در گفت و گوی تلویزیونی آقای مسئول اقتصادی در سال 1396 از کلید تدبیر اصلی رونمایی شد!

از اونجایی که کار ما خیلی درست است؛ به 3 سال بعد رفتیم و گفت و گوی تلویزیونی یکی از مسئولان را که به طور زنده از تلویزیون پخش می شد را مشاهده کردیم. شرح آن را برای شما هم نوشته ایم:

- آقای مسئول! نشد که!

* چی نشد؟!

- وضعیت معیشتی مردم! درست نشد! مگه نگفته بودید با فقر مبارزه می کنید؟!

* برو مطالعه کن! سوادت رو بالا ببر! من که می دونم این حرف ها رو از توی گوشی دارن بهت میگن که به من بگی! ببین! اون آقایی که دیگر رفته است اینقدر وضعیت اقتصاد رو خراب کرده که حالاحالاها طول می کشه ما درستش کنیم!

- چهار سال زمان کمی نیست؟! اینهمه فرصت داشتین!

* از اونجایی که ما خیلی پرتدبیر هستیم، برنامه هامون رو 40 ساله بستیم! امیدواریم از سال سی و ششم شاهد شکوفایی اقتصادی و بهتر شدن وضع اقتصادی مردم بشیم! مردم امید داشته باشن!

- به نظر می رسه اون آقایی که دیگر رفته است این فایده رو براتون داشت که در عرصه اقتصاد هر مشکلی هست رو به اون ربط بدید!

* نه اصلا اینطور نیست! ما نه تنها بی تدبیری های اقتصادی، بلکه بی تدبیری های سیاسی و اجتماعی و ... رو هم به ایشون ربط می دیم! واقعا نمی دونیم اگه ایشون نبود باید چه توجیه هایی می آوردیم!

- وضعیت بورس چرا به اینجا رسید؟!

* همچین میگی چرا به اینجا رسید، انگار که چی شده؟! خب تقصیر ما چیه؟! مردم خودشون خوشحال بازی در آوردن و الکی جو دادن و هی گفتن مچکریم، مچکریم! هم ما باد کردیم و هم بورس حباب دار شد! خب حباب هم یک روزی می ترکه!

-  سوخت هم گران شد!

* ما برای اینکه به فکر جان مردم هستیم اقدام به گران کردن سوخت کردیم! با گرون شدن بنزین مردم کمتر به مسافرت های جاده ای می رن و در نتیجه کمتر در حوادث تلف میشن! به این میگن تدبیر!

- چرا با اینکه تورم توی این سال ها سی،چهل درصد بود، اما حقوق ها هر سال فقط 18درصد افزوده شد؟!

* همونطور که گفتم ما یک برنامه 40ساله رو داریم دنبال می کنیم. ما در این سال ها هی سبدخانوار رو کوچیک و کوچیک تر کردیم و قدرت خریدش رو مدام پایین آوردیم، اینطوری بعد از یک مدت انسان هایی خواهیم داشت که بدون قدرت خرید می توانند زندگی کنند!

همین الان هم طرف 800 تومان حقوق می گیرد و 800 تومان اجاره منزل می دهد و این از عجایب روزگار است که کلا چه می خورد و چه می پوشد! مطمئنا با اعلام این عجایب گردشگرهای بسیاری به کشور خواهند آمد!

- چرا بعضی مدیرها میلیونی عیدی می گرفتند و کارمندها پونصد و خورده ای هزار تومن؟!

* اینها همه از تدبیر ماست! ببینید! اون مدیری که میلیونی عیدی می گیره خونه و خودرو داره. اگه بهش چند میلیون عیدی بدیم میاد پولش رو همین طور توی بازار خرجش می کنه و باعث شکوفایی اقتصادی میشه! اما اون کارمند اگه چندمیلیون پول دستش بیاد می ره یا خودرو میخره یا خونه، و به این ترتیب باعث میشه قیمت خونه و  خودرو بالا بره!

-  تورم طی این سال ها نه تنها کم نشد، بلکه زیاد هم شد! شما که قول کاهش تورم داده بودید؟!

* ای بابا! واسه همین چیزها بود که می گفتم مجری رو باید خودم انتخاب کنم! تو سواد درست و حسابی نداری، سئوال های غلط می پرسی! ما نگفتیم تورم رو کم می کنیم، گفتیم سرعت افزایشش رو کم می کنیم!

بعدش هم؛ ما قول به کسی نداده بودیم! وعده داده بودیم، از قدیم هم گفتن: وعده رو کی داده، کی محقق کرده!

- گویا سبدکالا هم نتونست قیمت ها رو پایین بیاره!

* خب این رو هم من باید پاسخگو باشم؟! این از بی کفایتی اون مرغ ها و تخم مرغ ها بوده! راستشو بگو! این سئوال ها رو دارن از توی گوشی بهت می رسونن؟ ... مردم! ببینید! این کلید واقعیه هست! اون قبلی چینی بود توی قفل شکست، اصلا کاش گازانبری عمل می کردم و می زدم قفل ها رو می شکوندم ... اوه! خانومم پیامک داده میگه پشت در خونه مونده کلید نداره! من باید برم!

- لطفا صبر کنین! هنوز چندتا سئوال دیگه دارم ازتون ... 

 

* شرلوک هولو