* مستندی با عنوان «ساعت 17:30 دقیقه» درباره حضور رفسنجانی در وزرات کشور در آخرین روز ثبت‌نام‌ها و عدم احراز صلاحیت او پخش شد که با مرور این خاطرات، اشک در چشمان آیت‌الله حلقه زد!!!

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از جام نیوز؛ دیدار دانشجویان انجمن‌های اسلامی با هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح یکشنبه در ساختمان قدس مجمع تشخیص برگزار شد.

 

این دیدار که حدود 90 دقیقه ادامه داشت،‌ با حاشیه‌های جالبی همراه بود که در ادامه می‌آید:

 

* دانشجویان پیش از ورود رفسنجانی به محل سخنرانی،‌ سرود «یار دبستانی» را زمزمه می‌کردند و پس از ورود رئیس مجمع تشخیص نیز شعار «سلام بر هاشمی، درود بر خاتمی» را سر دادند.

 

*پیش از ورود رفسنجانی، برخی دانشجویان درباره سن و سال بالای هاشمی و فشار روحی که از سال 84 تا کنون به او وارد شده است، صحبت می‌‌کردند.

 

* در آغاز مراسم، یکی از دانشجویان که برای صحبت پشت تریبون رفت، به دیدار اعضای انجمن اسلامی با رفسنجانی در 2 جلسه پیش از انتخابات پرداخت و گفت: «آن زمان گفتیم که کشور در لبه پرتگاه است، ممنون که پا در انتخابات گذاشتید، ما امروز هم آمده‌ایم از امید پاسداری کنیم و سخت دل نگرانیم.»

 

* مستندی با عنوان «ساعت 17:30 دقیقه» درباره حضور رفسنجانی در وزرات کشور در آخرین روز ثبت‌نام‌ها و عدم احراز صلاحیت او پخش شد که با مرور این خاطرات، اشک در چشمان آیت‌الله حلقه زد!!!

 

*در بخشی از این کلیپ، سخنان جالبی از خاتمی پخش شد. وی در جمع دانشجویان پیش از انتخابات مدعی بود که «شانه‌های من زیر بار محبت مردم دارد می‌شکند و من نمی‌دانم چطور جواب دهم.»

 

*صادق زیباکلام که وظیفه اصلی تبلیغ برای رفسنجانی را در این کلیپ بر عهده داشت، گفت: «سونامی اکبر هاشمی رفسنجانی از خرداد 76 آغاز شده است.»

 

پیشنهاد تشکیل حلقه مشاوران جوان به رفسنجانی

*یکی از دانشجویان در این دیدار از هاشمی خواست که برای تسریع روند، ‌به وزارت علوم و رئیس دانشگاه آزاد کمک کند و در عین حال پیشنهاد تشکیل حلقه مشاوران جوان را به رئیس مجمع تشخیص مصلحت داد.

 

*یکی از دانشجویان در ابتدای صحبت‌های خود، کشته‌شدگان جریان فتنه حامی موسوی در سال 88 را «شهید» خطاب کرد و یاد آنها را گرامی داشت!!! او ضمن اشاره به سخنان نماینده کهگیلویه و ماجرای چماق لری، تاکید کرد که لرها بسیار مهمان‌نواز هستند.

 

*یکی از دانشجویان که خود را دانشجوی دانشگاه آزاد معرفی کرد ضمن سیاه‌نمایی 8 سال گذشته، نتیجه دولت قبل را ظهور زنجانی‌ها و اختلاس 3هزار میلیاردی دانست که این سخن، خنده را بر لبهای رئیس مجمع نشاند.

 

* این دانشجو در پایان صحبت‌های خود به ذکر خاطره‌ای پرداخت که با واکنش منفی دانشجویان همراه شد؛ او گفت که در هر روضه‌ای باید از امام حسین (ع) یاد کرد لذا هیچ جمع دانشجویی نیست که در آن از میرحسین یاد نشود!!!

 

درخواست دانشجویان از رفسنجانی برای میانداری در انتخابات مجلس

* انتقاد دانشجویان از رویکرد نماز جمعه‌ها، صداسیما و شورای نگهبان بخش دیگری از صحبت‌های آنها بود که ضمن اعتراض به روال مجلس نهم، از رفسنجانی خواستند تا با ورود به بحث مجلس بعدی، مانع از ادامه این روند شود.

