست داشتیم .

عضو سابق شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز در آخر گفت : در قضایای سال 88 یک عده آمدند و شعار های تند دادن و روز عاشورا هم کارهایی را انجام دادند ولی اینها چه کسانی بودند؟ چرا بی خود افراد را متهم می کنیم؟ نامه سرگشاده را رسانه ای کردند و عکس امام راحل را جلوی دوربین فیلم برداری پاره کردند و به آتش کشیدند ! اینها از قبل مشخص شده بود . خدا کند که از جریان خارجی این کارها را انجام داده باشند نه کسانی از داخل برای کنترل جو جامعه به سمت خودشان!!!
قضیه حصر هم باید به پایان برسد و آقای روحانی با کلید خود بسیار دنبال شکسته شدن این موضوع بودند ولی موفق نشدند زیرا این سه نفر در سن بسیار بالا دیگر تحمل اینگونه رفتار ها را ندارند و باید با آنها یا با رأفت و کرامت اسلامی برخورد شود و یا با دستگاه قضاء تا وضعیت آنها تعیین تکلیف بشود.

به گزارش تیتریک ،البته در قسمت جایگاه سخنران تصاویری که به حمایت از سران فتنه با شیطنت کار شده بود و در این نشست که با تاخیر یک ساعت و نیم آغاز شد بیش از دو ساعت به طول انجامید که بسیاری از دانشجویان از خوانده نشدن سوالات خود و گزینشی عمل شدن در طرح سئوالات ابراز ناراحتی کردند.

مرصاد نیز در گزارشی نوشت: برنامه سخنرانی رسول منتجب نیا، نفر دوم حزب اعتماد ملی بعد از یکی از سران فتنه در سمنان به دلیل حضور عناصر تندرو اصلاح طلب به درگیری منجر شد.

برگزارکنندگان این مراسم قبل از برگزاری سخنرانی منتجب نیا با طراحی پوستری بر گرفته از فتنه براندازی 88 در گرداگرد تصویر منتجب نیا واژگانی را منقوش کرده بود که نشان از فعالیتها ضد مردم و نظام از سوی آنهاست.

گستاخی نوشتن واژه هایی مانند دیکتاتور، حصر، شیخ اصلاحات(اشاره به یکی از سران فتنه) از برنامه ریزی مدون برای ایجاد آشوب در دانشگاه سمنان حکایت داشت.

این چندمین باری است که در یک ماه گذشته فعالان همراه با جریان های ضد انقلاب در دانشگاه ها اجازه حضور پیدا کرده و با واکنش انقلابی دانشجویان و مردم اجازه سخنرانی نمیابند.(+)

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/BS3kU