فائزه هاشمي گفت: خاتمي بي عرضه بود چون نتوانست مانع تقلب و رأي آوردن هاشمي رفسنجاني شود و با افتخار هم نتايج را تأييد کرد.

 

فرزند هاشمي رفسنجاني طي گفتگويي در حاشيه مراسم غيرقانوني روز دوشنبه در ميدان آزادي درباره ادعاي تقلب در اين دوره گفت: همه نمايندگان کانديداها و همه ناظران را اخراج کردند؛سرِ شمارش آرا و تجميعِ آرا و تمامي مراحلي که قانون گفته آنها را راه ندادند.

 

وي با اشاره به اينکه اين ناظران مي بايست از17 خرداد حضور مي داشتند ولي به آنها اجازه ندادند، افزود: کادر ناظران را اعلام نکردند و همه را گفتند که بايد ليست را سرصندوقها بگيرند مثلا خود من يک ليست 6 نفره را براي يک صندوق معرفي کردم ولي آنها را جاي ديگري فرستادند چون اسم نماينده ها روي صندوق ها هست.

 

فائزه هاشمي قطع شدن پيامکها را به انتخابات ربط داد و اظهار کرد: اصلاح طلبان براي ناظران يک سيستم پيامک با يکسري کدهايي تعريف کرده بودند که با قطع پيامک کل ارتباط ناظران ما قطع شد؛اينها خلافهايي است که درباره ناظران صورت گرفت

 

وي درباره ساير تخلفات انتخاباتي با اعلام اينکه صندوقها پر از {آراي} احمدي نژاد است، آراي مردم را سندسازي دانست و ادعا کرد: تعرفه ها هم بايد بگويم که اصلاً تعرفه ها ساعت 12 ظهر دراغلب شهرستانها تمام شد و به جايي تعرفه نرساندند به جز يکي دو شهرستان.

 

دختر هاشمي رفسنجاني ادامه داد: ساعت 10 شب هم، محصولي اعلام کرد که بايد رأي همه مردم که مراجعه کردند گرفته شود اما درِ صندوق ها را بستند، پيامکها راقطع کردند سايتها رابستند اين در حالي بود که مردم پشت درها حضورداشتند و رأي نداده بودند.

 

وي افزود: اينها خودشان تقلب کردند و اين يعني اين انتخابات از پايه زير سئوال رفته است، از پايه مخدوش است و نمي توانند بگويند آرا بازشماري شود چون صندوقها درست است.

 

فائزه هاشمي در ادامه تهمت زدن‌هاي خود گفت: مگر اينها 57 ميليون تعرفه چاپ نکردند يعني 17 ميليون بيش از رأي دهنده ها؛ پس اين 17 ميليون کجا رفت ؟ اينها را پرکردند و ريختند داخل صندوق‌ها، صندوق‌ها را کامل کردند.

 

وي مدعي شد: از آنجايي که ناظران را اخراج کرده بودند کسي صورتجلسه ها را امضا نکرده حتي کساني هم که حضور داشتند امضا نکردند بنابراين اينها سندي ندارند.فائزه هاشمي در ادامه با ارائه تحليلي درباره نقش پدرش در معادلات نظام، از همگرايي بسيج و سپاه و دکتر احمدي‌نژاد با نظام انتقاد کرد.

 

*مردم مقصر هستند/ جامعه ما قهرمان ساز و اسطوره کش است

 

دختر هاشمي رفسنجاني، مردم را مقصر واقعي اين جريانات دانست و گفت: اصولاً کشورهاي جهان سوم هميشه دغدغه دارند و آرامش ندارند؛ خوب همين رأي هاي مردم را ببينيد در کشور يکسري افکاري حاکم است اما بايد بدانيم که يک فکر هميشه نمي تواند جريان داشته باشد.

 

وي ادامه داد: ما يک دموکراسي نيم بندي در کشور داريم مثلا من يک دوره در انتخابات شرکت مي کنم و با رأي بالا رأي مي آورم ولي در يک دوره ديگر رأي نمي آورم. اساسا تاريخ ما مشکل دارد و به لحاظ روانشناسي، جامعه ما "قهرمان ساز و اسطوره‌کش" است يعني عده اي را يک روز مي بريم بالا و يک روز مي اندازيم پايين. سيستم روانشناسي جامعه ما اشکال دارد.

