مشاور رييس جمهور با اشاره به اينكه اعتماد مسئولان در جمهوري اسلامي به توانمندي مردم، ثمرات بزرگ و ماندگاري داشته است، اظهار داشت: طرح مطالبه خلق حماسه سياسي و اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري، در آستانه انتخابات و در سخت ترين شرايط اقتصادي كشور، گواه باور عميق ايشان به ملت ايران و توانمندي هاي آنان است.

دانلود لینک مستقیم فیلم با حجم  501 مگابایت

دانلود لینک مستقیم فایل صوتی با حجم 11 مگابایت

مهندس اسفنديار رحيم‌مشايي صبح دوشنبه 19 فروردین 1392 در نشست مشترك هيأت دولت، استانداران، معاونين وزارتخانه‌ها و روساي سازمان‌هاي دولتي با تبريك سال جديد به همه خدمتگزاران دولت و بويژه رييس‌جمهور گفت: تا امروز 10 دولت برآمده از انقلاب اسلامي ايران، در كشور مسئوليت پذيرفتند تا ضمن خدمت به آحاد ملت نمايشي از نحوه مديريتي نوين و متفاوت را براساس سياست كلان نه شرقي و نه غربي به جهان عرضه كنند.

رييس دبيرخانه جنبش عدم تعهد افزود: تا چند ماه ديگر دولت يازدهم كار خود را آغاز مي‌كند و اين يك انتظار عمومي نزد مردم كشورمان و همه جهانيان است كه دولت‌هايي كه در دهه دوم دولت‌هاي جمهوري اسلامي براي خدمت برگزيده خواهند شد، نمايشي از ارتقاء، رشد و تعالي را براي همه جهانيان به منصه ظهور برسانند.

مهندس رحيم‌مشايي با بيان اينكه هم دوستان و هم دشمنان جمهوري اسلامي منتظر هستند تا ببينند نظام جمهوري اسلامي كه در تاريخ نمونه و سابقه‌اي نداشته در عرصه رشد و تعالي چگونه عمل خواهد كرد، اظهار داشت: مقصود بنده در اينجا ورود به مباحث عملكرد سياسي، اقتصادي، فرهنگي يا اجتماعي نيست بلكه يادآوري تكليف و وظيفه‌اي بزرگ مي‌باشد كه برعهده آحاد مردمي است كه نسبت به اين سرزمين متعهد هستند.

مشاور رييس‌جمهور با اشاره به اينكه براي انجام يك كار بزرگ بايد ظرفيت‌ها و توانمندي‌ها در كشور بسيج شوند، تصريح كرد: انتخاب نام حماسه براي سال 92 از سوي رهبري معظم انقلاب نشانه اين است كه بايد با بسيج همه ظرفيت‌ها خود را براي يك دوره درخشان جديد در كشور آماده كنيم.

وي خاطرنشان كرد: لازم است حالا كه در ايام پاياني هشت سال خدمات دولت‌هاي نهم و دهم هستيم به اين نكته اشاره كنيم كه اين دولت تحت رياست دكتر احمدي‌نژاد توانست، فرصت‌هاي خدمت بسيار بيشتري پديد آورد كه دوست و دشمن در داخل و خارج كشور، به آن معترفند و حجم گسترده‌اي از مانع‌تراشي‌ها براي جلوگيري از توفيقات اين دولت نيز راه به جايي نبرد و در سخت‌ترين شرايط اقتصادي ناشي از تحريم‌هاي بين‌المللي و فرصت‌طلبي‌هاي برخي، امروز دولت و رييس جمهور در بالاترين سطح از محبوبيت بسر مي‌برند.

رييس دبيرخانه جنبش عدم تعهد با طرح اين سوال كه چرا دولت‌هاي نهم و دهم توانستند نسبت به دولت‌هاي پيش، كارنامه برجسته‌تري از خود و ظرفيت‌هاي كشور ارائه كنند؟ گفت: به نظرم مهمترين عنصر و مؤلفه‌اي كه باعث شد در دولت‌هاي نهم و دهم فرصت‌هاي پيشرفت و تعالي بزرگ پيش روي ملت ايران گسترده شود، اهتمامي بود كه رييس جمهور به مردم و ملت داشت و فرمايشات مكرر و موكد رهبري عزيز نيز مويد درستي اين سخن است.

