خطیب موقت نمازجمعه تهران ادامه داد: دولت وقتی روی کار آمد نباید از مردم جدا شود، به خصوص از مستضعفان فاصله نگیرد، از گرانی‌ها و مشقت‌هایی که قشر ضعیف جامعه مبتلا هستند، غافل نشود و نسبت به آنها حساسیت بیشتری از خودش نشان دهد، دولت باید دردشناس باشد و در حد امکان مشکلات را رفع کند و در جایی که نمی‌تواند، وعده‌های خلاف ندهد. دولت باید با مردم همدردی کند و از خود ملت کمک بخواهد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب موقت نمازجمعه امروز تهران در خطبه‌های نمازجمعه پایتخت از عملکرد نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی در ایام تعطیلات عید نوروز تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: درگذشت مادر رئیس‌جمهور، خواهر مقام معظم رهبری و همسر آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان را تسلیت عرض می‌کنم و از همه مردم متدین و عاشق اهل بیت در ایران اسلامی تقدیر و تشکر می‌کنم که حق فرزندی را به تمام معنا ادا کردند و در روز شهادت حضرت زهرا (س) در سراسر کشور به عزاداری پرداختند.
وی با اشاره به سخنرانی حساس و پرمحتوای مقام معظم رهبری در مشهد مقدس در روز اول فروردین، با اشاره به شعار سال «همدلی و همزبانی دولت و ملت» اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب با مطرح کردن این شعار به موضوع حساسی اشاره فرمودند چرا که تا زمانی که مردم اعتماد کامل به مجریان نداشته باشند، اعتماد به گردانندگان کشور و قوای سه‌گانه نداشته باشند، دولت مانند کشورهای دیگر زمینه، تکیه‌گاه و دلگرمی در داخل کشور نخواهد داشت.
وی افزود: دولتی موفق است که از متن مردم باشد و از مستضعفین فاصله نگیرد و از پابرهنگان بی‌خبر نماند.
آیت‌الله صدیقی ادامه داد: دولت وقتی روی کار آمد نباید از مردم جدا شود، به خصوص از مستضعفان فاصله نگیرد، از گرانی‌ها و مشقت‌هایی که قشر ضعیف جامعه مبتلا هستند، غافل نشود و نسبت به آنها حساسیت بیشتری از خودش نشان دهد، دولت باید دردشناس باشد و در حد امکان مشکلات را رفع کند و در جایی که نمی‌تواند، وعده‌های خلاف ندهد. دولت باید با مردم همدردی کند و از خود ملت کمک بخواهد.
وی با بیان اینکه این رمز موفقیت یک دولت است که در دل مردم جای داشته باشد، گفت: رمز موفقیت مردم این است که دولتی صادق، امین و کارآمد و واقع‌بین و متدین داشته باشند، اگر دولت و قوه قضائیه و مجلس قداست خودش را از دست بدهد، ناکارآمدی کامل خواهد داشت به همین دلیل در برهه‌ای که تسامح و تساهل بود، عفت مخدوش شد و بدحجابی آمد و روی نماز و روزه و حیا تأکید نشد و به مقدسات مردم حساسیت نشان داده نشد و شاهد بودید که نتیجه بسیار بدی به دنبال داشت، این مردم را دین و اعتقاداتشان نگه داشته است.
خطیب موقت نمازجمعه تهران بر همین اساس یادآور شد: دولت ما زمانی می‌تواند دولتی مردمی باشد که به دیانت مردم بیش از همه چیز توجه کند چرا که ما اسلام حداقلی نمی‌خواهیم؛ کسی که با خدا مرتبط شود نمی‌تواند به عائله و خلق خدا بی‌تفاوت باشد.
