داوری اظهار داشت:بنده خبر دارم مشایی هیچ برنامه ای برای کاندیداتوری یا حضور در انتخابات ندارد . دولت نیز به هیچ وجه به دنبال بازی هایی از جنس مدل پوتین -مدودوف نیست اتفاقا مخالفان امروز دولت این مدل را در گذشته دنبال می کردند یعنی جریانی در دوران هاشمی چنین مدلی را اجرا کرد و در دوران خاتمی نیز با کاندیداتوری دکتر معین این مدل دنبال شد.

دکتر عبدالرضا داوری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آریا کاندیداتوری رحیم مشایی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم را تکذیب کرد و گفت:آقای مشایی هیچ برنامه ای برای کاندیداتوری ندارد ایشان کارهای عادی خودش را انجام می دهد .
عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی تصریح کرد:آقای مشایی مسئول دبیرخانه جنبش عدم تعهد است طبیعتا بخشی از برنامه های ایشان ملاقات با دیپلماتهای خارجی و افراد فعال در حوزه های دیپلماسی است از سوی دیگر ایشان یک صبغه فرهنگی تاریخی نیز دارد .

وی افزود:آقای مشایی اولین نشریه کرد زبان را به نام فردا در کردستان راه اندازی کرد، رادیو پیام و رادیو تهران را ایشان راه اندازی کردند و سالها مدیر کل اجتماعی وزارت کشور بود ند .بعد از آن ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و ریاست سازمان میراث فرهنگی را برعهده داشتند در واقع آقای مشایی جدای از محیط های فرهنگی نبوده و نیست . ایشان همیشه در بخش فرهنگی فعال بوده است بنابراین به نظر من این موضوع عادی است اما نمی دانم چرا این روزها از برنامه های آقای مشایی تلقی انتخاباتی می شود.

داوری اظهار داشت:بنده خبر دارم مشایی هیچ برنامه ای برای کاندیداتوری یا حضور در انتخابات ندارد . دولت نیز به هیچ وجه به دنبال بازی هایی از جنس مدل پوتین -مدودوف نیست اتفاقا مخالفان امروز دولت این مدل را در گذشته دنبال می کردند یعنی جریانی در دوران هاشمی چنین مدلی را اجرا کرد و در دوران خاتمی نیز با کاندیداتوری دکتر معین این مدل دنبال شد.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد:بنده انصافا در تمام جلساتی که در خدمت دولت و مهندس مشایی بوده ام هیچگاه ندیدم ایشان کمتری اشاره ای به بحث انتخابات و کاندیداتوری خودشان یا دیگران داشته باشند واقعا دولت برای انتخابات برنامه ای ندارد و تعجب می کنم چرا عده ای به دنبال آن هستند که دولت را در مسیر انتخابات نشان دهند و بگویند کار انتخاباتی انجام می دهد در حالی که چنین نیست و فقط دولت در فکر حل مشکلات معیشتی و اقتصادی ناشی از تحریم هاست.

وی درباره انتقاداتی که به سخنان مشایی می شود ،گفت:کسانی که نسبت به سخنان آقای مشایی انتقاد می کنند احتمالا سخنان ایشان را به طور کامل نمی خوانند .آقای مشایی در حوزه انسان شناسی و مشرب عرفانی که دنبال می کنند متاثر از علامه طباطبایی محی الدین عربی هستند بنابراین دوستان باید از این منظر به موضوع نگاه کنند.

داوری تاکید کرد:در خصوص موضوع بهار نیز آقای احمدی نژاد و مهندس مشایی توضیح داده اند این بحث به انسان کامل و امام زمان اشاره دارد در واقع بهار دوران ها یکی از القاب و صفات امام زمان است پس اینکه بخواهند از این موضوع تلقی انتخاباتی داشته باشند به اعتقاد من جفا به معارف شیعی است .

وی ادامه داد:تا آنجا که بنده اطلاع دارم گفتمان بهار که در 7یا8ماه اخیر در سخنان رییس جمهور و مهندس مشایی مطرح شده است رویکرد انتخاباتی ندارد و بیشتر یک رویکرد گفتمانی است در واقع برای برجسته کردن نقش موعود در گفتمان آقای رییس جمهور است.

این فعال سیاسی اظهار داشت:احمدی نژاد بر اساس رفیق بازی و ارتباطات خاص افراد را مورد توجه قرار نمی دهند ایشان بر اساس معیارها و صلاحیت ها با افراد ارتباط دارند بنابراین اگر شما می بینید توجه ویژه ای به آقای مشایی دارد از جهت دوستی، قرابت و فامیلی نیست بلکه از نظر صلاحیت ها و ویژگی ها و شایستگی های است که از آقای مشایی می بینند و تا زمانی که ایشان این شایستگی ها را دارد قطعا آقای احمدی نژاد این ارتباط تنگاتنگ و نزدیک را حفظ خواهد کرد.اما اگر غیر از این باشد این ارتباط قطع می شود.

وی افزود:متاسفانه تحلیل هایی که این روزها درباره دولت می شود مغرضانه است که این روزها مباح شده در واقع تهمت زدن و توهین کردن به دولت مباح شناخته شده است.