 

*‌ دانشجویان که در این دیدار مدعی غیر مشروع و غیرقانونی بودن دفتر تحکیم وحدت بودند، از رویکرد وزارت علوم و سکوت دولت در این زمینه گلایه کردند و از رفسنجانی خواستند که به دولت برای رسیدگی به این مسئله توصیه اکید کند.

 

*یکی دیگر از دانشجویان این دیدار که خود را دانشجوی دانشگاه امیرکبیر و نماینده 13 دانشگاه تهران معرفی کرد، ضمن انتقاد از تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها در دولت قبل، گفت: دولت یازدهم سیر حرکت را شناخته اما سرعتش در این مسیر کافی نیست.

 

*پس از اظهارات دانشجویان، هاشمی رفسنجانی به عنوان سخنران اصلی این مراسم پشت تریبون قرار گرفت و با بیان اینکه ما خوشحالیم که با دانشجویان با همان روحیه سابق که اکنون شکل دیگری پیدا کرده دیدار می‌کنیم، تصریح کرد: باید دهه فجر را با همه اهداف و شرایط آن در نظر داشت و حفاظت از آن لازم است.

 

هاشمی:‌ حرف‌ دانشجویان با حرف‌های من فاصله ندارد

*هاشمی‌رفسنجانی خطاب به دانشجویان گفت: حرف‌های شما با آنچه من می‌خواهم بگویم فاصله ندارد اما هنوز ملاحظه می‌کنم و در واقع در دل من همه حرف‌های شما وجود دارد. با این تفاوت که شما دانشجو، جوان و آزادتر از ما هستید اما ما باید با ملاحظاتی حرف بزنیم که بتوانیم به کارمان ادامه دهیم؛ این سخن هاشمی با تشویق و خنده حضار همراه شد که او نیز در توجیه این حرف خود گفت «منظورم کار اینجا نیست، کار جریان دانشجویی است.»

 

*رفسنجانی با بیان اینکه ما با تحلیل جامع وارد میدان شده‌ایم و مأیوس هم نیستیم، متذکر شد: اینها می‌خواستند خیلی چیزها را از بین ببرند که بخشی از آن را موفق شده و بخشی را نتوانستند اما انشاءالله شما جبران کنید.

 

*هاشمی رفسنجانی مدعی شد آسیبی که بقیه بخش‌های کشور دیده‌اند از دانشگاه کمتر نیست حتی حوزه‌های علمیه و روستاها نیز آسیب دیده‌اند اما روستاییان باهوش هستند و فریب آنها را نخوردند!!!

 

*رفسنجانی خطاب به دانشجویان گفت: وقتی مقام معظم رهبری بحث کرسی‌های آزاداندیشی را مطرح کردند باید به افراد بایکوت شده نیز فرصت داده می‌شد تا در این کرسی‌ها صحبت کنند، اما اینطور نشد.

 

*رفسنجانی درباره توافقنامه ژنو نیز اظهارات خود در دیدار با وزیر امور خارجه سوئد را تکرار کرد و گفت: ما با بازرسی مشکلی نداریم چرا که به دنبال بمب اتم نیستیم لذا می‌توانیم در یک روز مشکلات‌مان را حل کنیم و اگر توافق به نقطه نهایی برسد این مشکلات حل خواهد شد.

 

*یکی از دانشجویان در پایان صحبت‌های هاشمی از او درباره وضعیت حصر سران فتنه پرسید که رفسنجانی پاسخ داد: «صحبت‌هایی انجام شده و ادامه دارد، حتی در یک مقطع هم به نتیجه رسید اما نمی‌دانم چه کسانی کار را متوقف کردند» این صحبت هاشمی با تشویق حضار همراه شد!!!

 

*یکی از دانشجویان درباره بازگشت هاشمی به تریبون نماز جمعه از او پرسید که وی پاسخ داد «از من مأیوس شوید.»

 

*یکی دیگر از دانشجویان درباره عاقبت افرادی همچون سعید مرتضوی از رفسنجانی سوال کرد که هاشمی به گفتن جمله‌ای مبنی بر اینکه «ظلم عاقبت خوبی ندارد» اکتفا کرد!!!