وی همچنین با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر، اضافه کرد: در رأس معروف‌ها تشکیل نظام اسلامی و حمایت و حفاظت این نظام اسلامی است که با خون شهیدان آبیاری شده و این دستاورد مقدس را باید در رأس معروف‌ها مدنظر قرار داد و در حفظ و حراست از آن، دولت و ملت باید دست به دست هم دهند. بزرگترین منکر هم عبارت است از تضعیف نظام، ارتباط با دشمنان نظام و تقویت آنان است.
آیت‌الله صدیقی همچنین با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 که در حال برگزاری است، گفت:‌ مذاکرات هسته‌ای به مراحل حساس خودش رسیده و اوباما نیز در بیانیه نوروزی خود که خاصیت و هویت آنان عداوت با بنی آدم است و شیطان بزرگ هستند،‌ خواست توپ را به زمین ایران بیندازد که اگر مذاکرات به نتیجه نرسید برخی از تفکرات در ایران موجب شده در حالیکه اینچنین نبود.
وی تأکید کرد: هم مقام معظم رهبری، هم ملت و هم دولت همگی با اصل مذاکره موافقند و تأکید بر این دارند که ما اهل مذاکره و منطق هستیم اما آنچه که همه با آن در ایران مخالفند این است که ملت ایران زیر بار زورگویی‌های آمریکا نخواهد رفت.
خطیب موقت نمازجمعه تهران بر همین اساس یادآور شد: خط قرمزهایی که قبلا بیان شده بر این موضوع دلالت دارد که باید با زورگویی مقابله شود؛ اگر غربی‌ها بخواهند بر خلاف اخلاق سیاسی و عرف و قوانین بین‌المللی که حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را به ما داده است، محدود کنند، ما قبول نخواهیم کرد.
آیت‌الله صدیقی ادامه داد: مسئله رفع تحریم‌ها نتیجه مذاکرات نیست بلکه موضوع رفع تحریم‌ها جزء متن و موضوع مذاکرات است، به محض اینکه توافق اجرا شود باید تمام تحریم‌ها به طور یکجا لغو شوند و باید بدانند بدون لغو تحریم‌ها ملت زیر بار توافق نخواهند رفت.
آیت‌الله صدیقی در ادامه سخنانش با اشاره به انقلاب مردم یمن و تجاوز آل سعود به این کشور،‌گفت: ما امیدواریم مردم مقاوم و بصیر یمن که انقلاب و قیام کردند و خواستند خودشان صاحب رأی باشند و خودشان مسئولانشان را انتخاب کنند، به هدفشان برسند و پیروز شوند.
وی افزود: رئیس‌جمهور یمن ابتدا استعفا داد و سپس از این کشور گریخت چرا که ریاست جمهوری قانونی نیست و مردم خودشان در این مدت کمیته‌های مردمی تشکیل دادند و شاهد بودیم که بصیرت و تجربه لازم را دارند و می‌توانند خودشان کشورشان را اداره کنند؛ حاکمان دست‌نشانده بیگانگان که جایگاهی نزد مردم خود ندارند، ائتلاف مصنوعی درست کردند که در پس قضیه اسرائیل و آمریکا قرار دارد. این حکومت‌ها هیچگاه با مردم خودشان سازگاری نداشتند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران تصریح کرد: شهادت شهدای یمن را که در بمباران‌ها به شهادت رسیدند، تسلیت عرض می‌کنیم، این تجاوز به یمن امر جدیدی بود که روان مردم دنیا به خصوص ملت‌های مسلمان را جریحه‌دار کرد، این حادثه بسیار دلخراش، غیرانسانی و غیرقانونی و انفعالی بود، کسانی که به کشوری تجاوز و در امور داخلی آن دخالت می‌کنند در واقع زوال خودشان را نزدیکتر می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: ما تجاوز و دخالت در امور داخلی یمن را محکوم می‌کنیم و به بازماندگان و شهیدان تسلیت عرض می‌کنیم و برای مجروحانشان از پروردگار، طلب عافیت می‌کنیم.

"Our President, analytical news site"