فستيوال تورهاي نوروزي  كه به ارائه تورهاي نوروزي به مقصد كشورهاي مختلف مي پردازد عصر چهارشنبه  با تدارك ويژه اي در خيابان حجاب تهران آغاز به كار كرد.

روز دوم اين فستيوال كه باشهادت حضرت رقيه (س) مواجه بود توانست با آهنگ هاي شاد و غربي خود به محلي براي تفريح و گذران وقت قشر مرفه جامعه تبديل شود. اين در حالي است كه بنا به مشاهده خبرنگار جهان، زنان حاضر در اين فستيوال با حجاب هاي زننده و دور از شان جامعه اسلامي از جمله جلوه هاي ويژه این فستيوال بودند!

 حجاب نامتعارف بازديدكنندگان از يك سو و همچنين آرايش هاي آنچناني و هماهنگ زنان حاضر در هر غرفه از سوي ديگر تعجب هر بيننده منصفي را بر مي انگيخت.

 بنابراین گزارش در كل 2 طبقه اين فستيوال كل زنان محجبه به 2- 3 نفر نيز نمي رسيد.

يكي از زنان محجبه به خبرنگار ما گفت: من فرزندم را از مدرسه مي آوردم كه با شنيدن آهنگ هاي تند و زننده، كنجكاو شدم كه ببينم آيا در اين روزهاي ماه صفر و روز شهادت حضرت رقيه مراسم عروسي در اينجا بر پا شده است؟

 وي ادامه داد: فكر كنم اينها همه آمده اند براي تعطيلات عيد برنامه ريزي كنند اما آيا اين كار بايد به قيمت از سر بر داشتن روسري و پوشيدن لباس هاي تنگ و بدن نما و اينكارها صورت بگيرد؟

 اين گزارش مي افزايد اين فستيوال با حمايت مستقيم سازمان ميراث فرهنگي برگزار شده و حتي يكي از معاونان اين سازمان نيز در مراسم افتتاحيه اين فستيوال شركت داشته است.

 انجام اعمال خلاف شوون اسلامي ، نمايش كليپ هاي مستهجن از برخي غرفه ها و هماهنگي چندين غرفه دار در نوع لباس ها و رنگ موها و آرايش هاي صورت و همچنين نوع پوشش مردان كه غالبا با كراوات همراه بود صحنه های بسیار زننده اي را به وجود آورده بود.

 

 گفتني است مجريان اين فستيوال حتي به خود زحمت نمي دهند در هنگان اذان حداقل اهنگ هاي غربي خود را قطع و اذان را پخش كنند.

 مسئولان اين فستيوال براي برگزاري همچنين فضاحت اخلاقي در كشور تلاش هاي چندين ماهه اي را آغاز كرده اند كه از آن جمله مي توان به نصب 40 هزار پورتابل انتشار آگهي در تهران، انتشار آگهي در يكي از روزنامه‌هاي كثيرالانتشار، ارسال 2 ميليون پيامك، ارسال 40 هزار كارت دعوت به دبيرخانه‌هاي دستگاه‌هاي دولتي و ارسال نمابر به 20 هزار شركت داخلي اشاره كرد.

 مدير عامل شركت اكسپو كيش كه مجري اين فستيوال است در تشريح دلايل برگزاري چنين فستيوال مي گويد: "همين كه مردم به نيازهاي خود براي برنامه‌ريزي سفرهاي نوروزي دست يابند، مهم‌ترين خروجي اين فستيوال خواهد بود. "

 وي اما در سخنان خود هيچگاه اشاره نكرد كه انجام اقدامات خلاف شوون نيز از اهداف اين فستيوال بوده است يا خير.