موشک عماد جدیدترین موشک دوربرد زمین به زمین با قبلیت هدیات از راه دور ایران است که صبح امروز با موفقیت آزمایش شد. این دستاورد جدید و آزمایش موفقیت‌آمیز آن بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشته است.

به گفته وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران، موشک دوربرد «عماد»، به عنوان پرچمدار نسل جدید موشک‌های بالستیک، صبح امروز با موفقیت آزمایش شده است. با انتشار رسمی این خبر، رسانه‌های معتبر دنیا به پوشش و تحلیل این موضوع پرداخته‌اند که در ادامه نظر شما را به برخی از آنها جلب می‌نماییم.

خبرگزاری رویترز اعلام کرد: ایران موشک بالیستیک دوربرد جدید خود را با موفقیت آزمایش کرد.

شبکه المیادین نیز اعلام کرد: وزیر دفاع ایران از آزمایش موشک دور برد عماد خبر داد و افزود این موشک نسل جدیدی از موشک های بالستیک است.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نیز گزارش داد: ایران با موفقیت موشک بالستیک دوربرد جدید خود را آزمایش کرد. موشک عماد ۱۷۰۰ کیلومتر برد و ظرفیتی ۷۵۰ کیلوگرمی دارد. این آزمایش موفقیت‌آمیز نشان‌دهنده پیشرفت آشکار ایران در ارتقاء دقت سامانه موشکی این کشور است.

شبکه سی ان ان نیز اعلام کرد: ایران موشک دوربرد زمین به زمین جدید خود را با موفقیت آزمایش کرد. موشک عماد، که به دست کارشناسان داخلش طراحی و ساخته شده است، اولبن موشک ایرانی است که می تواند تا لحظه‌ی اصابت به هدف هدایت شود.

فرانس 24 نیز گزارش داد: ایران اعلام کرد موشک جدید دوربرد ساخت داخل را آزمایش کرده است. موشک عماد نخستین موشک دوربرد ایرانی با قابليت هدايت و كنترل تا لحظه‌ی اصابت به هدف است.

خبرگزاری فرانسه نیز نوشت: ایران روز یکشنبه خبر آزمایش موفقیت‌آمیز موشک دور برد جدید بومی را اعلام کرد که نخستین موشك دوربرد این کشور با قابلیت هدایت و كنترل تا لحظه‌ی اصابت به هدف است. وزارت دفاع ایران تصاویر پرتاب موشک «عماد» را در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرد.

خبرگزاری شین هوا هم نوشت: تلویزیون دولتی ایران به نقل از وزیر دفاع این کشور از آزمایش موفقیت‌آمیز موشک دور برد خبر داد. حسین دهقان درباره طراحی "عماد" اولین موشک دوربرد قابل کنترل و هدایت شونده ایران تا لحظه‌ی برخورد به هدف گفت: طراحی و ساخت این موشک دوربرد به وسیله‌ی کارشناسان بومی انجام شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: ایران موشک بالستیک هدایت شونده‌ی دور برد سطح به سطح جدید خود را به طور موفقیت‌آمیز آزمایش کرد.(+)

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/eLW8W