برخی از آقایان منتظر چه هستند منتظر هستند که ادای مختار را دربیاورند؟ سر امام را ببرند بالای نیزه و در خیابان ها اهل بیت اش را بچرخانند ، بعدش چندین ماه بعد از توی شما مختار پیدا بشود . روزی که رهبر فریاد این عمار می زند آن روز وقت عمل است نه این که بعدش بیایید و ادای مختار را دربیاورید ، مختار به چه کار می آید؟

تحصن مسجد اعظم قم که در اعتراض به اغتشاشات اخیر در 25 بهمن ماه صورت گرفت، با استقبال جمع عظیمی از طلاب، دانشجویان و مردم شریف قم مواجه گردید.

مسجد اعظم قم در طول سه روز تحصن برخاسته از خشم انقلابی امت حزب الله، شاهد اتفاقات، جلسات سخنرانی متعدد و چهره های سرشناسی چون مهندس حاج سعید قاسمی (مدیر مؤسسه فرهنگی میثاق) بود.

حاج سعید قاسمی طی سخنانی در مسجد اعظم قم با واکاوی ابعاد فتنه های داخلی و خارجی و نیز بازخوانی مواضع صریح و صحیح امام خمینی(ره) در هنگام مواجهه با حوادث و فتنه های زمان به بررسی ابعاد مختلف این فتنه ها پرداخت. متن سخنان این رزمنده نامدار دفاع مقدس و فعال عرصه ی فرهنگ را در ادامه بخوانید:

السلام علیک یا روح الله

ای کاش با شهدای شما بودیم آقا روح الله و داغ چنین روزهایی را نمی دیدیم اما به تعبیر سید شهیدان اهل قلم بر هر کس که ادعای شیعه بودن دارد کربلائیست و عاشورایی که جبرا از آن عبور داده خواهد شد کربلای ما کجاست ، نمی دانیم عاشورای ما کی است، نمی دانیم فلذا در این مکان شریف که سلام و صلوات خاصه همه مجاهدان فی سبیل الله ای که صفحه خونین تاریخ رو امضا کردند خدمت بی بی فاطمه معصومه (س) سلام مجددی عرض می کنیم و از همه علمای اسلام و علمای گرام و جلیل القدر که از این منبر شهید که به حق جایگاه من نیست عذر می خواهم که به اجبار، مجبور شدم حتی در این دو پله اش نشستم از همه شما عزیزان و اساتید جلیل القدر معذرت می خواهم و دست و پای همه شما عزیزان رو می بوسم که هر وقت که احساس خطر می کنید دل به دریا می زنید و آتش بلا رو بر خود می خرید و سرنوشت تاریخ را آنگونه که خدا می خواهد و حضرت روح الله به شما سفارش کرده است بر آن اساس تغییر و چنج واقعی نه چنجی که آقایان می خواستند.

تغییر را شما رقم می زنید بر مبنای آیه " ان الله لا یغیرو ما بقوم حتی یغیرو ما به انفسهم" این جماعت که بخشی شان در جمهوری اسلامی در این جا متحصنن و بخش عظیم دیگری از دوستان ما در تهران مسجد ارگ در قزوین در رشت، بیرجند و سایر اقصی نقاط بلاد این سرزمین که آمدن پای کار که تکلیف فتنه گران رو یکسره کنند حرف و حدیثی دارند که این حرف و حدیث بر مبنای بصیرت است و هوشیاری و نه احساسات است. کسی حق ندارد حرکت ما رو به حرکت یک سری جوان های تندرو و احساساتی که اومدن و از جایی دیگه خط می گیرند و آنتریک شده هستند و ریختند توی مسجد و حرف ها و حدیث هایی رو می زنند و نمی دونند که چی می گویند و اینها و از این جور خزعبلاتی که به دوستان ما نسبت می دهند. اما دوستان چند نکته برای اینکه همون طور که حضرت آقا فرمودند اگر چه این فتنه آثار زیان باری بر ما داشت قلب آقای امام زمان (عج) و امام روح الله و شهدا جریحه دار شد به خاطر اتفاقاتی که پیش اومد، اما حضرت آقا فرمودند برکاتی هم داشت و حرفی که آخر قصه می خوام بزنم همین جا بزنم، از برکاتش این است که اگر که از این فتنه سر به سلامت ببریم این فتنه باعث ریزش و رویش جدیدی می شود و این به منزله پالایش در انقلاب است ، ما به فال نیک می گیریم و حداقل بعد از عبور از این مقطع تاریخی مطمئناً دوستان سه دهه دیگر بیمه خواهند شد.

