امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: دشمن سعی دارد مقدسان را به یک نحو و مشکل‌داران را طوری دیگر از حضور در انتخابات منصرف کند و با ایجاد اختلاف و چند دستگی مشارکت مردمی را پائین بیاورد.مردم ایران نشان خواهد داد با همان بصیرتی که در مقابل فتنه ایستادند، در ادامه ریشه‌های آن را نیز خشک خواهند کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نمازجمعه تهران با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از عراق، اظهار داشت: اشغال عراق توسط آمریکا موجب نفرت مردم دنیا و ملت عراق از آمریکایی‌ها شد و همه مردم عراق اعم از شیعه، سنی و کرد به طور یکصدا خروج آمریکایی‌ها را فریاد می‌زدند و بعد از خروج آنها جشن گرفتند.

خطیب نمازجمعه تهران افزود: خروج آمریکا از عراق شکست بزرگی برای آنها و یک پیروزی بزرگ برای ملت عراق بود. آمریکایی‌ها برای اینکه از خوشحالی مردم عراق انتقام بگیرند، دست به انفجارهایی در عراق زده‌اند و می‌خواهند طوری القا کنند که عدم حضور آمریکایی‌ها موجب این ناامنی‌ها شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی گفت: مردم عراق باید با حرکت پشت مرجعیت هوشیاری، وحدت و استقامت خود را حفظ و تقویت و دشمنان را از توطئه‌های خود مأیوس کنند.

وی در ادامه سخنان خود به رزمایش نیروی دریایی ارتش اشاره و آن‌را غرور‌آفرین و موفق توصیف‌ کرد و افزود: این رزمایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران را در منطقه به نمایش گذاشت و نشان داد با اتکای به خداوند به پیشرفت‌های محیرالعقولی از جنبه‌های مختلف دست یافته است.

امام جمعه موقت تهران پیام این رزمایش را صلح و امنیت برای کشورهای منطقه دانست و تاکید کرد: کشورهای منطقه به تنهایی قادر هستند امنیت منطقه و خلیج فارس را حفظ کنند، لذا جمهوری اسلامی ایران نشان داده است از چنان قدرت و اقتداری برخوردار است که در همه مراحل قادر ‌است به رویارویی دشمنان برود و پیروز این نبرد با اتکای به خداوند ما خواهیم بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در اسفندماه امسال برگزار می‌شود، اشاره کرد و اظهار داشت: این انتخابات صحنه آزمایش و امتحان برای ملت ایران است. مردم ایران در طول بیش از سه دهه همواره در امتحانات الهی حضور داشتند و از آن نمره قبولی دریافت کرده‌اند. مردم ما نشان داده‌اند که حتی از مردم صدر اسلام در امتحانات بهتر بوده‌اند و در پیمان‌های خود استوار و محکم هستند.

وی گفت: مردم در این انتخابات حساس با حضور به موقع و گسترده به دنیا نشان خواهند داد که جریان فتنه نه تنها به نفع دشمنان تمام نشد بلکه ملت ایران را هوشیارتر کرده است. مردم ایران نشان خواهد داد با همان بصیرتی که در مقابل فتنه ایستادند، در ادامه ریشه‌های آن را نیز خشک خواهند کرد.

امام جمعه موقت تهران تعریف انتخابات را "تعیین آزادانه سرنوشت" عنوان کرد و گفت: ملت ایران همچون گذشته در صحنه حاضر ‌و با این حضور دشمن‌شکن خواهد بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی همگان را به توجه چند نکته در خصوص انتخابات دعوت کرد و یادآور شد: دشمن سعی دارد با تحریم، یأس‌پراکنی و برجسته کردن نقاط ضعف مردم را خسته و ناامید کند، اما معتقدم ملت ایران هوشیارتر، مؤمن‌تر و بزرگتر از آن هستند که دشمن بتوانند آنها را در این مرحله متوقف کنند.

وی حضور کمرنگ و کاهش مشارکت مردم در انتخابات را از دیگر برنامه‌های دشمن دانست و متذکر شد: دشمن سعی دارد مقدسان را به یک نحو و مشکل‌داران را طوری دیگر از حضور در انتخابات منصرف کند و با ایجاد اختلاف و چند دستگی مشارکت مردمی را پائین بیاورد.

امام جمعه موقت تهران همچنین تصریح کرد: دشمن علاوه بر اینها قصد دارد همانطور که در فتنه ۸۸ موضوع تقلب را مطرح کرد، مجدداً شائبه تقلب را القا کند و با قانون‌گریزی سناریوی خود را پیش ببرد که در این زمینه لازم است هم نهادهای مسئول و هم خود مردم کاملا هوشیار باشند، چرا‌که هوشیاری خود مردم از همه کارسازتر است.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی یادآور شد: مردم هوشیار ایران توانستند مراحل سخت انقلاب اسلامی را از جمله دوران مقدس و مراحل دیگر را با موفقیت پشت سر بگذارند لذا در این مرحله نیز هوشیاری مردم موجب خواهد شد که انتخابات خوبی برگزار شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: انتخابات در ایران با همه جا فرق دارد، زیرا ایرانی‌ها مسلمان و مقلد مرجع تقلید خود هستند و در زیر پرچم ولایت قرار دارند و رعایت ضوابط اخلاقی برای مردم ایران بسیار مهم است.

شاخص شیعه

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول نماز هم با بیان اینکه تقوا تنها سرمایه است، اظهار داشت: بدون تقوا انسان در دنیا و آخرت ورشکسته اخواهد شد.

حجت‌الاسلام صدیقی با تاکید بر اینکه نماز اول وقت به قدری مهم است که حضرت علی(ع) در بخشنامه‌های حکومتی به والیان خود و به مالک اشتر آن را توصیه می‌کند، افزود: اولین مسئولیت هر حکومت دینی این است که بازار نماز را رونق دهد، چرا که در این صورت جامعه از بدبختی‌ها نجات پیدا خواهد کرد؛ هر حکومت موفقی دغدغه فرهنگ، معنویت، نماز، عفاف، امانت و صداقت را دارد.

وی ادامه داد: امام صادق(ع) شاخص شیعه نمره اولی را در نماز اول وقت عنوان می‌کند چراکه شیعه عاشق نماز است.