علیرضا عسگری، معاون اسبق وزارت دفاع جمهوری اسلامی در اوایل سال ۲۰۰۷ هنگامی به ترکیه سفر کرده بود ناپدید شد. پس از سه سال بحث و گمانه زنی درباره علت ناپدید شدن او ، ناگهان در تاریخ ۲۷ دسامبر ۲۰۱۰ میلادی، روزنامه‌های اسرائیلی هاآرتص و یدیعوت آحارونوت با درج خبری بر روی وب‌گاه‌های خود، به نقل از یکی از نزدیکان ایهود باراک مدعی شدند که علیرضا عسگری در سلول‌ خود در زندان آیالون واقع در خاک فلسطین اشغالی به قتل رسیده است.

 به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از بچه های قلم؛ این خبر بعد از مدت کوتاهی ناپدید گردید!احتمالات بسیاری در مورد افشای این خبر و حذف زود هنگام آن داده می شود که صحت و سقم آن ها در آینده مشخص خواهد شد. هرچه هست ، هنوز هم از علی رضا عسگری هیچ خبر موثقی در دست نیست.علی رضا عسگری در سال های دفاع مقدس از فعالان جبهه و جنگ بود و با لقب «رضا چیفتن» شناخته می شد.

علیرضا عسگری معروف به «رضا چیفتن» پس از پایان دفاع مقدس ، تا زمان بازنشستگی را به خدمت در سپاه ادامه داد. این مدت مصادف شد با ترور دبیر کل حزب الله لبنان ، حجت الاسلام سید عباس موسوی توسط رژیم صهیونیستی. جمهوری اسلامی ایران، یک هیات متشکل از مقامات لشکری و کشوری را جهت شرکت در مراسمات مربوط به آن شهید، به صورت رسمی به لبنان اعزام نمود. علی رضا عسگری مدتی را به عنوان مشاور نظامی سفارت ایران در لبنان به سر برد.

دانلود و مشاهده آنلاین این مستند

.: دانلود با لینک مستقیم فیلم با کیفیت مستند، با حجم 55 مگابایت :.

.: مشاهده آنلاین در یوتیوب:.

 

همچنین فایل پی دی اف خبر منتشره در تاریخ 10/10/1389 از سوی خبرگزاری فارس در خصوص این فرمانده دفاع مقدس را می توانید از اینجا مشاهده نمایید