این که چه کسانی در این مرحله غربال می شوند و حذف می شوند و چه کسانی با آقا روح الله و آقا سید علی فرزند خلف صالح بعد از آقا روح الله برپا می مانند به عملکرد خودشون مواضع آنان و مدل حرکات و سکنات اونها بر می گردد که خیلی هاشون در واقع اگر برگردند هم باید بروند به کنج انزوا و حق گرفتن مسئولیتهای کلیدی رو ندارند این چهره هایی که الان داریم می بینیم دو مرتبه چفیه می اندازند و زیر پای حضرت آقا ایستادند، اینها دیگر حق ندارند منصب های کلیدی داشته باشند بنا به این دلیل که در مقاطع حساس که خواص جامعه ما بودند و پرچم دستشان بوده است و جامعه عادت کرده بود به این علمدارها نگاه کنند، تعلل کردند و جا ماندند.

انقلاب که شد اولین کشوری که ما رو به رسمیت شناخت کی بود؟ اولین کشوری که جمهوری اسلامی ایران رو به رسمیت شناخت ، آمریکا بود. چرا، چون پای پلکان هواپیما اولین عکسی که مخابره می شود آمریکا می بیند که موفق است، پای پلکان هواپیما وقتی که آقا روح الله داره میاد پایین، یک طرف قطب زاده یک طرف بنی صدر یک طرف ابراهیم یزدی قرار دارند. حلقه محاصره از همان اولین گامی که هنوز آقا روح الله پایش را بر روی زمین نگذاشته است تنگ است و به محض اینکه نهضت آزادی سر کار می آید با روی کار آمدن اولین نخست وزیر منتخب (آقای بازرگان) قند توی دل آمریکایی آب شد و اولین جلسه ای هم که اونها با برژنسکی گذاشتند در الجزایر، آمریکایی ها واقعا بر این باور افتادند که کار خمینی تمام است.


توی این مرحله خیلی ها بر این باورند که آقا روح الله خیلی خوب بازی کرد با این قصه چون آمریکایی ها در این چهار ماه بر این باور بودند که با یک کودتای نظامی و یا یک بمب گذاری در منزل امام کار را تمام خواهند کرد و این برنامه در مدل های مختلف و پروسه های مختلف اتفاق افتاد یکی از چند سناریو از وزیر اطلاعات وقت فرانسه بود که در جنگ هشت ساله ما نقش زیادی داشت (که کتابی داد تحت عنوان جنگ جهانی چهارم دارد) که فقط سه تا از عملیات ها بر ضد آقا روح الله را این طرح می کند. او می گوید که اگر این آمریکایی های احمق این طرح های مرا اجرا می کردند جهان اینقدر دچار مصیبت نمی شد.

تا اینکه نظام از آن اول با قائله های زیادی مواجه شد مثل هشت سال جنگ و... تا اینکه قصه به گونه ای تمام شد که ، اتفاقی در کشور رخ داد که بیشتر برای ما ملموس است که چرا جنگ به گونه ای تمام شد که آقا روح الله نمی خواست و قطع نامه ای هم که نوشت از آن به عنوان زهرنامه یاد کرد نه شیرینی که اهلا من العسل باشد و روزها دو مرتبه داغ برو بچه های جبهه ای ها بیشتر می شود که خدایا آن فرامینی که حضرت روح الله گفت تا پانزده روز قبل آن هم می گفت که عزیزان امروز عاشورای دیگری است کمربندهای خود را محکم ببندید کربلاهای دیگری در راه است و هیچ درنگی از هیچ کس پذیرفته نیست ، چطور ظرف مدت پانزده روز آمد گفت خدایا از هر آنچه گفتم گذشتم و زهرنامه را امضا کرد.

