نماينده شبكه الان تي وي در تهران كه براي بازديد از روستاي "آرادان " محل تولد رئيس جمهور سفر كرده بود، در اين باره مي‌گويد:«به محض ورود به روستاي كوچك آرادان شور و نشاط عجيبي يافتم و با هر كسي صحبت مي‌كردم انگار خود را سخنگوي رئيس جمهور مي‌دانست و صحبت‌هاي شبكه‌هاي مختلف غربي دروغ محض بود.»

«احمد بحراني» خبرنگار شبكه "روسيا اليوم " و نماينده شبكه "الان تي وي " در تهران گفت: بعد از درخواست شبكه الان تي وي براي گزارش از روستاي رئيس جمهور ايران براي جستجو درباره اين روستا يعني روستاي "آرادان " به بيشتر شبكه‌هاي خبري، خبرگزاريها و سايتهاي معروف انگليسي از جمله رويترز، بي‌بي‌سي و حتي آمريكايي همانند سي‌ان‌ان و روزنامه لس‌آنجلس تايمز كه به آنجا خبرنگار فرستاده بودند، سر زدم.

 

آنها در گزارش‌هاي خود مدعي شده بودند كه دو سوم ساكنين اين روستا معتاد به ترياك هستند و مردمان روستا از وضعيت موجود ناراضي هستند و از رئيس جمهور كه متولد اين روستاست ناراحتند و از انتخاب او پشيمان هستند اما به محض ورود به اين روستاي كوچك آرادان شور و نشاط عجيبي يافتم و با هر كسي صحبت مي‌كردم انگار خود را سخنگوي رئيس جمهور مي‌دانست و صحبت‌هاي شبكه‌هاي مختلف دروغ محض بود.

 

نماينده شبكه عربي زبان الان تي وي ادامه داد: يكي از جالبترين نكات براي من اين بود كه دفاع آنها از احمدي نژاد از اين جهت بود كه مي‌گفتند به او افتخار مي كنند چرا كه هيچ امتياز ويژه‌اي را به روستاي خود نداده بود و مردم روستاي خود را برتر از بقيه ايرانيان نمي‌بيند و پيشرفت موجود در روستا همانند باقي روستاهاست.

 

احمد بحراني گفت: در آنجا مردمان تا اكيپ خبري ما را مي‌ديدند خودشان هم تقاضاي مصاحبه مي‌كردند و به ما نزديك مي‌شدند و اين برخلاف ديگر مناطق بود كه ما بايد التماس مردم را بكنيم كه فقط چند ثانيه صحبت كنند تا جايي كه به شوخي به مردم ساكن آنجا مي‌گفتم شماها انگار همه سياستمدار و ديپلمات هستيد و آن چيزي بود كه واقعا لمس كردم و حس كردم در آنجا همه از سياستهاي كلان دولت با تسلط حرف مي‌زدند.

 

بحراني افزود: من آنجا با پسر عموي رئيس جمهور ايران و دختر عموي ايشان نيز در منزلشان صحبت كرده و مصاحبه‌اي گرفتم كه مورد توجه و علاقه شبكه الان تي وي قرار گرفت و آنچه جالب به نظر مي‌رسيد درخواست دختر عموي ايشان از طريق شبكه ما براي رسيدگي بيشتر به جوانان روستا بود كه از رئيس جمهور مطالبه مي‌كرد.

 

البته ايشان دائما از رئيس جمهور مي‌گفت و تلاش مي‌كرد كه از خوبي‌هاي رئيس جمهور بگويد و روي تواضع و پاكي و دينداري ايشان تاكيد مي‌كرد.

 

وي بعد از مصاحبه از من درباره ميزان محبوبيت دكتر در ايران سؤال كرد و من در پاسخ گفتم به نظر مي‌رسد محبوبيت ايشان در مناطق محروم و فقير ايران خيلي بيشتر از پايتخت‌نشينان به ويژه مناطق مرفه‌نشين باشد كه وي نيز با حركات سرش حرفهاي مرا تاييد مي‌كرد.

بحراني درباره خانه پدري دكتر احمدي نژاد نيز گفت: قبل از ترك روستاي محروم ارادان دوست داشتم منزل سابق آقاي احمدي نژاد را ببينم كه پس از پرس‌وجو يكي از بقالان روستا كه خود نيز از بستگان دكتر بود ما را تا منزل ايشان همراهي كرد. خانه‌اي از گل و متروكه كه در محرومترين جاي روستا قرار گرفته بود. همسايه‌هاي سابق خانواده آقاي احمدي نژاد از خاطرات خود با پدر و مادر آقاي رئيس جمهور مي‌گفتند و اينكه ايشان در چند ماهگي به همراه پدر و خانواده به تهران آمدند.

 

بحراني همچنين با اشاره به دروغ‌هايي كه در خبرگزاريهاي مختلف عليه اين روستا گزارش شده است، گفت : آنجا با بسياري از ساكنين درباره آنچه در بعضي از خبرگزاري‌ها نوشته شده بودم ، صحبت كردم و آنها به اين نوشته‌ها و آمار غير واقعي مي‌خنديدند چون روستا نشينان ارادان خانوادهايي داراي تحصيلات و با فرهنگ هستند و من بايد بگويم كه در مجموع اين سفر يك روزه براي من بسيار مفيد و جذاب بود.