رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا در اظهاراتي تحريک آميز مي گويد، من از هرگونه حمله اي عليه ايران نگران هستم زيرا اين حرکت نه تنها موجب بي ثباتي در داخل و خارج ايران مي شود، بلکه عواقب خونيني در پي خواهد داشت.

 

"مايک مولن" در گفت و گوهاي جداگانه اي با شبکه هاي تلويزيوني فاکس نيوز و سي بي اس گفت که حمله آمريکا به تاسيسات هسته اي ايران مي تواند نتايج ناخواسته و غيرقابل پيش بيني درپي داشته باشد.

 

وي در عين حال تاکيد کرد که کشورش نبايد هيچ گزينه اي را در قبال ايران منتفي بداند.

 

رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا گفت: من يکي از کساني هستم که در ارتباط با حمله به ايران مدتي است که نگران مي باشم, زيرا اين حرکت مي تواند موجب بي ثباتي بسياري شده و عواقب آن نيز قابل پيش بيني نيست.

 

وي اظهارداشت: تهاجم نظامي به تجهيزات هسته اي ايران مي تواند واکنش هاي عظيم خونيني را بران منافع آمريکا در سراسر جهان به همراه داشته باشد.

 

مولن افزود: از سوي ديگر تاسيسات هسته اي ايران نيز مي تواند موجب بي ثباتي بسياري باشد, و هم اکنون سئوال اينجاست که کداميک بدتر هستند؟

 

"جو بايدن"، معاون رييس جمهور آمريکا هم در اظهاراتي دوگانه در حالي از يک سو از آمادگي براي مذاکره با ايران سخن گفته افزوده است, " آمريکا نمي تواند کشور ديگري را متعهد کند که عملي را انجام دهد و يا ندهد".

 

بايدن به شبکه تلويزيوني اي بي سي آمريکا گفت: اسراييل مي تواند براي خودش در مورد ايران تصميم بگيرد.

 

وي افزود: اسراييلي ها با در نظر گرفتن منافع خود مي توانند تصميم بگيرند که با ايران يا هر کشور ديگري چگونه رفتاري داشته باشند.چه ما موافق باشيم و چه موافق نباشيم. آنها اين حق را دارند تا طبق خواسته خود تصميم بگيرند.

 

بايدن گفت هيچ کشوري هم نمي تواند بر اقدامات ما تاثير گذاشته و يا اينکه به ما بگويد چگونه بايد رفتار کنيم