به گفته رئیس سابق کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، ایران به عنوان اصلی ترین تهدید سایبری علیه آمریکا مطرح است و تاکنون نیز توانسته سیستم شماری از تأسیسات دفاعی و همچنین نهادهای نظامی ایالات متحده را هک کند

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، به نقل از جام نیوز، یکی از نمایندگان اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شده است ایران حملات سایبری متعددی علیه آمریکا انجام داده است.
فاکس نیوز(foxnews) در گزارشی آورده است: به گفته رئیس سابق کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، ایران به عنوان اصلی ترین تهدید سایبری علیه آمریکا مطرح است و تاکنون نیز توانسته سیستم شماری از تأسیسات دفاعی و همچنین نهادهای نظامی ایالات متحده را هک کند.
پیتر هوکسترا گفته ایران به طرز غیرمنتظره ای توانسته در مدت زمانی کوتاه قابلیت های سایبری خود را ارتقا بخشد. وی مدعی شده این امر احتمالا به پیوندها و همکاری های موجود ایران و روسیه ارتباط پیدا می کند.
هوکسترا می گوید که حکومت ایران که یک تهدید سایبری محسوب می شود این کار را با روابط نزدیکی که با روسیه دارد انجام می دهد. او در جریان گفتگو در مورد فعالیت های تروریستی ایران در جهان، هشدار داد که این دو کشور در ماه های آینده فعالیت های بیشتری را در زمینه حملات سایبری انجام خواهند داد.
هوکسترا در سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا بود. وی می گوید: «ایران و روسیه رابطه نزدیک تری برقرار خواهند کرد. روسیه و ایران از این همکاری سود زیادی خواهند برد و نتیجه این همکاری بسیار مهم خواهد بود.»