رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان، با بیان اینکه توضیحات مسئولان در مورد آزادی گروگان‌ها با صحبت‌های مطرح شده در استان سیستان و بلوچستان همخوانی ندارد گفت: وزرای اطلاعات و کشور باید در این رابطه شفاف جواب دهند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، حسینعلی شهریاری درنشست علنی سه‌شنبه (19 فروردین) در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی بااستناد به اصل 152 این قانون، در مورد آزادی مرزبانان گروگان گرفته شده گفت: حرف من این است که آنها خودشان عزیزان ما را می‌برند شهید می‌کنند و بعد می‌آورند. دولت فعلی را مشروع دانسته و دولت قبلی را غیرمشروع و این عملیات‌ها را در آن دولت‌ها به نوعی موجه می‌دانستند متاسفانه مسئولان نیز تنها در تبریک گفتن از هم سبقت می‌گیرند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در دولت قبل استاندار وقت 15 گروگان را ظرف 48 ساعت آزاد کرد و نه تبلیغ و تبریکی گرفته شد اکنون این همه تبلیغ برای چیست؟ وزرای اطلاعات و کشور باید در این رابطه شفاف جواب دهند. صحبت‌های مسئولان با صحبت‌هایی که در استان مطرح می‌شود همخوانی ندارد، پس تکلیف خون شهید دانائی‌فر تنها نیروی بومی استان چه می‌شود؟

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید براینکه چرا سربازان اعزامی به مناطق مرزی از محرومین و مستضعفین هستند گفت: چرا از فرزندان مسئولان و آقازاده‌ها به مناطق مرزی نمی‌فرستند؟

شهریاری تصریح کرد: وزارت خارجه برای آزادی مرزبانان چه کاری انجام داد؟ متاسفانه هنوز تکلیف آقای نیکبخت دیپلمات مظلوم ما که بیش از 300 روز است در یمن به اسارت گرفته شده، معلوم نیست. چرا وزارت امور خارجه در آزادی این عزیز فعال نیست؟ اگر واقعا آنها در آزادی مرزبانان نقش داشتند بروند و آقای نیکبخت را آزاد کنند. اگر ایشان از نورچشمی‌ها بود واقعا این رفتارها انجام می‌شد؟

وی گفت: آقای باهنر از شما به عنوان رئیس جلسه انتظار داریم که به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دستور دهید که مسائل را به صورت جدی و شفاف دنبال کنند زیرا این اتفاقات اقتدار جمهوری اسلامی را زیر سوال برده و رسانه‌های خارجی مطالبی را مطرح می‌کنند که در شان نظام نیست.

محمدرضاباهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این اخطار گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از روز اول موضوع را به صورت جدی پیگیری و آخرین خبرها را رصد می‌کرد به گونه‌ای که بعد از آزادی چهار گروگان جلساتی را برگزار کرد به صورتی که اکنون کمیسیون امنیت هیاتی را مکلف کرده تا ضمن سفر به منطقه مذاکراتی داشته و در این رابطه گزارشی را به مردم و نمایندگان ارائه دهند.