 

اين مدعي اصلاح طلب درباره دوره فعاليت خاتمي هم اظهار داشت:يکي از مشکلات اساسي ما اين بود که خاتمي کاره اي نبود. من عامل اصلي اين ديکتاتوري‌ها(!) را خاتمي مي دانم؛ در حادثه 18 تير خاتمي، مسير را به سمتي برد که اسامي را اعلام کرد و دست همه اصلاح طلبان را رو کرد تا 18 تير بوجود آمد و نظام هم هوشيار شد که اگر نجنبد، مثل زمان شاه، خواهد رفت و از اينجا ديکتاتوري‌ها آغاز شد.

 

وي در ادامه گفت: اين روند باعث شد در انتخابات بعدي اصلاح طلبان رأي نياورند و قدرت بگيرند الان هم اينجوري شده است،سربابام هم که ديديد چه بلايي آمد بنابراين معتقدم بايد اين اعتصابات ادامه يابد.

 

فائزه هاشمي درباره اينکه چرا هاشمي و خاتمي در دوران فعاليتشان نيروهاي خود را براي مقابله با چنين موضوعاتي در سازمانها قرار ندادند تا اين روند فعلي را کنترل کنند، گفت: بايد بگويم خاتمي در دوره فعاليتش عرضه نداشت و آنقدر در دوران فعاليتش تقلب شد که حاج آقا (هاشمي رفسنجاني) نتوانست با آنهمه تقلب، رأي بياورد؛ آخرش هم خاتمي اعلام کرد که انتخابات سالم برگزار شده، چون خودش برگزار کننده بوده و در اين باره خيانت‌هاي بسياري کرد.

 

هاشمي ادامه داد: ما اصلاح طلبان هم هرجا که بوده ايم، سوخته ايم و بعد از دوم خرداد هم بين اصلاح طلبان تفرقه شد.

 

وي با انتقاد ازاصلاح طلبان درباره حضور همزمان 5 نامزد در دوره قبل رياست جمهوري گفت:اگر در آن دوره، اصلاح طلبان اين 5 نامزد را يکي مي کردند و پشت سر هاشمي قرار مي گرفتند کار همان مرحله اول تمام شده بود؛ معين و مهرعليزاده با حضورشان مي خواستند چکار کنند؟!

 

دفتر هاشمي رفسنجاني در ادامه اين گفتگو خاطرنشان کرد: خاتمي مشکلات زيادي دارد واگر هم مي آمد نمي توانست کاري بکند، مگر خاتمي دفعه قبل چکار کرده بود فقط رأي داشت و گرچه رأي آورد اما دشمنانش هم زياد بودند اما موسوي چون نبوده دشمن هم نداشته است و اصولگرايان هم حامي او بودند و حامي خاتمي نبودند؛ اصلاً موسوي خيلي بهتر است.

 

وي با اشاره به اينکه لاريجاني و روحاني مي توانستند در اين دوره شرکت کنند و اگر مي آمدند اين اتفاقات نمي افتاد،درباره صحبت هاي احمدي نژاد در مناظره با موسوي گفت: ما از احمدي نژاد شکايت کرديم و به صداو سيما اعلام کرديم که مي خواهيم جواب دهيم اما صداو سيما مجوز نداد.

 

ديروز شکايت نامه دادم و فکر مي کنم اول هفته مطرح شود.

 

فائزه هاشمي معتقد است که آنها (مراجعي که به آنها شکايت کرده است) نمي توانند بپيچانند، چون مدرکي ندارند. ضمن آنکه ازآنجايي که بخش هايي از مردم عوام هستند پدرش مجبور شده راجع به احمدي نژاد نامه بنويسد.

 

وي در پايان درباره صحبتهاي پدرش با احمدي نژاد هم گفت: پدرم در حرم امام به احمدي نژاد گفته که هم درباره من وهم درباره بچه هايم و ديگران اشتباه مي کني يا اين حرفهايت را خودت اصلاح کن يا اگر بخواهي شعار بدهي، پيگيري مي کنم و ما ول نمي کنيم.