عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: یکی از سئوالات اساسی مردم این است که چرا آقای موسوی به جای ارائه برنامه‌هایشان دائماً به سراغ رقیب می رود و او را تخریب می کند.

فاطمه آلیا در گفتگو با رجانیوز، درخصوص نطق جمعه شب موسوی در شبکه یک سیما اظهار داشت: موسوی بر روی قانون‌گرایی تأکید کرد ولی چیزی که مشاهده شد، خلاف این بود چرا که از منشور انتخاباتی که 8 روز پیش همه نمایندگان احزاب و گروه ها حضور یافتند و آن را پذیرفتند، سرباز زد و فقط بداخلاقی کرد.

 

وی ادامه داد: نطق موسوی ازاول تا آخر تهاجمی بود وباید گفت نطق ایشان زحمت صدا و سیما را هم زیاد کرد چون آقای موسوی چند وزارتخانه را هم زیر سؤال برد و صدا و سیما باید فرصت پاسخگویی به این وزارتخانه‌ها را هم بدهد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به بخشی ازسخنان موسوی درخصوص کارخانه شکر اراک گفت: آقای موسوی کارخانه اراک را دولتی خواند در صورتی که این کارخانه سال‌هاست به بخش خصوصی واگذار شده بنابراین بهتر است کسی که قصد زمامداری کشور را دارد از حداقل مسائل اطلاع و آگاهی داشته باشد.

 

وی افزود: آقای موسوی باید بداند که وقتی در رسانه ملی صحبت می کند، فقط عده‌ای از حامیانش مخاطب این صحبت‌ها نیستند بلکه همه مردم و کارشناسان این سخنان را خواهند سنجید.

 

این نماینده مجلس توهین به نظام توسط موسوی را کار غلطی خواند و گفت: اینکه آقای موسوی می گوید در این سالها تصویر من را پخش نمی کردند، کلیت نظام را زیر سؤال می برد، این سخن یعنی زیر سؤال بردن همه آزادی های اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران. بنابراین بهتر بود کاندیدای اصلاح طلبان سنجیده تر سخن می گفت.

 

آلیا این نحوه تبلیغ را صرف نظر از رأی آوردن یا نیاوردن، مغایر با معیارهای اعلامی از سوی رهبر انقلاب دانست و افزود: رهبری گفتند که در تبلیغات بی انصافی نشود.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش اعلام برنامه از سوی نامزدها را بهتر از سیاه نمایی علیه رقیب دانست و تأکید کرد: یکی از سئوالات اساسی مردم این است که چرا آقای موسوی به جای ارائه برنامه‌هایشان دائماً به سراغ رقیب می رود و او را تخریب می کند.

 

آلیا اینگونه رفتار را سیاه‌نمایی زدن بجای نقد کردن توصیف کرد و افزود: انتقاد باید همراه برنامه باشد لذا بهتر است به آقای موسوی تذکر داده شود بجای پرداختن به عملکرد رقیب حداقل یکی از برنامه های خود را شرح دهد.

 

منبع: رجا نيوز