مستند پوریم از یک سو به موضوع جریان نفوذ یهودیان در حکومت هخامنشی و قتل سرداران غیور لشگر ایران و به ویژه هامان(وزیر زیرک خشایارشاه و سرلشگر سرافراز و پرافتخار ایران)به فرمان پادشاه نالایق وقت در آن زمان پرداخته و از سویی دیگر با رجوع به شهروندان رژیم اسرائیل، نظر ایشان را در خصوص آن حادثه تلخ تاریخی جویا می شود؛ جالب اینجاست که در انتهای این مستند، یهودیان صهیونیست ضمن تطبیق ویژگی های هامان و دکتر احمدی نژاد در عصر حاضر، وی را هامانی می دانند که از اعماق تاریخ برای انتقام از یهودیان بازگشته و ایشان را نابود خواهد نمود...

دانلود لینک مستقیم مستند پوریم با حجم 876 مگابایت و کیفیت 1080p

"مسلّماً يهوديان و كسانى را كه شرك ورزيده ‏اند، دشمن‏ترين مردم نسبت به مؤمنان خواهى يافت..." ( سوره مائده، آیه 82)

به گزارش پایگاه تحلیلی تبیینی رئیس جمهور ما، "پوریم" یک مستند 60 دقیقه ای محصول کشور ایران، در ژانر مستند و سیاسی تاریخی و به کارگردانی مریم فرهنگ که در سال 1394 است و به شکلی تاریخی پژوهشی به یک اتفاق تلخ در دوران حکومت خشایارشاه هخامنشی در ایران می پردازد که به واسطه این اتفاق هر ساله یهودیان دنیا این جشن را در روز کشته شدن هامان(سردار شجاع و بزرگ سپاه ایران) جشن پوریم را برگزار می کنند.

26 قرن پیش، یهودیان با "نفوذ فردی" در جکومت ایران و استفاده از نقاط ضعف شخصیتی پادشاه وقت(خشایارشاه)، مقدمات تحقق یک جریان نفوذ ریشه دار را در راستای تحقق خواسته های شوم خویش در این مرز و بوم رقم زده و به تدریج با رخنه در ارکان تصمیم ساز و تصمیم گیر، ضمن تأمین منافع فردی و گروهی خود به تدریج موفق به تغییر باورها، آرمان‌ها، نگاه‌ها و سبک زندگی پادشاه شده و در نهایت فاجعه بزرگی را در قالب حذف و اعدام نیروهای وفادار به حکومت و قتل عام بیش از 77000 ایرانی طی سه روز(از هر 11 نفر یک نفر) رقم زدند. 

مطلب مرتبط: 13 فروردین: هولوکاست ایرانی؛ کشتار 77000 ایرانی توسط یهودیان

جشن پوریم

جشن پوریم که در برخی از نقاط اروپا و آمریکا برگزار می‌شود به جشن ایرانی‌کشی نیز مشهور است. این جشن براساس داستانی در تورات است .در این 3 روز 70 هزار نفر از ایرانیان که در میانشان زنان و کودکان نیز قرار داشتند با بی‌رحمی تمام به قتل رسیدند(هولوکاست واقعی ایرانی) و اموالشان به غارت برده شد. این نسل‌کشی بی‌سابقه مطابق با روز 13 فروردین بوده است.

مطلب مرتبط:  تقارن دو جشن برای صهیونیست‌ها!! / 13 فروردین؛ جشن پوریم(هولوکاست ایرانی) و شاید جشن ... 

ـ بخشی از مصاحبه کارگردان مستند پوریم با روزنامه کیهان مورخ ۲۴ تير ۱۳۹۶ :

"چطور شد که به فکر ساخت مستند پوریم افتادید؟

جرقه اصلی «پوریم» وقتی خورد که یک سخنرانی از آقای رائفی پور درباره آن شنیدم. آنجا سؤالات زیادی برایم ایجاد شد و واقعا متعجب بودم که چرا تا به آن روز درباره این واقعه تاریخی هیچ چیزی نشنیده بودم. درباره اینکه هزاران هزار ایرانی با توطئه «مردخای» وزیر یهودی و «استر» معشوقه یهودی خشایارشاه کشته شده‌اند و ما چیزی از آن نمی‌دانیم. این سؤالات باعث شد تحقیق درباره ماجرای پوریم را شروع کنم. البته در طول تحقیق متوجه شدم که پوریم هیچ ربطی به سیزده به در ندارد. و جشنی است که در 15 ماه آذار یا همان اوایل اسفند توسط یهودیان به خاطر کشته شدن هزاران ایرانی برگزار می‌شود.
تحقیقاتم یک‌سال و نیم طول کشید. در این مدت به یک نتیجه قطعی رسیدم و آن اینکه یهودیان ایران کاملا با یک نگاه مذهبی و شکرگزارانه این جشن را برگزار می‌کنند اما صهیونیست‌ها با یک نگاه کاملا سیاسی و جنگ محور به پوریم می‌پردازند. یعنی جشن آنها این پیام را دارد که اگر ما ایرانی‌ها را نکشیم آنها ما را می‌کشند، پس ما باید زودتر آنها را نابود کنیم.