امروزه با نگاهی عمیق به عواملی که پشت این پرده بودند و یکبار دیگر برای شما نسل دومی و سومی ها که آن وقت نبودید باید ورق زد. ما صرفاً برای اعدام دو نفر اینجا جمع نشده ایم ، ما برای روشن شدن یک جریان انحرافی تاریخی که سعی داشت مشخصاً چه در مقطع حیات طیبه حضرت امام(ره) ، چه در مقطع دو دهه بعد از رحلت ایشان سعی در انحراف از مسیر این انقلاب خونین داشت و طی این مدت بنا شده بود که ما متوجه نشویم و به دام انداختن یکبار دیگر ما به دست آمریکایی ها که بسیار مخملی برنامه ریزی کرده بودند. برای روشن شدن این موضوع در اینجا تحصن کرده ایم و فکر نکنیم با گرفتن اینها و به زندان اندختنشان ما هم برویم و تخت بخوابیم. بنده هیچ علاقه ای ندارم که اینها را قوه قضائیه دستگیر کند و اعلام کنند که مردم شریف ما اینها را دستگیر کردیم بروید خانه هایتان و تخت بخوابید، مشکل ما اصلاً این نیست .

داستانی که سال گذشته اتفاق افتاد محصول مصمومیت دو دهه جامعه است که در آموزش و پرورش مصموم در تمام مقاطع تحصیلی و در دانشگاه ها و در حوزه این مصمومیت ایجاد شده لذا باید بالا بیاورد درکف خیابان ها و به تعبیر حضرت آقا شاید صورت ظاهر قی کردن خوب نیست، لکن جامعه های که مصموم است باید بالا بیاورند و اگر این طور نشود این مصمومیت باعث مرگ می شود.

نگاه ما به اندیشه آقا روح الله خمینی بسیار سطحی است. به این گونه که این تفکرات باید نرم افزاری بشود و باید اجرایی شود! کار دست ما است، ما نباید طوری عمل می کنیم که در دانشگاه ها فقط دو واحد درسی قرار دهیم به نام وصیت نامه حضرت امام و به گونه ای مسخ می کنیم که هر دانشجوی یک صد سوال از وصیت نامه امام ،که سوال ها هم لو رفته، و فقط کافی است شب امتحان شما این سوال های لو رفته رو بخوانی، پانزده تا بیست تا از آنها چهار جوابی است که هر گبر و یهودی از این زیر پانزده بگیرند خنگ است، برای درس انقلاب اسلامی و ریشه های آنهم احتیاج نیست که سر کلاس بیایی،اگر هم اومدی فقط برای حضور و غیاب بیا.

در طول دو دهه یک انحراف فکری، یک جنگ بزرگ فکری بین روح الله بر اساس تفکری که او دارد اسلام پا برهنه ها، اسلام مجاهدین و اسلام مخلصین در مقابل اسلام اشراف زاده ها، اسلام مرفهین بی درد و در یک کلام به تعبیر او اسلام آمریکایی، یعنی آنها هم مسلمانند، حاجی دارند شیخ دارند آیت الله دارند اما از مدل آمریکایی ولذا جنگ از اینجا شروع می شود، جنگی که خیلی وقت پیش شروع شده بود که یک طرف علمدارش، آقا روح الله است و طرف دیگر اسلام آمریکایی. تکلیف با آمریکا و یهود مشخص است چون در آن جبهه شعار آنها واضح و مبرهن است. اما گیر این طرف قصه است ، هم ولایتی ها هم لباسی ها هم درجه ای ها و همه چیزی که در طول این هزارو چهار صد سال پیش خوردیم و از علی ابن ابی طالب ای که سال گذشته شناختمش، سال گذشته متوجه شدم پنج سال نبرد داخلی حکومت با قاستین ، مارقین و ناکثین یعنی چه؟ هشت سال دفاع مقدس و جنگ با عراق اون که به مانند جنگ آقا رسول الله (ص) برای آوردن و معرفی دین بود. اما تاسف برای موقعی است که در جبهه ای قرار می گیری که در مقابل فرزند خودت است (دخترت، پسر عمویت ، دوستانت و…) که چقدر سخت است و این مصمومیت هنوز که هنوزه وجود دارد، و در درون جامعه و خانواده ها وجود دارد . آخ از آن موقعی که تا به حال نکشیده بودی می رفتی جبهه و جنگ و وقتی که بر می گشتی مردم تکریمت می کردند و با استقبال از تو پذیرایی می کردند به آغوش ات می کشیدند.