مهندس رحيم‌مشايي با تأكيد بر اينكه هيچ‌كس نمي‌تواند بيش از آنچه به چيزي باور دارد، در عمل خود آن را ارائه كند، اضافه كرد: اگر نگاه يك مسئول به جامعه و مردم محدود و نازل باشد در اثر همين نگاه بسياري از اين ظرفيت‌ها و فرصت‌ها از دست مي‌رود.

مشاور رييس‌جمهور اظهار داشت: يكي از ويژگي‌هاي برجسته دكتر احمدي‌نژاد اعتماد عميق و وافر او به ملت ايران بود كه تصميم او به اجراي كارهاي بزرگ متأثر از همين باور به توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي كشور و مردم است.

وي با اشاره به اينكه هر يك از دولت‌هاي پيش از دولت نهم به اجراي يك كار بزرگ شناخته مي‌شوند و بر همين اساس بسياري از سياسيون و حتي مسئولان دولتي معتقد بودند كه انجام يك كار بزرگ در هر دولت كافي بوده و انتظار نداشتند دولت احمدي‌نژاد به دنبال كارهاي متنوع بزرگ در مقياس ملي، منطقه‌اي و جهاني برود، تصريح كرد: امروز با كمال افتخار اعلام مي‌كنم كه دولت نهم و دهم اقدامات شايسته و بايسته‌ متعددي داشته كه هر كدام مي‌توانست براي دوره يك دولت، دستاوردي بزرگ و كافي محسوب شود.

رييس دبيرخانه جنبش عدم تعهد با بيان اينكه مسئولان بايد مورد اعتماد جامعه باشند و اگر چه رييس جمهور مي‌تواند با آراء پايين هم انتخاب شود، ولي آراي بالاتر نشانه اعتماد بيشتر مردم به اوست، خاطرنشان كرد: در طرف مقابل اگر مسئولان هم اعتماد كافي به مردم نداشته باشند، هرگز نخواهند توانست كارهاي بزرگ و شايسته انجام دهند.

مهندس رحيم‌مشايي با اشاره به مؤلفه‌هاي باورمندي به مردم در رهبري امام راحل در دوران مبارزات انقلاب و رهبري نظام جمهوري اسلامي گفت: رهبري امام خميني(ره) مهمترين عنصر در پيروزي انقلاب اسلامي و بنيان گذاري و هدايت جمهوري اسلامي بود و همه ما باور داشته و داريم كه امام راحل دستي در آسمان داشته و به عنايات الهي باوري عميق داشت، اما اين باور متضمن آن بود كه امام(ره) باور به عنايات الهي را در زمين در دل‌هاي پاك مردم جستجو كند و بر همين اساس ايشان نگاهي پاك، پدرانه و از روي مهرباني و قداست به مردم داشت.

مشاور رييس‌جمهور ادامه داد: رخداد انقلاب اسلامي آرزوي خيلي از افراد بود، ولي عموم آنها به مردم آنگونه كه امام باور داشت، اعتقاد نداشتند و پيروزي انقلاب اسلامي و موفقيت‌هاي نظام جمهوري اسلامي در سايه همين نوع نگاه نزد امام خميني(ره) و رهبري عزيز در عصر حاضر، به دست آمده و ادامه دارد.

وي اظهار داشت: در سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي فراز و فرودهاي بسياري بوجود آمده و شرايط سختي بر كشور گذشته است، اما همواره و در بدترين شرايط، درست زماني كه خيلي‌ها در برابر اين سختي‌ها به ترديد مي‌افتادند، امام راحل و رهبر معظم انقلاب با تكيه بر اعتمادي كه بر ملت داشتند، كشور را از اين شرايط عبور مي‌دادند و يكي از مظاهر برجسته آن، انتخابات سال 76 بود كه وقتي برخي از نگراني ناشي از آينده خود احساس مي‌كردند، كشور به سمت و سوي ديگري خواهد رفت، رهبر معظم انقلاب نتيجه آن انتخابات را مقدمه يك كار و آينده درخشان براي ملت و كشور قلمداد كردند.

رييس دبيرخانه جنبش عدم تعهد با اشاره به طرح مطالبه خلق حماسه سياسي در سال 92 از سوي مقام معظم رهبري تصريح كرد: انتظار خلق حماسه سياسي نمي‌‌تواند دفعتاً رخ بدهد و در شرايطي كه همه بلندگوهاي جهاني عليه اعتقاد و باور مردم به انقلاب و نظام جمهوري اسلامي تبليغ مي كنند، مطالبه خلق حماسه سياسي مسأله‌اي نيست كه بدون تدبير و تأمل مطرح شود.

