روز گذشته برخی از چهره های اصولگرا و جمعی از مدیران دولت های نهم و دهم نظیر مصطفی محمد نجار، محمد حسن طریقت منفرد، علی احمدی، مهرداد بذرپاش، عباس امیری فر، مسعود زریبافان، محمد علی رامین، علی سعید لو، محمد علی آبادی و... با عنوان گردهمایی حماسه سازان ولایی سوم تیر، برای گرامی داشت حماسه سوم تیر گرد هم آمدند.

 

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ روز گذشته برخی از چهره های اصولگرا و جمعی از مدیران دولت های نهم و دهم نظیر مصطفی محمد نجار، محمد حسن طریقت منفرد، علی احمدی، مهرداد بذرپاش، عباس امیری فر، مسعود زریبافان، محمد علی رامین، علی سعید لو، محمد علی آبادی و... با عنوان گردهمایی حماسه سازان ولایی سوم تیر، برای گرامی داشت حماسه سوم تیر گرد هم آمدند.

در این مراسم حجت الاسلام تقوی، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در ابتدای سخنان حود به جهت تشکیل این جلسه و حضور نیروهای انقلابی و ارزشی تشکر کرد و در ادامه گفت: هر جمعی که تشکیل می شود به دنبال تحقق اهداف خود هستند و برای اینکه یک جمع و گروهی بتواند به اهداف خود دست پیدا کند نیاز است که در مرحله اول این جمع به هدف خود ایمان داشته باشند و در مرحله دوم وسوسه ای شیطانی و طمع ورزی های نفسانی آنها را از رسیدن به اهدافشان منصرف نکند.

حجت الاسلام تقوی در بخش دیگر سخنان خود گفت: یک عده ای در کشور به دنبال این هستند که گفتمان اصول گرایی که توسط رهبر معظم انقلاب شکل گرفته و خیل گسترده ای از نیروهای وفادار و ارزشی گفتمان انقلاب وآرمان های امام خمینی را در زیر چتر خود جمع کرده است، با سیاه نمایی گسترده در جامعه تخریب کنند و به قول خودشان گفتمان اصول گرایی را سکه یک پول سیاه کنند تا اثری از اصول گرایی در جامعه نباشند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در 8 سال گذشته جوانان و مدیران مخلص و حزب الهی کشور تمام تلاش خود را برای اعتلا و پیشرفت کشور به کار گرفتند و توانستند در همین مدت به توفیقات بزرگی دست پیدا کنند، متاسفانه عده ای تلاش می کنند، این واقعیت ها را نادیده بگیرند و در صدد تخریب و سیاه نمایی بر علیه آن بر آیند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور گفت: اصولگرایی به معنای تلاش برای مدیریت جامعه بر اساس ارزش های اسلامی و انسانی است. از همین رو همه اصول گرایان باید جهت تحقق این هدف با هم متحد شوند و تمام تلاش خود را مصروف این هدف کنند که در تمام زمینه های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی ارزش های اسلامی و انسانی را در سطح جامعه پیاده کنند.

وی افزود: برای رسیدن به این هدف باید جمعی تاثیرگذار و منسجم تشکیل بدهیم تا در خدمت مردم و تحقق آرمان های انقلاب موثر باشد و این تاثیرگذاری با کار جمعی و وحدت شکل می گیرد تا بتوانیم به مقابله توطئه های دشمنان انقلاب به نحو احسن بپردازیم.

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران با اشاره به چرایی شکست اصول گرایان در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: وقتی مصالح جریان اصول گرایی در پیش پای منافع افراد و گروه ها نادیده گرفته شد و هر کسی به دنبال تامین منافع شخصی و گروهی خود رفت زمینه شکست فراهم شد.

تقوی در همین راستا افزود: برای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری از یک سال قبل از آن، کمیته ای از طرف جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه تشکیل شد که بنده از طرف حضرت آیت الله مهدوی کنی مسئولیت دبیری این جلسات را برعهده داشتم. آیت الله مهدوی کنی عنوان چهره ای هوشمند، متدین، سیاستمدار و حامی نیروهای حزب الهی و ارزشی است که همه مراجع قم و نجف و مشهد به مقام رفیع ایشان اذعان دارند واز فقدان این فقیه عالیقدر انسان به وحشت می افتد. او تلاش کرد وحدت و همدلی در بین تمام جریانات و نامزدهای اصول گرایان ایجاد کند و بارها به علمای مختلف پیام می داد که شق عصای مسلمین نکنند و مسیر خود را از بقیه جدا نکنند و همه دیدید اگر مقداری با نظرات ایشان همراهی می شد نتیجه انتخابات غیر از آن چیزی می شد که اتفاق افتاد. به همین خاطر در آینده اگر بخواهیم جریان اصول گرایی توفیق خدمت به مستضعفین را داشته باشد، باید وحدت را در میان یکدیگر تقویت کنند.