اما سال گذشته خوب فهمیدی وقتی که علی (ع) از جنگ داخلی برگشت ، وقتی که زنها توی کوچه و پس کوچه به امیرالمومنین(ع) ها فحاشی می کردند که شوهرم رو کشتی ، پسرم رو کشتی و آقا سر به پایین می انداختن و جواب نمی دادند. شما کی متوجه شدید موقعی که بر ضد شما شعار می دادند " بسیجی ما مثل تو نیستیم پول بگیریم بایستیم" و شعار "ما اهل کوفه نیستیم " تو را زیر سوال می بردند.

وای از جنگ داخلی، سفارش کرند هم امیر المومنین و هم آقا روح الله که جبهه را گسترده کنید، بکشید درون کشورهای اسلام ، مرزها را فراتر از مرزهای خود ببرید چرا که امیر المومنین فرمودند که اگر جنگ رو نبرید خارج از مرزها تون باید توی کوچه و پس کوچه های خودتون جنگ داخلی بکنید. وقتی حرف های آقا روح الله رو گوش ندهیم اونوقت باید در داخل درگیرت کنند.

خوب قرار بود که این اتفاق بیافتد با یک شیب ملایم حذف تفکرات آقا روح الله و حذف خلف صالحش چرا که اگر اجرائیات دست ما باشد کار را تمام می کنیم.

اما این روند طبیعی از سوی مردم حزب الله پذیرفته نشد. بر اساس تمام گمانه زنی هایی که شد داستان از یک جایی دوباره برگشت. در انتخابات سوم تیر84 بر اساس همه تحلیل هایی که در دانشگاه و در جامعه می زدند یا باید بر اساس آن شیب به معین رای داده می شد یا دوباره هاشمی بر سر کار می آمد. اما در 3 تیر84 ناباورانه یک نه بزرگ به جریان حاکم و قلدرمدارانه زر و زور وتزویر یک مشت محکم زده شد که باعث قافل گیری همگان شد.

اصلا کسی باور نمی کرد چرا که این رای مردم رای به احمدی نژاد نبود. در مقابل اون کسانی که کاندید شده بودند هر آدم دیگه ای می آمد که سالم بود و قیافش چروکیده تر از احمدی نژاد بود و یک برگ جرم اقتصادی و زد و بند اقتصادی نداشت و مهمتر از همه احیا گر تفکر آقا روح الله بود انقلابی تر از احمدی نژاد حرف می زد مردم قطعاً به او رای می دادند. در مقابل این تفکر، تفکرات انحرافی دیگری که قرار گرفته بود و چراغ سبزهایی که به آمریکا و حرف های دو پهلویی که می زدند که همگان در خاطرشان است.

مردم بعید می دانستند که تفکرات آقا روح الله دیگر در جامعه (مدارس، دانشگاه و حوزه ها) بر گردد. من نمی دانم که این آب از جوب رفته و با چه قدرت و با چه عنایتی برگردانده شد. ورق برگشت و تمام تحلیل هایی که داشتند اشتباه درآمد چون رفته بودند که کار را تمام کنند و قطعا اگر دوباره بر می گشتند کارشان را با آقا یکسره می کردند. پس در این چهار سال باید تصمیم می گرفتند اگر چه به تعبیر حضرت آقا که در همین قم خدمت شما فرمایش کردند که این روزها می فهمیم که از پانزده سال پیش برنامه ریزی کرده بودند که حضرت آقا در قم فرموده بودند و در این چهار سال با تحلیل های خود نشستند و داستان را بستند و کلید عمق فتنه با یک رمز تقلب در انتخابات گذشته، استارت را زدند و دیدیم که چه شد!