مهندس رحيم‌مشايي با بيان اينكه انتخابات رياست جمهوري بهترين عرصه براي نمايش و خلق حماسه سياسي است، خاطرنشان كرد: رهبر معظم انقلاب در فاصله كمتر از 3 ماه به انتخابات، براي محك خوردن اين مطالبه، آن را مطرح مي‌كنند كه اين گواه اعتماد والا، عميق و وثيق ايشان به مردم است.

مشاور رييس‌جمهور با تأكيد بر اينكه موقعيت امروز جمهوري اسلامي عرصه‌اي نيست كه بتوان در آن حرف‌هاي زيبايي زد كه امكان اثبات و به منصه ظهور رسيدن نداشته باشد، گفت: آنچه مقام معظم رهبري در سخنان آغاز سال نو خود گفتند يك تحليل سياسي صرف نبود، بلكه نشان‌دهنده باور عميق ايشان به مردم بود كه به ايشان اين جرأت را بخشيد، تا در زماني كه كمتر از سه ماه به برگزاري انتخابات باقي مانده‌ است، چنين انتظار و مطالبه‌اي را مطرح كند.

وي افزود: يقين دارم سخنان مقام معظم رهبري بسياري از طراحي‌ها و تدبيرهاي سياسي بين‌المللي را تحت تأثير قرار داده و آنان را مجبور كرده است دوره جديدي از مطالعه شرايط ايران و ملت ايران را در دستور كار قرار دهند، چرا كه آنها نيز نيك مي‌دانند كه رهبري عزيز انقلاب اسلامي در اين شرايط ريسك نكرده و عميقاً باور دارند كه اين ملت مي‌تواند خالق حماسه‌اي بزرگ باشد.

رييس دبيرخانه جنبش عدم تعهد، خلق حماسه اقتصادي به عنوان مطالبه ديگر مقام معظم رهبري را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اگر چه در دوره‌‌اي دولت حركت پرسرعتي در مسير پيشرفت داشت، اما سال‌هاي اخير مسائلي از خارج با همراهي برخي عناصر داخلي پيش آمد كه سخت‌ترين شرايط اقتصادي را براي كشور ايجاد و گسترده‌ترين و منسجم‌ترين تحريم‌ها را عليه ايران اعمال كرده است.

مهندس رحيم‌مشايي اضافه كرد: در اين شرايط و در حالي كه آرزو و تحليل دشمن سقوط و فروپاشي اقتصاد كشور است، مقام معظم رهبري مطالبه خلق حماسه اقتصادي را مطرح مي‌كنند كه اين مطالبه نيز همچون حماسه سياسي برآمده از يك معرفت و علم از ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي مردم و كشور و باور عميق به آن است.

مشاور رييس‌جمهور با بيان اينكه دولت نهم و دهم نيز براساس باور خود به توانمندي هاي مردم توانسته در بخش اقتصادي كارهاي بزرگي را انجام دهد كه در برخي بخش ها با عملكرد همه دولت هاي پيش از خود قابل مقايسه است، تصريح كرد: دولت نهم و دهم نشان داد كه با پافشاري بر ارزش هاي ديني و ملي مي توان خالق فرصت هاي بزرگ و اجراي كارهاي بي نظير بود و تصريح رهبر معظم انقلاب بر اين نكته كه اين دولت قطار انقلاب را به ريل خودش بازگرداند، مويد باورمندي دولت نهم و دهم بر ارزش هاي ديني و ملي و توانمندي هاي مردم مي باشد.

وي با اشاره به پيشرفت هاي بزرگ ملت ايران در عرصه هاي اقتصادي، علمي، سياسي و فرهنگي خاطرنشان كرد: امروز آحاد ملت نيز نسبت به توانمندي هاي خود و پيشرفت هاي كشور عميقا باورمند شده اند كه ايجاد اين باور و اطمينان در نزد مردم، خود به بيش از 100 سال زمان نياز داشت، اما شاهد آن هستيم كه با گذشت سه دهه از انقلاب اسلامي امروز به جايي رسيده ايم كه اين باورها در حال رسوب كردن در ذهن مردم است و امروز تعداد كساني كه در كشور به كارهاي بزرگ فكر مي كنند، بسيار زياد است و اين نويد بخش آينده بسيار درخشان است.

