دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: برخی خودی‌ها خطرناک‌تر از غیرخودی‌ها عمل می‌کنند اما لازم است به خود بیایند و با حفظ وحدت ملازم و همراه رهبری باشند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، علیرضا زاکانی، در پنجمین روز از همایش بیداری دانشجویی و استحکام ساخت درونی نظام در دانشگاه یزد اظهار داشت: نوع نگرش ما در عرصه بین‌المللی ارائه منطق درست برای جذب سلطه‌گران و کمک به مظلومان و مستضعفان جهان است و اینکه امروز می‌خواهیم با آمریکا به مذاکره بنشینیم، به خاطر نوع نگرش ماست.

وی عنوان کرد: اینکه ایران امروز به دنبال مذاکره با آمریکاست و می‌خواهد با او به مذاکره بنشیند، به خاطر گرفتن حق مظلوم از ظالم است وگرنه اگر بحث اعتماد باشد، همه می‌دانند که بی‌اعتمادی ایران به آمریکا ریشه‌دار است.

زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اسلام امروز به اشکال مختلف در جهان شناخته شده و هرکس تلاش کرده تا چهره‌ای از اسلام به نمایش بگذارد، عنوان کرد: قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اسلام در ایران، اسلام آمریکایی بود و آمریکایی‌ها ابتدا چهره‌ای متحجر از اسلام به نمایش گذاشتند و سپس به سمت اسلام سکولار سوق پیدا کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در حال حاضر نیز اسلام دیگری در حال توسعه است که ترکیه در حال ترویج آن است و آن اسلام لائیک است که این اسلام، به جدایی دین از سیاست، گسترش الگوی غربی در جهان اسلامی و ... پرداخته است.

وی با بیان اینکه در عربستان نیز اسلام وهابیت و متحجر ترویج شده که چهره این اسلام، تعصب، خشونت، ارتباط با کافران، کشتار و ... است.

زاکانی بیان کرد: ایران اسلامی نیز اکنون محور ترویج چهره‌ای دیگر از اسلام است که این اسلام، اسلام ناب محمدی (ص) است که ویژگی آن، دفاع از قرآن و سنت رسول و اهل‌بیت (ع)، کمک به نیازمندان و مستضعفان و ضعفا و مظلومان جهان است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه، اسلامی که توسط ایران اسلامی ترویج می‌شود و با محوریت اسلام رواج یافته، اسلامی عزیز و رحمانی بوده و تاکنون موفق‌تر و قوی‌تر از سایر اسلام‌های ساخته فکر و اندیشه دیگران پیشرفت داشته است.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به گروه‌ها و ارتباط آنها با نظام اسلامی اظهار داشت: گروه‌های بی‌تفاوت و غیرسیاسی، غیرخودی‌ها و گروه‌های خودی،‌ سه گروهی هستند که ارتباط آنها با نظام تعریف شده و مشخص است.

وی تاکید کرد: گروه‌های بی‌تفاوت از فعالیت در عرصه‌های سیاسی پرهیز دارند که این گروه همواره در معرض خطر هستند و غیرخودی‌ها اغلب آنها را به نفع خود مصادره می‌کنند.

زاکانی ادامه داد: غیرخودی‌ها نیز به طور مشخص در مقابل نظام صف‌آرایی می‌کنند که نمونه آنها فتنه‌گران سال ۸۸ هستند اما نظام تا زمانی که آنها دست به اسلحه نبرده‌اند، کاری با آنها ندارد و آنها از حقوق شهروندی برخوردارند.

وی ادامه داد: گروه‌های خودی نیز به انقلاب و نظام دلبستگی دارند و در راه آرمان‌های انقلاب همواره در تلاش هستند و حتی دست به جانفشانی و فداکاری نیز می‌زنند و مخالفت خود با دشمنان را به طور علنی اعلام می‌کنند.

زاکانی، مواجهه مدبرانه با دو گروه اول و پرهیز از دشمن‌انگاری در گروه سوم را بهترین راه و تکلیف همگانی خواند.

وی با بیان اینکه خودی‌ها نیز به سه گروه تقسیم شده‌اند؛ افرادی که جلوتر از مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند، کسانی که از ولایت فقیه عقب افتاده‌اند و گروهی که با ولایت فقیه همراه هستند.

زاکانی خاطرنشان کرد: گروه اول به بدنه انقلاب و وحدت خودی‌ها بیشترین آسیب را وارد می‌کنند، گروه دوم الگوهای غربی را دنبال می‌کنند و احتمال سلطه‌پذیری در آنها بالاست و گروه سوم به دنبال ساخت جامعه‌ای با الگوی اسلامی بر اساس الگوی پیشرفت هستند.

وی تصریح کرد: متاسفانه یکی از مشکلات گروه‌های خودی این است که گروه‌های عقب مانده از ولایت و جلو افتاده از ولایت، مرز خود را با غیر‌خودی‌ها مشخص نکرده‌اند و این امر بر لزوم هوشیاری ما می‌افزاید زیرا اگر کسی اصلاح‌طلب یا کارگزار باشد، غیرخودی نیست و شورای نگهبان هم وی را تایید می‌کند اما اگر کسی فتنه‌گر شد و اعتقادات نادرست نظیر جدایی دین از سیاست را دنبال کرد، غیرخودی به حساب می‌آید.

زاکانی با تاکید بر حفظ وحدت در میان گروه خودی‌ها تاکید کرد: برخی خودی‌ها خطرناک‌تر از غیرخودی‌ها عمل می‌کنند اما لازم است به خود بیایند و با حفظ وحدت ملازم و همراه رهبری باشند.

منبع: فارس