ماجرا از آن قرار است که یکشنبه گذشبعد از انتخاب مجدد محمدباقر قالیباف به عنوان شهردار تهران، برخی از محافل خبری اینگونه مطرح کردند یکی از اصلاح طلبانی که "محتمل" است به قالیباف رأی داده باشد، الهه راستگو است. این گمانه زنی غیر اثبات شده اما عاملی شد تا دیروز...

متاسفانه گویا اصلاح طلبان قصد ندارند علی رغم شعارهای خوش آب و رنگی که مبنی بر حق آزادی انتخاب و پرهیز از اقدامات بی منطق و تندروانه سر می هند، در عمل پایبند به آن باشند و هر از چندگاهی شاهد اقدامات افراطی و رادیکالی آنان هستیم.

یکی از این اقدامات به تصمیم جدید حزب اسلامی کار در مورد الهه راستگو باز می گردد. ماجرا از آن قرار است که دیروز بعد از انتخاب مجدد محمدباقر قالیباف به عنوان شهردار تهران، برخی از محافل خبری اینگونه مطرح کردند یکی از اصلاح طلبانی که "محتمل" است به قالیباف رأی داده باشد، الهه راستگو است.

این گمانه زنی غیر اثبات شده اما عاملی شد تا دیروز اکثر روزنامه های اصلاح طلب، به الهه راستگو حمله ور شده و او را تلویحا "خائن" به اصلاح طلبان قلمداد کنند!

ماجرا تا آنجا بالا گرفت که حتی روزنامه اصلاح طلب بهار نیز خبر از حذف الهه راستگو از حزب اسلامی کار داد. این روزنامه در خبر خود چنین نوشت:

الهه راستگو، عضو شورای شهر تهران و عضو حزب اسلامی کار در روند انتخاب شهردار تهران دیروز توسط شورای مرکزی این حزب مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد امروز در جلسه ای به شکل رسمی اخراج او از حزب اعلام شود.

الهه راستگو با لیست اصلاح طلبان به چهارمین دوره انتخاب شوراهای شهر تهران راه یافته است، در حالی که براساس شائبه هایی که دیروز در جلسه انتخاب شهردار به وجود آمد، گفته شده او برخلاف تصمیم اصلاح طلبان، به محمدباقر قالیباف رای داده است.

این شائبه در روز رای گیری برای رییس شورای شهر تهران هم وجود داشت. اگر چه راستگو پس از جلسه انتخاب رییس شورای شهر، رای خود به مهدی چمران را تکذیب کرده بود اما انتخاب دیروز قالیباف به عنوان شهردار، این شائبه را دوباره تقویت کرد.

از این رو شورای حزب اسلامی کار اخراج الهه راستگو را با هماهنگی های تلفنی مورد بررسی قرار دادند و بر اساس این بررسی ها مقرر شد اخراج او از این حزب روز دوشنبه در جلسه اعضا به شکل رسمی اعلام شود. دیروز، یک منبع آگاه در حزب اسلامی کار، به بهار گفت: خبر اخراج راستگو صحت دارد و قرار است روز دوشنبه در شورا پیگیری شود. به اتفاق آرایی که تلفنی و با هماهنگی دبیر کل و اعضای اصلی این حزب انجام شده، الهه راستگو رسما از حزب اخراج شده است.

چنین برخوردهای تند و افراطی با راستگو حکایت از دیکتاتوری پنهان اصلاح طلبان داد که به قول دکتر روحانی، گویا به جای کلید، داس در دستان خود دارند.