رحیمی با اشاره به مشکلاتی که برخی دستگاه ها در زمینه بودجه کل کشور در سال ۱۳۹۲ برای دولت ایجاد کرده اند، گفت: این دستگاهها دولت را در تنگناهای زیادی قرار داده اند.

' محمدرضا رحیمی روز چهارشنبه پس از افتتاح مرکز کنترل آب تهران بزرگ با حضور در جمع مدیران و کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزود: تنگناهایی که برای دولت ایجاد شده است به گونه ای است که دستان دولت را بسته اند و از او می خواهند با دستان بسته شنا کند.
رحیمی گفت: بسیاری از ردیف های بودجه ای در بودجه ۹۲ ایجاد شده است که در واقع هیچ جایگاهی در بودجه ندارد و این دخالت ها در بودجه کار اجرا را به شدت برای دولت سخت خواهد کرد.
وی در ادامه ضمن قدردانی از وزارت نیرو به عنوان یک وزارتخانه برجسته و فخرآفرین برای کشور گفت: آمار و ارقام مربوط به عملکرد وزارت نیرو نشان می دهد که این وزارتخانه به ویژه در بخش آب عملکرد بسیار قابل ستایشی دارد.
معاون اول رییس جمهوری با بیان این که مصرف روزانه آب شهر تهران حدودا برابر با حجم یک دریاچه است، گفت: مدیریت چنین مجموعه عظیمی به دست متخصصین و مهندسان سختکوش موجب تقدیر و تشکر است و رسانه ها وظیفه دارند تا این خدمات را آن گونه که شایسته است منعکس کنند تا مردم نیز قدر این خدمات را بدانند.
رحیمی در ادامه فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت امام علی (ع) را تبریک گفت و سخنانی در خصوص ویژگی های امام اول شیعیان بیان کرد.