رئیس ستاد انتخاباتی سعید جلیلی: ما الفاظ دیگر از جمله «بهار» را که برخی به کار می‌برند انحراف می‌دانیم که این انحراف یا از عدم آگاهی نسبت به جامعیت دین و اسلام سیاسی است و یا ناخود‌آگاه صورت گرفته است، از این رو هر شائبه‌ای که ذره‌ای انحراف از گفتمان انقلاب اسلامی در آن وجود داشته باشد، نفی می‌شود و قابل پذیرش نیست، جلیلی نیز این موضوع را در اعتقاد خود نشان داده است

علی باقری رئیس ستاد انتخاباتی سعید جلیلی در نشست خبری روز گذشته خود در پاسخ به این سوال که آیا جلیلی کاندیدای دولت است یا نه؟ گفت: سابقه نظری جلیلی در تالیفاتش‌نشان می‌دهد که نمی‌توان هیچ تردیدی به التزام عملی وی نسبت به مقام معظم رهبری وارد دانست. باقری گفت: ما الفاظ دیگر از جمله «بهار» را که برخی به کار می‌برند انحراف می‌دانیم که این انحراف یا از عدم آگاهی نسبت به جامعیت دین و اسلام سیاسی است و یا ناخود‌آگاه صورت گرفته است، از این رو هر شائبه‌ای که ذره‌ای انحراف از گفتمان انقلاب اسلامی در آن وجود داشته باشد، نفی می‌شود و قابل پذیرش نیست، جلیلی نیز این موضوع را در اعتقاد خود نشان داده است.

وی افزود: جلیلی نه بدیل دارد نه بدل و مشی وی در عرصه‌های مختلف با خیلی‌های دیگر قابل مقایسه نیست و دقت و نگاه با موضع گیری‌های وی در شرایط حساس نشان دهنده گفتمان انقلابی مبتنی بر روایت رهبر معظم انقلاب است.
رئیس ستاد انتخاباتی جلیلی در ادامه نشست خبری درباره پیشنهاد صدا و سیما درخصوص مناظره هسته‌ای گفت: صدا و سیما به تازگی پیشنهادی در این خصوص به ما داده است اگر این مناظره صورت گیرد برای روشن شدن ذهنیت مردم مناسب است ولی قطعاً جلیلی در این مناظره شرکت نمی‌کند، اگر برگزاری آن جدی شود احتمالاً من به‌عنوان نماینده وی شرکت می‌کنم.