اميدواريم مسئولان محترم هر چه زودتر خواسته هاي به حق مردم را مد نظر قرار دهند و قلب مقدس حضرت ولي عصر (عجل ا... تعالي فرجه الشريف) و نائب برحق ايشان؛ حضرت امام خامنه اي را مسرور نمايند. شايان ذکر است که اين بيانيه به معني پايان اعتراضات ما نخواهد بود. بي ترديد چنانچه فتنه گران به سزاي اعمالشان نرسند، براي تحصن و تجمعات بعدي تصميم خواهيم گرفت.

متحصنین مسجد اعظم قم شب گذشته طی بیانیه ای خواستار محاکمه و مجازات عوامل اصلی داخلی فتنه شدند و همچنین با توجه به مواضع و فعالیت های اخیر حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی و خانواده ایشان از نمایندگان محترم خبرگان رهبری خواستند که فرد دیگری را برای این جایگاه خطیر برگزینند. لازم به ذکر است که متحصنین قمی ظهر امروز با شرکت در راهپیمایی فتنه شکن مردم قم به تحصن خود پایان خواهند بخشید. متن بیانیه بدین شرح می باشد:


بسمه تعالي

ملت شريف مجاهد و مسلمان ايران

همان گونه که در بيانيه قبلي آورديم پس از اين که مزدور استکبار جهاني در مصر و تونس توسط ملت ها سرنگون شدند خشم ديگر ملت ها نيز در ساير کشور هاي عربي برانگيخته شد و مي رود که عروسک هاي کوکي شيطان بزرگ يکي پس از ديگري از حرکت باز ايستند و به زباله دان تاريخ سپرده شوند. در اين ميان آمريکاي خيانتکار که اين روزها پس از دريافت ضربات پي در پي، قوه عاقله اش را از دست داده، با بکارگيري بازماندگان فتنه سبز و منافقين و آتش زدن چند سطل زباله و تيراندازي به سوي مردم سعي مي کند مرهمي بر دل مجروح خويش بگذارد. از اين رو ما متحصنان مسجد اعظم قم به منظور تحقق اهداف ذيل دست به تحصن زده و از مسئولان محترم خواسته هايمان را پي مي گيريم .

1- مسئولان محترم قضائي مي دانند صبر انقلابي ملت ايران حدي دارد. از اين رو از آن ها مي خواهيم نسبت به دستگيري و محاکمه سران فتنه اقدام و آن ها را به اشد مجازاتي که در شرع مقدس براي محاربان آمده، محکوم کنند.

2- امروز در ميان افکار عمومي و در محافل و مجالس ، انگشت اتهام به سوي آقاي هاشمي رفسنجاني و خانواده اش نشانه رفته است و بي ترديد جايگاه رفيع و مقدس رياست مجلس خبرگان جاي چنين شخصي نيست. انتصاب مجدد وي به عنوان رئيس خبرگان به اعتبار چنين مجلسي آسيب مي زند. از اين رو ما از خبرگان محترم که عصاره­ي صلحاي ملت اند تقاضامنديم با انتخاب شخصيتي فقيه، انقلابي و مردمي که در شان رياست بر خبرگان باشد و در يک کلمه همانند آيت الله مشکيني(ره) انتخاب کنند.

3- بسيار خرسنديم که مجلس محترم خبرگان، موضوع فتنه را در دستور کار اجلاس آينده اش (اسفند سال جاري) قرار داده است. شايسته است اين مجلس محترم، نقش رئيس اين مجلس را که تا کنون حاضر به محکوم کردن فتنه و فتنه گران 88 نشده است را مورد ارزيابي قرار داده و طي گزارشي آن را به اطلاع عموم برسانند.

4- ما متحصنين قم ضمن تشکر از همه بزرگان و علما و به خصوص توليت محترم آستانه مقدسه حضرت معصومه سلام ا... عليها و مردم شريف قم و خيل عظيم مردمي که در سراسر کشور با متحصنان قم همصدا شده اند از عموم ملت ايران مي خواهيم ضمن شرکت با شکوه در راهپيمايي جمعه 29/11/89 يک بار ديگر قدرت امت حزب ا... را به نمايش گذاشته و محاکمه فتنه گران را فرياد کنند. ما متحصنان مسجد اعظم قم نيز پس از شرکت در نماز جمعه قم، در تظاهرات فتنه شکن شرکت نموده و خواست خود را در قالب شعار هاي حماسي به نمايش خواهيم گذاشت. اميدواريم مسئولان محترم هر چه زودتر خواسته هاي به حق مردم را مد نظر قرار دهند و قلب مقدس حضرت ولي عصر (عجل ا... تعالي فرجه الشريف) و نائب برحق ايشان؛ ولي امر مسلمين جهان حضرت امام خامنه اي را مسرور نمايند. شايان ذکر است که اين بيانيه به معني پايان اعتراضات ما نخواهد بود. بي ترديد چنانچه فتنه گران به سزاي اعمالشان نرسند، براي تحصن و تجمعات بعدي تصميم خواهيم گرفت.

ستاد مردمي تحصن مسجد اعظم قم