حجت الاسلام تقوی افزود: هر کسی که بتواند وحدت اصولگرایان را جامه عمل بپوشاند و پرچم آن را بلند کند، بنده در خدمت آن جمع خواهم بود و هر تلاشی که از دست من برآید فروگذاری نخواهم کرد و حضرت آیت الله مهدوی کنی نیز که تا روزهای آخری که در صحت کامل بودند ناراحت بودند و می گفتند جریانات مختلف اصول گرایی به موی سپید ما توجهی نکردند و حاضر نشدند زیر پرچم وحدت اصول گرایی مجتمع شوند و در چند جلسه ای که ایشان تشکیل دادند و بنده نیز در خدمتشان بودم شاهد بودم تمام تلاش خود را برای این مسئله انجام دادند.

وی با اشاره به تلاش عده ای که سعی می کنند اینگونه وانمود کنند که اصول گرایی هیچگونه توفیقی نداشته است و این گفتمان را در میان جامعه به هر شکل ممکن محو کنند افزود: ما باید در مقابل این هجمه های گسترده ای که به اصولگرایی می شود ایستادگی کنیم و در مقابلشان بایستم و تلاش کنیم در جامعه روشنگری کنیم.

وی در ادامه با تشریح وضعیت نیروهای ارزشی و حزب الهی در سرتاسر کشور گفت: من تقریبا هر روز به یکی از شهرهای کشور مسافرت می کنم و جمع های 700 نفره از نیروهای ولایی و اصول گرای استان را در غالب شورای همگرایی اصول گرایی دور هم جمع می کنم تا در کنار هم به فعالیت بپردازد و در تمامی استان ها شاهد انگیزه ها و روحیه بالای این نیروها هستم که با عشق و علاقه فروان به ولایت و خدمت به مردم در کنار هم آماده انجام وظیفه هستند.

وی در ادامه افزود: از زمانی که شورای همگرایی اصول گرایان به همه استان ها گسترش پیدا کرده است، توان پاسخ گویی به دعوت عزیزان را در سراسر کشور را نداریم. اما همه باید بدانند این حرکت در جهت ایجاد نشاط در جامعه است و این حرکتی است که به دولت فعلی هم کمک می کند زیرا این دولت هم در نظام اسلامی مشغول به انجام وظیفه است و همه مسئول هستیم با گتسرش روز به روز نشاط در جامعه بدبینی را در جامعه کاهش دهیم.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب به امامان جمعه سراسر کشور گفت: امام خامنه ای همواره به امامان جمعه توصیه می کنند که شما به نیروهای جوان حزب الهی توجه نشان دهید زیرا در مقاطع حساس و در بزنگاه های تاریخی این جوانان عزیز هستند که پشتیبان نظام اسلامی هستند.

حجت الاسلام تقوی در ادامه با اشاره به اینکه در گفتمان اصول گرایی حرف اول و آخر را رهبری می زنند و این جمعی که در حال شکل گیری است در راستای پیاده کردن اوامر ولی فقیه است افزود: این حرکت از هیچ کجا وام نمی گیرد و متعهد به هیچ گروهی نیست و تنها ولی فقیه است که ما خود را متعهد به آن می دانیم و تمام تلاش خود را خواهیم کرد که منویات ایشان را پیاده کنیم و به دوستانی که می پرسند چگونه در تعامل با گروه ها و شخصیت های سیاسی جلوی مصادره آن را به نفع گروه های و افراد سیاسی خواهید گرفت می گویم، من به عنوان عضو کوچکی از جریان اصول گرا و ولایی کشور تمام تلاش خود را خواهم کرد تا از مصادره این حرکت به نفع گروه و دسته ای خاص جلوگیری کنم و ما به غیر از رهبری به هیچ کجا وام دار نخواهیم بود.

در پایان حجت الاسلام تقوی گفت: تمام دوستانی که در این جلسه حضور دارند نماینده جریان اصول گرایی باشند و از دوستانی که بوسیله شما چهره شدند و امروز خود را تافته جدا بافته می دانند درخواست کنید بیایند در کنار هم قرار بگیریم و با یکدیگر برای تحقق اهداف ولای نظام اسلامی تلاش کنیم.

دولت بهار