رئیس رژیم صهیونیستی، در نخستین واکنش علنی خود به نتایج یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایران، آن را نشانه اشتیاق ملت ایران به تغییر و خبری خوب! دانست و لزوم پیگرد احمدی نژاد را خواستار شد!

 "«شیمون پرز»در ادامه سخنان فوق و یک روز پس از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، در مصاحبه با خبرگزاری های اسوشیتدپرس و رویترز، می افزاید: «عملکرد آقای روحانی را باید محک زد و او را بر اساس کارهایش در آینده سنجید.»

  

پرز یک روز پس از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، در مصاحبه با خبرگزاری های اسوشیتدپرس (Associatedpress) و رویترز (reuters)، میزان خصومت و کینه ورزی خود با رئیس دولت های نهم و دهم را بار دیگر آشکار کرد و از لزوم پیگرد احمدی نژاد سخن راند.

مواضع محکم دکتر احمدی نژاد در قبال زیاده خواهی های رژیم نامشروع و جنایتکار اسرائیل و زیر سؤال بردن دروغ تاریخی "هولوکاست" از سوی ایشان که با منطقی غیرقابل خدشه بیان شد، عصبانیت بی اندازه سران صهیونیست و حامیانشان را برانگیخته است.

به گزارش ارگان رسانه ای سازمان سیا (رادیوفردا/radiofarda)، پرز در این مصاحبه ها گفته است: «نباید گذاشت که محمود احمدی نژاد از مجازات در امان بماند. او در حالی دوران خود را به پایان برد که مصیبت های زیادی پدید آورد. تاریخ هرگز احمدی نژاد را نخواهد بخشید.»[!]

 رادیوفردا در اینجا خاطرنشان کرد: «سخنان پرز با اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، و بسیاری دیگر از دولتمردان کنونی این کشور در مورد انتخابات ایران، تفاوت آشکاری دارد. نتانیاهو یکشنبه در نشست هفتگی کابینه اش گفته بود خطاست که جامعه بین المللی به خاطر انتخابات ایران متوهم شود و باید به یاد داشت که رهبر ایران تصمیم گیرنده سیاست هسته ای ایران است.»

 این منبع افزود: «غیر از نتانیاهو، وزیران دیگر نیز از پیروزی آقای روحانی ابراز خرسندی نکرده و بودن حسن روحانی در جایگاه ریاست جمهوری ایران را عامل بروز مشکلات زیادی برای اسرائیل، پیش بینی کردند.»