رييس دبيرخانه جنبش عدم تعهد با تاكيد بر اينكه ظرفيت هاي ناشناخته بسياري در كشور وجود دارد كه در آينده شناخته خواهد شد، گفت: دولت نهم و دهم كارهاي بزرگ و زيادي كرده است و دولت هاي پيشين نيز كارهاي زيادي كرده اند كه كسي نمي تواند منكر آنها باشد، اما امروز انتظار اجراي كارهاي بزرگتر از ايران وجود دارد و هر چه به پيش مي رويم سطح اين انتظارات بيش از پيش ارتقا مي يابد.

مهندس رحيم‌مشايي با اشاره به اينكه دولت نهم و دهم در عرصه سياسي نيز كارهاي بسيار بزرگي انجام داد كه حتي از اقدامات عمراني و اقتصادي آن بزرگتر و بيشتر است، ادامه داد: همه اينها متاثر از يك لطف و عنايتي بود كه در مكتب و معرفت ما نام آن بركت است و اين يعني آنكه با توجه به توكل به خدا و باور به توانمندي هاي مردم، اقدامات دولت بيش از آنچه در طراحي ها و برنامه ريزي ها مورد انتظار بوده نتيجه داده است.

مشاور رييس‌جمهور اظهار داشت: هر دولتي كه در آينده بر سر كار بيايد بايد در طرازي بالاتر كارها را به پيش ببرد.

وي با بيان اينكه در مشكلات اقتصادي بي تدبيري ها و ضعف ها و بي برنامگي ها موثر هستند، تصريح كرد: مشكلات اقتصادي يكي دو ساله اخير ربطي به اين مسائل ندارد و روشن است كه يك فشار و برنامه سوء اخلالگر در عرصه بين الملل با برخي همكاري هاي داخلي وقوع اين وضعيت را برنامه ريزي كرده اند و درصد زيادي از مشكلات اقتصادي امروز ناشي از همين مسئله است.

مهندس رحيم مشايي تاكيد كرد: براي رفع مشكلات اقتصادي بايد حماسه سياسي خلق شود چرا كه بدون حماسه سياسي نمي شود مشكلات اقتصادي كشور را كه با اخلال بين المللي و برخي همراهي هاي داخلي ايجاد شده است، سامان داد.

رييس دبيرخانه جنبش عدم تعهد با اشاره به اينكه براي خلق حماسه بايد فرهنگ حماسه در جامعه وجود داشته باشد، خاطرنشان كرد: طرح مطالبه خلق حماسه از سوي رهبر معظم انقلاب گواه آن است كه فرهنگ حماسه و توانمندي خلق حماسه در جامعه وجود دارد و امروز هر اقدام و حركتي كه ناقض عزت مردم به عنوان مقدمه لازم براي خلق حماسه باشد، يا روح نااميدي را به عنوان يك عنصر لازم براي خلق حماسه در جامعه مختل كند، تحت هر نام يا عنواني خيانت به كشور و خلاف تبعيت از رهبري و اعتقاد به ولايت فقيه است.

وي با تاكيد بر اهميت فرهنگ حماسه آفريني در جامعه اظهار داشت: اگر اين دولت اصرار داشت كه نام ايران را زياد تكرار كند، براي اين بوده است كه ملت خودش را باور كند، چرا كه هر باور، انديشه، ارزش و آرماني را بخواهيم به ملت عرضه كنيم، اگر عزت او را پاس ندارد، نمي توان از آن ملت انتظار كار بزرگ داشت، اما وقتي بر عزت، بزرگي و شرافت يك ملت تاكيد مي شود، مي توان به او كارهاي بزرگ سپرد.

مهندس رحيم مشايي گفت: نتيجه تاكيد بر عظمت ملت ايران اين است كه سخت ترين و مهم ترين مسئوليت هاي انقلاب اسلامي را مي توان بر دوش او گذاشت و ملت از عهده انجام آن به خوبي برخواهد آمد؛ به انتظار يك دوره درخشان و طلايي ديگر براي ملت بزرگ ايران.

 

دانلود لینک مستقیم فیلم با حجم  275 مگابایت

دانلود لینک مستقیم فایل صوتی با حجم 34 مگابایت