بنیانگذار ویکی‌لیکس پیش از مصاحبه با "سید حسن نصرالله" در یک شبکه روسی تصریح کرد که دبیرکل حزب‌الله چهره خارق‌العاده خاورمیانه است.

"جولیان آسانژ" در اظهاراتی پیش از مصاحبه با "سید حسن نصرالله" در برنامه تلویزیونی"جهان فردا" شبکه راشاتودی، اعلام کرد که دبیرکل حزب‌الله چهره خارق‌العاده خاورمیانه است.

نصرالله که از لبنان با برنامه "جهان فردا" راشاتودی با اجرای آسانژ گفت‌وگو می‌کرد، مواضع حزب‌الله در خصوص ناآرامی‌های سوریه و همچنین موضوع رژیم صهیونیستی را در این برنامه که گفته‌ می‌شود اولین مصاحبه وی با شبکه‌های غربی از جنگ 2006 اسرائیل و لبنان به حساب می‌آید، توصیف کرد.

وی در این مصاحبه بر حمایت حزب‌الله از "بشار اسد" رئیس‌جمهوری سوریه تأکید کرد و گفت که سوریه در مقابل فشارهای اسرائیل و آمریکا از جنبش مقاومت لبنان و فلسطینیان حمایت کرده است.

نصرالله همچنین از تماس‌های حزب‌الله با هدف ترغیب مخالفان سوری برای پیوستن به میز مذاکرات و حل اختلافاتشان با دولت دمشق از طریق گفت‌وگو خبر داد.

این چهره مقاومت لبنان تصریح کرد: این اولین باری است که این را می‌گویم. ما با مخالفان تماس برقرار کردیم تا آنها را ترغیب کنیم و پروسه گفت‌وگوی آنها با دولت سوریه را تسهیل بخشیم اما آنها ورود به مذاکرات را رد کردند.

نصرالله در خصوص موضوع سوریه ادامه داد: از همان ابتدا ما دولتی داشتیم که خواستار اصلاحات و همچنین آماده گفت‌وگو بود و از طرف دیگر مخالفانی هستند که آماده گفت‌وگو و پذیرش اصلاحات نیستند و تمام آنچه که می‌خواهند، سرنگونی دولت سوریه است. این یک مشکل است.

دبیرکل حزب‌الله جامعه بین‌الملل و رسانه‌های تحت پوشش غرب را به دلیل نادیده گرفتن کشتار غیرنظامیان توسط گروههای مسلح سوریه و انتقادات تبعیض آمیز علیه دولت دمشق مورد انتقاد قرار داد.

وی تأکید کرد که با نبود گفت‌وگو، جنگ داخلی تنها جایگزین است. در سوریه مبارزه وجود دارد، وقتی یک طرف عقب‌نشینی می‌کند، طرف دیگر پیشروی می‌کند و تا زمانی که درهای گفت‌وگو بسته باشد، این وضعیت ادامه خواهد داشت.

دبیرکل حزب‌الله در مصاحبه خود با اشاره به وضعیت به وجود آمده در سوریه ادامه داد: این دقیقا چیزی است که آمریکا و اسرائیل می‌خواهند. کشورهای عربی آماده دهها سال مذاکره با اسرائیل هستند اما تنها دو ماه تلاش نمی‌کنند یک راه‌حل سیاسی برای سوریه پیدا کنند.

نصرالله در خصوص اسرائیل نیز گفت که رژیم اسرائیل یک دولت غیرقانونی هست و خواهد بود زیرا هستی آن بر اساس اشغال سرزمین‌های دیگران بوده است. زمین‌های فلسطینیان که توسط نیروهای اشغالی اسرائیل تصرف شده است حتی پس از گذشت سالهای طولانی از اشغالگری اسرائیل، متعلق به فلسطینیان است.

وی در پایان تصریح کرد که تنها راه‌حل فلسطین، تشکیل سرزمین دموکراتیک فلسطینی است، جایی که مسلمانان، یهودیان و مسحیان بتوانند در صلح با هم زندگی کنند.