مشاور رفیق حریری گفت: رفیق حریری به سید حسن نصرالله می گفت: تمام ثروت من را بگیر و برای آزادی فلسطین خرج کن، اما من فرزندم را برای مرگ به آنجا نمی فرستم، تو از من جلو زدی سید.

استاد مصطفی ناصر مشاور شهید رفیق حریری در اظهاراتی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی الحدید گفت که روابط شهید رفیق حریری با مقاومت مبتنی بر اعتماد بود.

به گزارش فارس، وی در این گفت‌وگو تاکید کرد که نشست‌هایی میان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و رفیق حریری با حضور من و الحاج حسین الخلیل معاون سیاسی نصرالله برگزار می شد که در راستای این بود که رفیق حریری خواستار حفاظت از سلاح مقاومت بود و نمی‌خواست آن را کنار بگذارد.

این سیاستمدار کهنه کار لبنانی ادامه داد: رفیق حریری به سید حسن نصرالله می گفت: تمام ثروت من را بگیر و برای آزادی فلسطین خرج کن، اما من فرزندم را برای مرگ به آنجا نمی فرستم، تو از من جلو زدی سید.

وی ادامه داد که رفیق حریری قبل از ترورش در آستانه ائتلاف با حزب‌الله لبنان در زمینه انتخابات پارلمانی بود، بعد از ترور رفیق حریری این موضوع با سعد حریری دنبال شد، بعد از ترور، من به همراه علی حسن الخلیل و الحاج حسین الخلیل به ریاض رفتیم و سه روز در منزل حریری نشستیم و تا زمانی که توافق بین ما حاصل نشد، از منزل خراج نشدیم. اما هنگامی که توافقنامه مذکور را به فواد سنیوره دادم، وی آن را پاره کرده و گفت: نه سعد و نه هیچ کس دیگر نمی تواند این توافقنامه را اجرا کند، من آن را قبول نمی‌کنم.

ناصر در این گفت‌وگوی تلویزیونی افزود: سید حسن نصرالله به رفیق حریری می گفت که دیک چنی از طریق یک معلم شیعی که در آمریکا درس می داد، به وی پیغام داده که در آمریکا این تردید وجود دارد که حزب الله در ازای دریافت 4 تا 5 میلیارد دلار از سلاح خود دست بر می‌دارد تا این مبالغ را برای مردم خود در جنوب هزینه کند.

اما رفیق حریری به نصرالله گفت: نه، سلاح مهم تر ازاین حرف هاست. سلاح سهم من است و من در مورد آن مذاکره خواهم کرد، چرا که ارزش آن بالا است، من نخست وزیر لبنان هستم، ما نه نفت داریم و نه گاز، بلکه فقط سلاح داریم. همین توافق با سعد حریری در ریاض نیز حاصل شد اما فواد سنیوره آن را پاره کرد.