رئیس پلیس آگاهی کشور از افزایش پرونده‌های اختلاس و زمین‌خواری و تبانی معاملات دولتی در ۱۰ ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ سردار محمدرضا مقیمی در حاشیه نشست تخصصی روسای ادارات مبارزه با جرایم اجتماعی و اقتصادی پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور با بیان اینکه هدف از مبارزه با جرایم اقتصادی، بحث‌های مقابله‌ای نیست، گفت: ما باید در مبارزه و مقابله به پیش‌بینی و پیشگیری برسیم.
وی با اشاره به اینکه جرایم اقتصادی در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده، گفت: ما افزایش پرونده‌ها در این زمینه روبرو هستیم؛ جرایمی که به دلیل بی‌توجهی به آن، اپیدمی شده است. به طور مثال فرارهای مالیاتی یا جرایمی که در فضای کسب و کار به وجود آمده است.
مقیمی با بیان اینکه ما خواهان ایجاد فضای رقابتی سالم در حوزه اقتصاد هستیم، گفت:متاسفانه در ۱۰ ماهه نخست امسال اختلاس ۲۷ درصد رشد داشته و تبانی معاملات دولتی نیز ۲۰ درصد،همچنین پرونده‌های فرار مالیاتی نیز افزایش یافته است اما خوشبختانه در حوزه ارائه تسهیلات غیرمجاز بانکی، کاهش پرونده داشته‌ایم.
رئیس پلیس آگاهی کشور با بیان اینکه در حوزه مقابله با زمین‌‌خواری باید عزم ملی وجود داشته باشد، گفت: متاسفانه در این حوزه در ۱۰ ماهه نخست سال ۴۰ درصد رشد داشته‌ایم و برای کاهش جرایم در این حوزه تنها قلع و قمع‌ها جواب نمی‌دهد بلکه باید این زمینه ها به طور مستمر کنترل وجود داشته باشد.
وی اظهار امیدواری کرد با تصویب قانون پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی در مجلس، حضور پلیس در این حوزه پررنگ‌تر شود.

منبع
 

"Our President, analytical news site"