روزنامه امریکایی لس‌آنجلس تایمز:ایران با احمدی‌نژاد در هسته‌ای شدن جسورتر شد.یک روزنامه امریکایی بر این مسئله تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران پس از روی کار آمدن احمدی‌نژاد در پیشروی‌های هسته‌ای خود مصمم‌تر و جسورتر شد.

 

در حالی که بوش در آخرین نطق ریاست جمهوری خود بر این موضوع تصریح کرد که "تا قبل از روی کار آمدن احمدی‌نژاد ایران را در ادامه دادن پیشرفت‌های هسته‌ایش متوقف کرده بودیم اما پس از آن، این روند تغییر کرد"، لس‌آنجلس‌تایمز در گزارشی که منتشر کرد، افزود: رفتار ايران در قبال برنامه هسته اي با پيروزي احمدي نژاد درسال 2005 تغيير كرده است.

 

به نوشته این روزنامه، ايران براي دستيابي به انرژي هسته اي نسبت به گذشته مصمم‌تر و متمركزتر عمل مي كند و خواهان پيشروي سريع در برنامه هاي هسته اي خود است.

 

ستون نویس روزنامه لس‌آنجلس تایمز ادامه داد: ايران سعي مي كند همزمان با حفظ برنامه، به پيروزي و موفقيت هاي بيشتري در برنامه هسته اي خود دست پيدا كند.

 

مقامات ايراني گزارش آژانس اتمي را تكراري و خسته كننده اعلام كرده اند.

 

لس آنجلس تايمز گمانه‌زنی کرد كه ايران براي ادامه برنامه هسته اي خود دو گزينه را پيش روي دارد، يكي نشان دادن انعطاف پذيري بيشتر در قبال پيشنهاد آژانس و ديگري رويارويي با تحريم بيشتر بنزين.

 

اوباما يك‌بار ديگر تحريم هاي ايران را تمديد كرد و كشورهاي غربي از جمله فرانسه و انگلستان نيز به نظر مي رسد كه با تحريم هاي جديد موافق باشند.

 

اين روزنامه آمريكايي در ادامه مي نويسد: وضعيت آژانس نيز نامعلوم است، آژانس تلاش دارد كه بيشتر موضع خود را حول و حوش مشكل فني متمركز كند ولي همزمان به مشكل سياسي نيز نيم نگاهي دارد.

 

آنها هم مي خواهند كشورهاي غربي را راضي كنند و هم درها را به روي ايران باز نگه دارند. از سال 2005 با آمدن احمدي نژاد رفتار ايران نيز تغيير كرد و ايران براي دستيابي به انرژي هسته اي مصمم تر و جسورتر شده است.