مطلب مرتبط : بازخوانی فرجام یک نفوذ / 13 فروردین: هولوکاست ایرانی؛ کشتار 77000 ایرانی با استفاده از نفوذ دشمن در حکومت ایران

البته خیلی از کارشناسان جهان به اصل و مبنای این جشن نقد دارند؛ حتی یکی از اساتید کالیفرنیایی که اینترنتی با او مصاحبه کردیم به این مسئله اشاره مستقیم کرد که مبنای جشن پوریم رساله «استر» است که در آن هیچ اشاره‌ای به خدا وجود ندارد و در آن فقط از یک منظر قومی و نژادی به واقعه کشتار ایرانیان نگاه شده است. اساتید کالیفرنیایی که از طریق اسکایپ با آنها مصاحبه کردیم چندین مقاله در نقد موضع صهیونیست‌ها نسبت به پوریم نوشته و چاپ کرده بودند.

* کاملا مشخص است که در مستند خواسته اید نظرات مختلف، آن هم با گرایش‌های سیاسی متفاوت نسبت به پوریم بیان شود؟

بله! واقعا سعی کردم از زوایای مختلف و از دیدگاه آدم‌های متفاوت به پوریم نگاه کنم. برای همین در این مستند با کارشناسان مذهبی، تاریخی و سیاسی حتی با تعدادی از بزرگان انجمن کلیمیان ایران مثل خاخام لاله‌زار مصاحبه کردم. یعنی در مستند ما مصاحبه با آقایان فرشید ابراهیمی (اسطوره‌شناس)، فریدون جنیدی (پژوهشگر زبانهای باستانی)، روزبه زرین‌کوب (پژوهشگر تاریخ)، شروین وکیلی (پژوهشگر تاریخ)، شمس‌الدین رحمانی (یهود و صهیونیسم شناس)، علیرضا سلطان شاهی (رئیس‌مرکز مطالعات فلسطین) وجود دارد که هرکدام با یک زاویه نگاه متفاوت به جشن پوریم نگاه می‌کنند.
ببینید من اول فقط می‌خواستم در این مستند بگویم که مردم! یک واقعه‌ای در تاریخ اتفاق افتاده که یک‌جور هلوکاست ایرانیان است و شما از آن خبر ندارید. اما در مرحله بعد آداب و رسوم و چگونگی برگزاری این جشن در بین یهودیان ایرانی و تفاوتش با جشن صهیونیست‌ها هم برایم مهم شد. به ویژه اینکه تعدادی از یهودیان مذهبی ایرانی رسما می‌گفتند که ما اصلا صهیونیست‌ها را قبول نداریم و آنها به انحراف رفته‌اند.
بعد در مرحله سوم بررسی ادعاهای تاریخی و مواضع سیاسی امروز صهیونیست‌ها درباره پوریم برایم مهم شد و این طوری «پوریم» یک مستند جامعی از آب در آمد که همه این سؤالات را پاسخ می‌دهد."

* نسخه نهایی پوریم که آماده شد اول کجا مستند را اکران کردید؟

اول با مریم طالبی که تدوین کار را انجام می‌داد، یک مستند 40 دقیقه‌ای درآوردیم ولی بعد دیدم انگار نتوانسته‌ام همه حرف‌هایم را بزنم و میزان زیادی هم راش در اختیار داشتم. برای همین دوباره نشستیم سرکار و یک کار 54 دقیقه‌ای درآوردیم که شد نسخه نهایی این فیلم. واقعا خانم طالبی سر این کار خیلی زحمت کشید.
کار که آماده شد یک اکران خصوصی در خانه مستند داشتیم که آقای ابراهیم حاتمی‌کیا آمدند و کار را دیدند. خیلی تشویقم کردند و گفتند با این مستند ما را در موضع حمله نسبت به دشمن قراردادی به جای موضع تدافعی. البته بعد از آن پوریم را برای چند تا جشنواره فرستادم که هیچ کدامشان آن را نپذیرفتند! حالا خدا را شکر صداوسیما از کار استقبال کرد و شبکه مستند داوطلب پخش آن شد...."

....: ourpresident.ir :.....