داستان در این هشت ماه فتنه ادامه پیدا کرد تا که رسید به داستان روز عاشورا، در قصه روز عاشورا آن اتفاق بزرگ افتاد و همه فهمیدند مسئله چیست وقتی شعار داده شد مرگ بر اصل ولایت فقیه ، تازه مردم فهمیدند که داستان چیست! اگر چه که باز هم حزب الله در صحنه بود اما خط مقدم سوراخ بود. دشمن با فاصله دو گام تا بیت رهبری قرار داشت و آن خیانت ها را کردند . نمی دانم برخی از آقایان منتظر چه هستند منتظر هستند که ادای مختار را دربیاورند؟ سر امام را ببرند بالای نیزه و در خیابان ها اهل بیت اش را بچرخانند ، بعدش چندین ماه بعد از توی شما مختار پیدا بشود . روزی که رهبر فریاد این عمار می زند آن روز وقت عمل است نه این که بعدش بیایید و ادای مختار را دربیاورید ، مختار به چه کار می آید؟

رهبر معظم انقلاب فرمودند که زیاد مانند مختار آمدند و شهید هم شدند اما فایده ندارد، حادثه عاشورا یک صبح تا ظهر است و هرکس هر جایی بود و رساند خودش را می تواند پای رکاب آقا اباعبدالله کربلا را درک بکند و زمانی که آن مقطع تاریخی گذشت باید تواب بشوی ، مختار بشوی و کار از کار تمام شده است.

و این تحصنات و این اعتراضات نشان می دهد که جامعه درک واقعی دارد و نمی خواهد دوباره ادای مختار را دربیاورد . موسوی کروبی و خاتمی کار به جایی رساند که برای اهدافشان رفتند به سراق پول های کثیف ، در چه جهتی؟ در جهت حمایت از انقلاب مصر؟ داستان به این حرفها ختم نمی شود این اتاق فکری که دارد جریان انقلاب را وارد این گونه مسائل می کند برای این آدم های احمق و آلزایمر گرفته داخلی نیست موسوی خاتمی و کروبی اصلا عقلشان به این حرفها نمی رسد احمق تر از این حرفها هستند و باید توجه کرد که مرکز و اتاق فکر فتنه برای امثال موسوی خوئینی ها ست و عوامل پشت پرده فتنه چه کسانی هستند؟ این چیزی است که ما از سیستم امنیتی و قضایی می خواهیم اگر ریشه فتنه را آشکار نکنیم دوره بعد انتخابات هم مردم همین کشور در سری بعد دوباره چهره هایی سرکار می آید و دوباره می گردند به دنبال کسی که سید باشد و عینکش قشنگ است و از فک و فامیل های امام خمینی باشد رای می دهد و دوباره روز از نو و روزی از نو...

این منشور روحانیت برای این روزها نوشته شده است که امام می فرمایند:" اینجانب کراراً گفته ام که روحانی نمای غیر مهذب و در غیر خط اسلام از ساواکی برای اسلام و جمهوری اسلامی خطرناکتر است و در هر صورت احمد در این باره از خط اسلام و خط روحانیت متعهد پیروی می کند و امید است که انشاءالله تعالی در این خط مستقیم که صراط الله است پایدار باشد" وصیت نامه رابرای این می نویسند که بگویند ما هوشیاریم . نمی خواهد به نام امام(ره) دو میلیارد پول بدهید برای ساخت فیلمی که نه امامش ، امام ماست و نه حتی فکر نکنم که امام شماها آلزایمر گرفته ها باشد از کجا می آورید همچنین پولهایی را خرج می کنید؟ اگر دروغ است بیایید تکذیب کنید مرد هستید تکذیب کنید شماها با این پول فیلم ساختید یا اینکه مانتوهای فیروزه ای خریدید برای کف خیابان ها و برای راه اندازی اغتشاشات، اگر شرف دارید تکذیب کنید...

سخنان امام خمینی هم در دانشگاه ها و هم در حوزه و صدا وسیما سانسور می شود و برخی ها نمی خواهند بگذارند که تفکر اسلام ناب که همان تفکر امام است گسترش پیدا کند چون سر سازش با ظلم و کفر را ندارد، که انشاء الله اگاهی ایجاد شده مقابل این جریان خواهد ایستاد.