خطیب موقت تهران با اشاره به توهین نشریه فرانسوی به پیامبر عظیم‌الشان اسلام گفت: توهین به پیامبر اسلام آزادی نیست بلکه بی‌شرمی جاهلانه و خباثت آلود است که به دلیل هراس غرب از پیشروی اسلام در اروپا بود.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های دوم نماز عبادی سیاسی امروز (جمعه) تهران با بیان اینکه مسئولان مراقب ترویج فساد در جامعه اسلامی باشند، اظهار داشت: برخی آگاهانه به جنگ اخلاق آمده‌اند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به توهین نشریه فرانسوی به پیامبر عظیم‌الشان اسلام، تصریح کرد: توهین به ساحت پیامبر اعظم(ص) به دلیل هراس غرب از پیشروی اسلام در اروپا بود از این رو این کار اوج سقوط اخلاق و خباثت غرب را نشان داد.

خطیب موقت تهران تصریح کرد: ببینید تا کجا به مرحله سقوط اخلاقی رسیده‌اند که باید گفت زهی خجالت. بگذارید این جانیان چهره کریه خود را نشان دهند و دشمنی خود را با اسلام آشکار کنند تا دنیای اسلام بیدار شود و دل به ناکسان نبندند. جای تأسف است که با کمال بی‌شرمی حمایت از این بی‌احترامی را حمایت از آزادی می‌دانند در حالی که این دریدگی،‌ خباثت و جهالت است.

وی با بیان اینکه از این عجیب‌تر این‌که این جانیان و کسانی که خود تروریست واقعی و تروریست پرور هستند به راه افتاده‌اند، ‌راهپیمایی کرده و تروریسم را محکوم می‌کنند افزود: نخست‌وزیر رژیم سفاک اسرائیل در راهپیمایی شرکت می‌کند و تروریسم را محکوم می‌کند.

«رژیمی که خود کودک‌کش و جلاد است. باید پرسید، پس چه کسی در سوریه از تروریست‌ها حمایت می‌کند و برایشان سلاح می‌فرستد؟ الحمدلله آنهایی که از تروریسم‌ها حمایت کردند و آنها را در آستین پروراندند حالا همین تروریست‌ها و داعش به جان خودشان افتاده‌اند.»

آیت‌الله موحدی کرمانی در ادامه خطبه دوم به مسئله وحدت اشاره و خاطرنشان کرد: بنده بارها گفته‌ام که باید به امر وحدت اهمیت فراوانی بدهیم چراکه آنچه به دست آورده‌ایم در سایه وحدت، حول محور امامت و ولایت بود و باز هم حافظ دستاوردها، وحدت است.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، گفت: هیأت ایرانی مذاکره می‌کند و باز هم مذاکره خواهد کرد که اشکالی ندارد و ان شاألله مبارک باشد، اما باید بداند طرف مذاکره چه کسی است. رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم فرمودند که دشمنی استکبار با ملت ایران پایان ندارد. مسئولین باید با نیروهای داخلی حربه تحریم را از دست دشمن غیرقابل اطمینان خارج کنند.

وی ادامه داد:ایشان همچنین فرموده‌اند که دولتمردان آمریکا مردمی غیرمنطقی هستند. ملت ایران و نظام تسلیم شدنی نیست و نظام جمهوری اسلامی ایران حرف، منطق، توانایی و اقتدار دارد. لذا در مقابل کارهای غیرمنطقی و زورگویی آمریکا هیچ‌گاه تسلیم نشده و نخواهد شد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی خاطرنشان کرد: اکنون با ارزان کردن قیمت نفت مواجهیم و از این طریق می‌خواهند به ایران ضربه بزنند. به همین دلیل است که اهمیت اقتصاد مقاومتی روشن می‌شود. مسأله‌ای که در جلسه دیروز علمای بلاد در قم نیز مطرح شد که باید اتکای به بودجه نفت تدریجاً کاهش یابد و روزی به صفر برسد. ما ظرفیت‌های زیادی داریم و نیروی جوان ما می‌تواند موثر باشد.

خطیب موقت تهران ادامه داد: مسئولین باید به داخل توجه و دستورات اسلامی را رعایت کنند. مهم جلوگیری از اسراف، ایجاد رونق کشاورزی و صنعت، پایین آوردن حقوق‌های کلان، حذف استخدام‌های غیرضروری، کم کردن حجم دولت و توجه اغنیا به ضعفا است. حتماً مجلس شورای اسلامی هم در برنامه پنجم توسعه و بحث بودجه در ‌آینده باید توجه کند که اتکای به نفت کم باشد و یا به صفر برسد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع وحدت اشاره کرد و افزود: باید به امر وحدت اهمیت فراوان دهیم؛ چرا که آنچه را که به دست آورده‌ایم در سایه وحدت حول محور امامت و ولایت بوده است. همچنین باید قبل از آنکه مرگمان فرا برسد به سراغ پرونده‌مان برویم و آن را اصلاح کنیم. به خصوص درباره حق‌الناس که بسیار مهم است.

آیت الله موحدی کرمانی در تذکراتی به شوراها اظهار داشت: شوراها باید بکوشند که گره مردم را باز کنند نه این‌که گره‌ها را زیادتر کنند. شوراها باید سعی کنند که مصوباتشان صددرصد اسلامی باشد.

خطیب نماز جمعه تهران یادآور شد: در ایام شهادت فدائیان اسلام صفوی، طهماسبی، ذوالقدر و واحدی هستیم که در 27 دی 1334 به شهادت رسیدند و دین بزرگی به گردن ما دارند. اینها در آن فضای رعب و وحشتی که شاه ایجاد کرده بود وارد عمل شدند و پشت دشمن را لرزاندند و وحشتی که شاه در مردم ایجاد کرده بود را به خودش برگرداندند. اینها به ما درس مقاومت دادند و همین مقاومت باعث شده که سرانجام شاه در 26 دی فرار کرد.
"Our President, analytical news site"